Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Tak jsem se dokopal k renovaci zahradní chaty pro děcka a budu to dělat sám, takže na chirurgii se nudit nebudou :D Tahle hromádka dvanáct litrů, přesně jak jsem psal, normálně jim s těma cenama materiálů jeblo. Chtěl jsem pod palubky minerální vatu pro lepší klima, ale teď tady čtu že ji mají rádi i hlodavci, a to by nebylo dobré. Nemáte tip na nějakou izolaci, která jim nebude chutnat? Děkuji za postřehy...

DSC_0898_1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S cenama už líp nebude, ministryně krachu už pod tlakem nasadila nekonečnou roli hajzlpapíru. Mě dneska potěšilo, že jsem v jednom muži bez podpůrný techniky vystřihnul lešení do 6,5 metru hřebenu. Teda, párkrát jsem si málem znečistil textil, ale furt mě baví, že ještě nejsem na odpis.

DSC00005.thumb.JPG.e39104d8da10e3ab73e1b3c869d5feed.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

shanim doporuceni na okna a venkovni zaluzie. Uz jsem si tu pekne pocetl jak jste loni na podzim resili chytre ovladani zaluzii a jen se mi potvrdilo ze mnou predvybrane Somfy je cajk.

Ted ale resim okna, plastova, dezen dreva co nejvice odpovidajici drevu, ne nejaka hnusna nalepena folie. Zatim mam ve vyberu Fenstar, Termolux, Schuco a Pramos. Vzhledem k situaci jsem jeste nemel moznost navstivit jejich zastupce a podivat se na ne v realu, mozna potom vyber zmenim a rad ho dale i rozsirim...

Predokenni zaluzie - take uvitam doporuceni, nejake co budou OK se Somfy. Od Somfy bych mel asi motory, predpokladam ze na to pak muzu nahodit asi vsechny zaluzky, ne?

Jo a lokalita severni Morava, Trinecko/Tesinsko.

Dekuji za pripadna doporuceni.

Upraveno uživatelem M@C
Preklep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem měl doma tesaře kvůli pergole a na nátěr taky přišla řeč. Nevyznám se v tom, ale říkal, že určitě by dal nějaký osmo nátěr, zatím jsem to nehledal, tak nevím co a jak. Když chceme, aby to něco vydrželo, tak prý tohle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Petr.S napsal:

Včera jsem měl doma tesaře kvůli pergole a na nátěr taky přišla řeč. Nevyznám se v tom, ale říkal, že určitě by dal nějaký osmo nátěr, zatím jsem to nehledal, tak nevím co a jak. Když chceme, aby to něco vydrželo, tak prý tohle.

Pánové, DÍKY oběma a jsem rád, že panuje shoda. Takže OSMO👍

před 1 hodinou, Anela napsal:

@Petr77 na doporuceni tesare jsem koupil osmo. ja mam od nich olej (a zatim dobry), ale znamy si od nich koupil i lazuru a ze pry super (ma to ale zatim jen neco pres rok).

je to drahe (nechci rovnou rict nejdrazsi), tak to musi byt dobre :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Petr77 napsal:

Pánové, nemáte vyzkoušenou lazuru (prostě nátěr) na pergolu? Novostavba, zatím bez nátěru. Něco echt, ať to pár let vydrží a nemusím každé jaro/léto nátěr oživovat. Předem díky za tipy...

Mám výbornou zkušenost s Profi olejovou lazurou od Colorlak. Má vysoký obsah sušiny a většinou (podle druhu dřeva) stačí jeden nátěr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Americkej napsal:

S cenama už líp nebude, ministryně krachu už pod tlakem nasadila nekonečnou roli hajzlpapíru. Mě dneska potěšilo, že jsem v jednom muži bez podpůrný techniky vystřihnul lešení do 6,5 metru hřebenu. Teda, párkrát jsem si málem znečistil textil, ale furt mě baví, že ještě nejsem na odpis.

DSC00005.thumb.JPG.e39104d8da10e3ab73e1b3c869d5feed.JPG

Ten budoucí štít si vyloženě říká o sluneční hodiny. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, M@C napsal:

Ahoj,

shanim doporuceni na okna a venkovni zaluzie. Uz jsem si tu pekne pocetl jak jste loni na podzim resili chytre ovladani zaluzii a jen se mi potvrdilo ze mnou predvybrane Somfy je cajk.

Ted ale resim okna, plastova, dezen dreva co nejvice odpovidajici drevu, ne nejaka hnusna nalepena folie. Zatim mam ve vyberu Fenstar, Termolux, Schuco a Pramos. Vzhledem k situaci jsem jeste nemel moznost navstivit jejich zastupce a podivat se na ne v realu, mozna potom vyber zmenim a rad ho dale i rozsirim...

Predokenni zaluzie - take uvitam doporuceni, nejake co budou OK se Somfy. Od Somfy bych mel asi motory, predpokladam ze na to pak muzu nahodit asi vsechny zaluzky, ne?

Jo a lokalita severni Morava, Trinecko/Tesinsko.

Dekuji za pripadna doporuceni.

 

Ahoj,

s profily od Pramosu jsem přes rok pracoval a zrovna dneska jsem u nich byl složit zálohu na nová okna. Profily si vyrábí sami v ČR a kování dávají německý Winkhaus. Za mě dobrý poměr cena/výkon.

edit: s ostatními uvedenými výrobci jsem se osobně nesetkal, takže nemohu posoudit

Upraveno uživatelem Trololo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, M@C napsal:

.

Ted ale resim okna, plastova, dezen dreva co nejvice odpovidajici drevu, ne nejaka hnusna nalepena folie. Zatim mam ve vyberu Fenstar, Termolux, Schuco a Pramos

Dekuji za pripadna doporuceni.

Klasika...okno jako výrobek a profil je rozdíl! Poklad třeba schücco, o je výrobce profilu nikoli okna.

u okna bude dulezita montáž a její kvalita, jinak si zadelavas na průšvih.

z toho důvou jen a jediné vekra, její montážních jsou opravdu její zaměstnanci a cely postup je certifikovaný. 

Vse ostatní je shit. Teda pokud to nechceš jenom na nejakou ubytovnu pro čobolaky, kde plíseň řešit nebudes

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, vwtyp11 napsal:

. . .  nejakou ubytovnu pro čobolaky, kde . . .

 

Tohle je snad nejurážlivější výraz co znám. 

Je mi úplně trapně, že to tady vidím a chci ujistit kolegy ze Slovenska že tohle je hnus nejvyššího kalibru se kterým my ostatní nemáme co do činění. Narodil jsem se v Československu, rodinu mám v obou státech, přátele také a jsem na to hrdý.

@vwtyp11 stydím se za to co jsi napsal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tou Vekrou nevim, cetl jsem na ni dost rozporuplne hodnoceni na vsech moznych mistech. Kdezto na ty co jsem vypsal vyse co mam ve vyberu jsou vetsinou dosti doporucovane.

Jo Internorm je jeste jiny level, ale tam asi nebudu ani psat o cenovou nabidku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Internorm je blbost.  Nevyrábí totiž plastová okna, pouze plastohlinikova.

davam na trh cca 300bj každý rok a za mě “certifikovaná montáž” funguje

vrcholem pekla okenarske branže je podvodník Geus, který pouze seká CN a okna nevyrábí ale pouze preprodava...

obecne jsou výplně otvoru nejpodcenovanejsi části stavby avšak na funkčnost mají podstatný vliv...

jedna ukázková foto z renomovaného profilu VEKA - jak to vypadat nema

674A6939-E6C6-431E-B29A-D77D0C708C68.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...