Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Samozřejmě, jelikož molekuly dusíku jsou jak známo větší než molekuly kyslíku tak utíkají hůře skrz molekulární strukturu gumy. Ovšem vzduch, sviňa jedna je tvořen převážně dusíkem, tak ten únik není tak hroznej. Ale je to cool. Uznávám, ne tak praktické jako vyvažování před každou jízdou, ale cool. 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 10 hodinami, long napsal:

1) Zkusím Ti napsat abys to pochopil i ty.

2) Opravovat pneu po defektu a kolo nevyvážit je hloupost. Knot stojí obecně za houno a není plnohodnotnou opravou a měla by se oprava udělat pořádně tedy záplatou uvnitř.

3) Vyvažování kol v páru je také hloupost, vyvažuje se vždy celé vozidlo a nikoliv pouze jedna náprava

4) Například při kompletním přezutí na disk se úkonem rozumí přezutí a vyvážení například do 160 gramu na celé vozidlo jako komplet a nikdo nic nedělí. Jestli že by bylo na jednou kolo více těch 40 gramů je potřeba zjistit jestli je porušená pneumatika ( poškozený běhoun) či zdeformovaný disk. Záleží i na uskladnění pneu ( kol)

5) Normální servisní středisko dělá i  při sezonním přezutí ( i nazutých kompletů) vyvážení kol zcela automaticky a to nikoliv proto, že by chtěli vydělat těch 100 kč na kolo.

6) Hlavně moderní auta jsou na rozvážená kola velice citlivá a poznáš to na razantních vibracích při rychlostech od 80 km/hod, které někdy ustanou v rchlosti kolem 10k,/hod a někdy ne.

 

7) Jestli na to máš jiný názor, zajeď si do pneuservisu, aby Ti to vysvětlili. Já již reagovat nebudu a nechci, jelikož je to jak vidím zbytečné.

1) Stale to nechapu. :(

2) Nechapu logickou linii v tom argumentu, jen tvrdis ze je to hloupost protozeproto. Druha veta jaksi nesouvisi s tim proc to vyvazovat po oprave knotem.

3) Whatever, ja mam na zadni naprave jiny prvky nez na predni (asi jako kazdej), dokonce tam mam isirsi kola, takze je menim taky v paru a ne pro cely auto kdyz mam sjety jen predni. Ale to je jedno, to je trosku neco jinyho nez proc nechat vyvazit kolo po oprave knotem.

4) to jsou nejaka pravidla? Muj pneuservis tohle vubec neuplatnuje, ale asi neni tedy dle toho co pises "normalni", coz nedokazu posoudit. Rekl bych ze je na servisu jakym zpusobem si ty balicky nastavi, pravdepodobne to budou mit nekde ve smluvnich podminkach.

5) Ano, pri prehazovani kol to taky nechavam vyvazit pokud jsem to nevyvazoval napr. na konci sezony pred uskladnenim. Predpokladejme ze se pri spravnem uskladneni nerozvazi. :D

6) Souhlasim, to platí obecně asi na všechny auta. Čim novější podvozek tím to bývá citelnější, starší mají vymačkanější silentbloky a ty to mohou tlumit.

7) Jezdím hodně, jezdím rád a občas píchnu, v různých servisech mi to opravovali knotem a k vyvažování kola nikdy nedošlo. Asi jsem se měl zeptat proč, příště.

před 7 hodinami, long napsal:

Obecně mi šlo o to, že když se dává knot, je to provizorní krátkodobá oprava a i tak by se mělo kolo vyvážit a to nikoliv s přihlédnutím k váze knotu jak zde někdo zmiňoval, ale k prostému faktu, že se tím to kolo opravdu rozváží.

A už prosím napíšeš jakým způsobem se to kolo rozváží? Nebo je to jen "prostý fakt" protožeproto? Předpokládejme že kolo je vyvážené, jak se to .. proboha ... knotem rozváží když nejde o jeho váhu. To tam ten vrut někdo rval příklepovym kladivem? Nebo vrut zajel až do ráfku?

Já tvý komentáře čtu rád, většinou máš zajímavý pohledy na věc, ale tohle je prostě blbost, promiň.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

To mě naštvalo, že jsem dneska zase narazil na Bazoši na inzerát jednoho pána, kterej shání jedny digitálky - už je to asi půl roku, co jsem mu přesně ten typ nabízel za směšnou cenu v pěkném stavu, ale zdálo se mu to drahý. Prostě je mu líto zaplatit 1500,- Kč a radši už půl roku inzeruje, co kdyby je někdo nabídl za 2 kila 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nejsou žádný starosti co máte... Já mám rýmičku! (Nutno teda říct že nejpekelnější co jsem kdy měl). Nejsem schopen práce, souvislého přemýšlení a téměř ani pohybu. Chodím jen na záchod a k zrcadlu, abych se přesvědčil, že mi někdo nevrazil dranžírák do hlavy. Při výdechu vydávám zvuky jako neudržovaný varhany. Xakru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, koveras napsal:

Vodafone... už tretí deň nie sú schopní mi sprovozniť tak základnú službu, ako je tarif... A ich ospravedlňovanie sa na zákaznickej linke moju situáciu úplne nerieši.

Bez na pobocku. Ja to s nimi resil tyden. Zakaznicka linka je k nicemu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, martar napsal:

To nejsou žádný starosti co máte... Já mám rýmičku! (Nutno teda říct že nejpekelnější co jsem kdy měl). Nejsem schopen práce, souvislého přemýšlení a téměř ani pohybu. Chodím jen na záchod a k zrcadlu, abych se přesvědčil, že mi někdo nevrazil dranžírák do hlavy. Při výdechu vydávám zvuky jako neudržovaný varhany. Xakru!

Marťo, každá rýmička co kdy mám, je ta nejpekelnější ( mnohem horší, než ty předchozí ), takže se tomu nepoddávej 🤣.

Jo a vítej v klubu, mám od včerejška náběh na totéž ( po 14-ti dnech opět ) a už se nemůžu dočkat, ach jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...