Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

A kdyz uz jsem tady, mam dotaz. Mezi barakem a chodnikem se casem vytvorila mezera, jak si chodnik sedl. Centimetr az dva. Myslim, ze izolace u zdi je ok, takze ma v planu tu mezeru, nez prijde zima, vyplnit timo akrylem:

 

https://www.amazon.de/gp/product/B010NQSDIQ/ref=ox_sc_saved_title_5?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

 

co vy na to?

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, nejsem žádnej velkej stavař, sem jsem nakouknul náhodou, ale když vidím tu peopleho pseudo papírovou zídku... O to bych se bál opřít, když bych byl ožralej. Na to nechtěně padnout vprostřed, tak se se to musí prolomit... Televizi klidně udrží dvě hmoždinky, ale ta zídka se složí sama o sobě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, nejsem žádnej velkej stavař, sem jsem nakouknul náhodou, ale když vidím tu peopleho pseudo papírovou zídku... O to bych se bál opřít, když bych byl ožralej. Na to nechtěně padnout vprostřed, tak se se to musí prolomit... Televizi klidně udrží dvě hmoždinky, ale ta zídka se složí sama o sobě...

Jop.

Problem je horne uchytenie. Ak by to malo byt ok tak musi byt pevne, lepidlom. Lenze tu je to v podkrovi... nad tym je krov, ktory pracuje. Inak sa stienka pri silnejsom naraze/tlaku odtrhne cela. Prelomit sa ale len tak lahko neprelomi pri naraze, no padne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, nejsem žádnej velkej stavař, sem jsem nakouknul náhodou, ale když vidím tu peopleho pseudo papírovou zídku... O to bych se bál opřít, když bych byl ožralej. Na to nechtěně padnout vprostřed, tak se se to musí prolomit... Televizi klidně udrží dvě hmoždinky, ale ta zídka se složí sama o sobě...

celou dobu přemýšlím nad  tím samým. Bál bych se že se to zlomí v půlce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filo: ma to tesnit? Ak ano, si v prdeli. Ak nie, vysyp to jemnym strkom, nech to nebije do oci.

Akryl je zbytocny pokus. Pri taktomto rozpinani Ti to neudrzi ziaden tmel, kazdy sa utrhne, no nejake lepsie sance mas mozno s PU tmelmi (PU40/45), pripadne asi najlepsie s tmelmi na baze Polymerov (MS Tech, Total tech, no to sa nedoplatis, pri sirke tej spary). Je to fakt blbo urobeny detail.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som teda neni odbornik, ale mal som raz tu cest podobnu stenu z ytongu burat, bola to teda sice 20ka, ale zase stala len tak volne do priestoru, zhruba vo vyske oci a lepidlom "primurovana" bola len k podlahe a jednej stene na boku. Drzalo to jak pospolu, tak aj na svojom mieste jak helvetska viera, musel som to rozmlatit na kusky puckou a ten ytong sa lamal mimo spoje, tak tie spoje drzali. O telku ani peoplatka by som osobne strach vobec nemal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tvl, nejsem žádnej velkej stavař, sem jsem nakouknul náhodou, ale když vidím tu peopleho pseudo papírovou zídku... O to bych se bál opřít, když bych byl ožralej. Na to nechtěně padnout vprostřed, tak se se to musí prolomit... Televizi klidně udrží dvě hmoždinky, ale ta zídka se složí sama o sobě...

Jestli koukám dobře a jestli měl peoplův zedník dost rozumu, je stěna na krajích svisle vyztužena nějakým profilem. Doufám, že něčím pevnějším než jen pozink profilem pro sadrokarton. Bez vertikalního vyztužení by to bylo šilenství.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Eskimak: ta trhlina 1-2cm znikla behem minulych ca. 30-40. let, tzn. nepredpokladam nejakou zmenu, nepredpokladam nejaky drasticky pohyb.

Ahaa, pochopil som to tak ze sa to stalo za rok-dva-tri... Tak potom vyssie odporucane. Polymer bude lepsi. Akryl je strata casu a penazi. Pred nalepenim cim lepsie ocistit, najma od prachu/piesku/hliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já teda nevím, z čeho Eskimak vychází, ale filo-boxer, použij Polyuretan 50 FC, aby jsi nemusel tam rvát tunu PU, tak tam dej nejprve vyplňovací provazec. MS polymer (především lepí) je dražší a nemá takovou dilatační schopnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boudy - MS Polymer predovsetkym lepi lepsie ako PU, aj na neciste a vlhke povrchy, co tento pripad splna. S vyplnovacou tmeliarskou snurou mas pravdu, to by malo pomoct. Dilatacnu schopnost (podla vyrobku) by MS polymer mal mat zhodnu s PU. V kazdom pripade roztiaznost ma az dvojnasobnu.

A vychadzam z vlastnej skusenosti - nieco podobne, akurat s poziadavkou aby to tesnilo... a o dost mensia spara, co je z hladiska pretrhnutia tmelu nevyhoda. PU tam nikdy nevydrzal dlhsie ako rok (skusil som to 2x). Polymer drzi zatial treti rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já ti nevím, jak čteš- psal jsem, že především lepí (tedy myšleno,že asi lépe než PU). Tak nevím proč mi to zase píšeš. Polyuretan je přímo určen na dilatace navíc je levnější a vyrábí se ve více barvách. A Tvoji zkušenost nepotřebuji zpochybňovat, ale já pro "nejmenovaného" světového výrobce tmelů pracuji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi som to zle pochopil, preto som pisal o lepeni znova. Prepac, to nemalo byt ziadne spochybnovanie.

Ano, viem ze PU je priamo urceny na to, preto to bola moja prva volba ked som nieco podobne riesil. Aj druha. A vyriesil to nakoniec (zatial) Polymer, s ktorym mam skusenost aj vo fakt blbych podmienkach (vlhko/spina vo vodovodnej sachte, a on fakt drzi). Ale mozes mat pravdu, v kazdom pripade sa mu rozhodovanie zuzilo na 2 typy vyrobkov ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě napíšu poslední věc k tý TV štěně. Na zavěšení (jak jsem napsal a za tím si stojím) televize je desítka Ytong určitě pevná dost, s perlinkou a lepidlem bude držet zcela určitě dobře. Ano, při velkém nárazu bude trochu pružit, náraz při běžném užívání bytu, aby praskla si nedovedu predstavit, by do toho musel někdo mlátit velkým kladivem. Vystužení z boku, si myslím, na té diskutované asi není, ne? Řekl bych, že jsou to jen prvky, aby se neulamovaly (neotloukaly) rohy... A ano problém spíš než zavěšení tv a samotná pevnost celé zídky může být uchycení, zejména nahoře (možná jen nahoře). A ještě se zeptám eskimaka: Tys už viděl z ytongu vytrženej kráter hmoždinkou, když máš zkušenosti, nebo jsi stavař (nemyslím to nijak zle nebo hanlivě, aby to zas tak nevyznělo)? Jestli jo, tak co to bylo za hmoždinku a jaká asi na ní působila síla (hmotnost) v tahu / smyku? Já si to nějak neumím představit, ale taky jen podle mých zkušeností plus jsem kdysi zkoumal technické parametry hmoždinek (kolik unesou, utáhnou) v materiálech, které mě zajímaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometr: stavbar niesom, pohybujem sa ale v tom prostredi cely zivot (rodina). Tuto stenu som konzultoval so statikom (zo zvedavosti), potvrdilo sa co som si myslel - horne uchytenie takejto steny musi byt pevne, nie pruzne (medzi CDckami) preto som aj pisal ze je riziko ze to spadne cele.

S tou hmozdinkou - sam mam dom z Ytongu a pouzil som uz mnoho sposobov uchytenia, vo vacsine pripadov len Fisher hmozdinky urcene do porobetonu (ale pouzivam uz takmer vyhradne len hmozdinky vo verzii L, tj long, s vacsou dlzkou pri rovnakom priemere - velmi odporucam). Ak je to naozaj kriticke zatazenie / riziko poranenia tak pouzivam chemicku kotvu. Vytrhnutie kotvy aj s materialom som zazil, chem kotva v Ytongu (obyc. makka Lambda), 6mm skrutkovica, plytko uchytena (~4cm, boli k tomu dovody), prichyteny regal ktory bol postupom casu viac a viac zatazeny a uslo mojej pozornosti ze vonkajsia nozicka nieje vypodlozena a nestoji na zemi. Normalne to cele vypadlo aj s nepravidelnym kuzelom asi 6-7cm priemer. Zatazenie tazko povedat, znacne, tipujem asi vo vyssich desiatkach kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...