Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Asi příjde na to,co tomu je a jak je kotel starý.

Já mám plynový kotel 25 let,akorát jednou asi po 15 letech odešla nějaká plynovka.Výměna mě tehdá stála 2 tis.,od té doby kotel šlape stále na 1* (ťuky,ťuk na dřevo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měněná před 4 roky za novou?To moc dlouho nevydržela:huh:.Co ta deska stojí?

Nevím,to musíš zvážit sám.Já minulý rok přemýšlel,že koupím nový kotel,ale kašlu na to.Revizák mně loni na podzim říkal,že ty kotle už taky dávno nevydrží to co kdysi.Takže starý kotel dokud pojede,tak tam zůstane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, par-pa napsal:

To teda nevydržela. Junkers, jak jsem se teď dočetl na netu, fascinující kvalita 😄

Teď je to 8200 i s prací, předtím to bylo o tisícovku míň.

Taky mám Junkerse 10 let. Zatím šlape. Jak budeš řešit ceny plynu? Pojedeš dál v plynu nebo změna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Geodet napsal:

 Blbý je, že nejsou dotace při přechodu z plynu na TČ. A pořízení TČ není zrovna moc levný.

To máš pravdu :smile_anim:.

 

Já nad tepelným čerpadlem taky jeden čas uvažoval,ale teprve až odejde starý plyn. kotel ,tak se budu definitivně rozhodovat co a jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Michal400 napsal:

Já mám Junkerse letos 20 let a zatím šlape, ale servisák říkal, že už na něj nejsou v podstatě žádný náhradní díly. Taky uvažuju nad TČ, ale čekám jestli schválí dotaci i při přechodu ze starýho plynovýho kotle. 

T.č. zcela určitě neschválí. Nebo myslels v rámci nějaké změny v budoucnu? Máš k tomu nějaké info? Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, M.K. napsal:

T.č. zcela určitě neschválí. Nebo myslels v rámci nějaké změny v budoucnu? Máš k tomu nějaké info? Díky...

Myslím, že jsem to někde četl v souvislosti s ukončením podpory pro plynové kotle, že by jí MŽP chtělo nahradit dotací na výměnu starých plynových kotlů za tepelná čerpadla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, bobi napsal:

Já nad tepelným čerpadlem taky jeden čas uvažoval,ale teprve až odejde starý plyn. kotel ,tak se budu definitivně rozhodovat co a jak.

Až odejde starý plynový kotel, bude sakra málo času na nějaké rozhodování... 

Řeším stejné dilema, 20 let starý kotel, podle technika zralý na preventivní výměnu, co místo něj? Nový kondenzační kotel, což je ekonomické řešení (ale ten plyn...) nebo tepelné čerpadlo (ale kam s ním v řadovce...). Není to snadné rozhodování... 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jste u kotlů, poprosím o radu. Potřebuji vyměnit kotel u starečků na chalupě, kde částečně (1/2 roku) přebývají. Plyn a čerpadlo už jsem vyřadil, tak mě zbývá asi jen na dřevo. Nějaký rozumný typ (cena nepodstatná, hlavně aby to bylo co nejméně náročné na údržbu/obsluhu)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Ajaj napsal:

Když už jste u kotlů, poprosím o radu. Potřebuji vyměnit kotel u starečků na chalupě, kde částečně (1/2 roku) přebývají. Plyn a čerpadlo už jsem vyřadil, tak mě zbývá asi jen na dřevo. Nějaký rozumný typ (cena nepodstatná, hlavně aby to bylo co nejméně náročné na údržbu/obsluhu)?

Hodně lidí kolem mají kotle na dřevo Atmos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen musíš pochopit,že kotle Atmos jsou zplynovací a tak suché dřevo a topit na maximální výkon a přebytky nabít akumulační nádrž ( zkrátka ohřívat vodu) a to slušném objemu 500-1000 litrů). Pokud budeš přikládat po jednom polénku ( tak jak byli někteří staříci zvyklí) kotel dehtuje a odejde elektronika . Typ a výkon musí být spočítán dle tepelných ztrát,plochy otápěných místnosti, síly zdí, typu a ploch oken atd .

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bohus76 napsal:

Jen musíš pochopit,že kotle Atmos jsou zplynovací a tak suché dřevo a topit na maximální výkon a přebytky nabít akumulační nádrž ( zkrátka ohřívat vodu) a to slušném objemu 500-1000 litrů). Pokud budeš přikládat po jednom polénku ( tak jak byli někteří stativu zvyklí) kotel dehtuje a odejde elektronika . Typ a výkon musí být spočítán dle tepelných ztrát,plochy otápěných místnosti, síly zdí, typu a ploch oken atd .

prostě kotel na tuhá paliva není úplně bezúdržbový, o zadehtovaném komínu nemluvě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...