Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Problem ytongu a podobnych materialov su skor nez tlak/tah otrasy... proste sa 5a hmozdinka casom z toho materialu vytrasie. Videl som napriklad vytrhnutu konzolu na boxovacie vrece na ktoru sa borec miesto vreca zavesil demonsrativne sam a rozne sa hojdal aby ukazal ze je vpoho... nebola skoncil ne zemi s konzolou v rukach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ještě napíšu poslední věc k tý TV štěně. Na zavěšení (jak jsem napsal a za tím si stojím) televize je desítka Ytong určitě pevná dost, s perlinkou a lepidlem bude držet zcela určitě

presne tak ......... jak uz tu zaznelo tam je minimalni tah a vesmes vsechno jde do strihu ......... mam na 15 cm ytongu zavesenou televizi s obyc hmozdinkami ........ na te same stene akorat o metr vedle mam navesene ty debilni ikea police ktere jdou zase naopak do tahu taktez na obyc hmozdinkach ........ na tech policich mam vyskladane knihy !!! a ani se to nehne ( papirova nosnost te police je 15 kg a mam jich tam pet)

 

naopak kdyz jsem tydlencty ikea police aplikoval u kluka do cihly tak sem se u toho vyvztekal paradne

 

Takze na tuhle zed bych povesil televizi bez obav ......... eventualne poves z kazdy strany jednu ...... pro jistotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen k tomu hornímu uchycení peoplovy stěny - to "skřípnutí" mezi dva CD profily může působit jako pružné, ale po provedení sádrokartonového stropu se to celé sváže a zpevní natolik, že připadný výkyv stěny a riziko utržení její paty se hodně zmenší. Faktem ale zůstává, že celý krov pracuje (a při extrémním počasí jako je silný vítr navíc i vibruje). Proto by v připadě polovalbové nebo sedlové konstrukce krovu asi bylo vhodnější kotvit stěnu nahoře v ocelovém profilu zazděném ve štítech. V případě valbové konstrukce krovu ale moc jiných možností stavebník neměl ( resp. mohl stěnu udělat taky ze sádrokartonu). Stejně vaříme z vody, viděli jsme jen jednu fotku realizace :)

 

Edit: vlastně koukám dvě fotky. Na té první už je to sádrokartonovým stropem svázané...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to este skumal a pytal sa manzelky.  Spomenula si, ze nam vraveli, ze sa to uchyti na klestiny. Stavala to firma, 4 zednici mi zarucili, ze to nespadne. Cez dozor to tiez preslo. Myslienka zavitovej tyce, sa mi pozdava. Obojstranne vyuzitie  by bolo najlepsie. Uvidime, co si vymysli zena. 

O cca mesiac dam vediet, ze ako to dopadlo. Dik za rady.

post-4368-0-05656700-1536493248_thumb.jpg

Upraveno uživatelem People
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, mám na střeše 2 solární panely na ohřev TUV. Jeden z nich je ale tak asi 75% casu zamlžený. Samozřejmě vždy po dešti, asi tam někudy jde voda. Otázka zní, má to vliv na funkčnost? Setkávám se s protichůdnými názory:-(. Záruka už samozřejmě uplynula... případně co byste radili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten náš chytrák (projektant) vymyslel spolu s dalších takovým chytrákem, že máme udělat dva věnce. Jeden nad překladem a další nahoře nad stropem pro pozednici. Me se to moc nelíbí, bojím se tepelného mostu. Jsem z toho celý den rozladěn a pravděpodobně to budu ignorovat. Co na to odborníci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak ten náš chytrák (projektant) vymyslel spolu s dalších takovým chytrákem, že máme udělat dva věnce. Jeden nad překladem a další nahoře nad stropem pro pozednici. Me se to moc nelíbí, bojím se tepelného mostu. Jsem z toho celý den rozladěn a pravděpodobně to budu ignorovat. Co na to odborníci?

Ide o statiku, aby Ti strecha "neroztlacila" dom do stran. Da sa to robit rozne, ale uplne to ignorovat nemozes. Lebo ti o 10 rokov praskne dom. Da sa to vyriesit aj zvislymi betonovymi vystuhami na sirsich stranach domu, ktore su previazane s prvym vencom. Ale problem s teplom treba riesit aj tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...