Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 21 hodinami, moco napsal:

Já dnes namontoval novou brašnu pod sedlo, doposud jsem vozil nářadí v "bidonové přepravce". 

Sedí jak prdel na hrnec, machr index zaručen Boa 😎 

Asi bych do ní za ty prachy nešel, ale byla mi nabídnuta jako dárek, tak co by ne 🙂 

Vozím v ní duši Tubolito, lepení Tubolito, mont páky, gumové rukavice, mini švýcarák, rychlospojku na řetěz, multi-tool nářadí, 200 Kč a klíče od domova. Vše se vlezlo tip-ťop. Pumpičku jsem bohužel musel přesunout do kapsy dresu, ale mám objednanou mini pumpu do sedlové trubky, ale musím čekat do podzimu než ji (možná) naskladní.

PS: Kdo nechce utrácet za radar, tak doporučuji Bontrager, viditelnost na 2 km a je to drobek. 

 

 

na tuhle Silcu jsem taky koukal, ale ta cena mi přišla už docela dost.

Sám vozim Lezyne Road Caddy a vejde se mi tam i pumpička, montpáky, duše, multitol s nýtovačem, rychlospojky

pumpičku mám tuhle airbone mini a zvládá nafouknout silničku v pohodě. Ještě přemýšlím nad nějakýma knotama na bezduše, ale zatím (ťuk ťuk) mi duše stačila

a krásnej Canyon 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mediální "cyklonátlak" jsem si ty SPD (klasiky Shimano PD-M520) taky pořídil na svýho XC horáka asi 1,5 roku zpět. Jako je to fajn (3 obligátní držkopády proběhly samozřejmě), ale že bych z toho rituálně pohoňoval, to se říct nedá.

Vlastně mi to trošku ukradlo z toho kola zábavu - když jedu na spd kole, tak víc jedu na rychlost a km, vybírám si rozumnější terén a tolik neblbnu. Když pak přesedlám na all-mountain fulla, kde mám platformy, tak je úplně stejná trasa čistá zábava. Nebojím se to vzít přes patníky, schody, kořeny, tu drop, tu poskok, tu zkouším track stand nebo endo na každým semaforu atd. Většinu z toho si s spd netroufnu, protože se v tom prostě necítím. Ale možná je to jen tím, že v tom nemám naježděný takový leta jako na platformách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a jinak @hopa26 pokud nechceš jít do těch cvakacích střevíců, tak se dají koupit i docela normální boty, který mají zabudovanej spd systém a dá se v nich ujít případně i kus cesty nebo skočit do hospůdky na pivko a pub quiz.

Giro Rumble VR tyhle mám např. já. Ale je i plno dalších, třeba 5.10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, pebe napsal:

na tuhle Silcu jsem taky koukal, ale ta cena mi přišla už docela dost.

Sám vozim Lezyne Road Caddy a vejde se mi tam i pumpička, montpáky, duše, multitol s nýtovačem, rychlospojky

pumpičku mám tuhle airbone mini a zvládá nafouknout silničku v pohodě. Ještě přemýšlím nad nějakýma knotama na bezduše, ale zatím (ťuk ťuk) mi duše stačila

a krásnej Canyon 👍

Díky, je to 105 na kotoučích obohacený o karbon ráfky, ať to před kavárnou vypadá😀… je to moje první silnička.
 

Kdyby Silca nebyl dárek, tak bych ji nekupoval, oproti ostatním stojí fakt randál, ale vypadá, dle mě, super, boa tomu dává šmrnc😅

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, moco napsal:

Díky, je to 105 na kotoučích obohacený o karbon ráfky, ať to před kavárnou vypadá😀… je to moje první silnička.
 

Kdyby Silca nebyl dárek, tak bych ji nekupoval, oproti ostatním stojí fakt randál, ale vypadá, dle mě, super, boa tomu dává šmrnc😅

 

BOA dá vždycky šmrnc, je jasný 😉

já momentálně tohle, ale první ani poslední rozhodně není 

IMG_5924.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Happy: Díky.

Furt nad tím dumám a nevymyslel jsem nic nového.  Hospoda mi je putna, když mi vůbec nechutná pivo.

V pytli je, že prostě kolo beru zatím pouze jako doplněk sportovní na rozbytí stereotypu z vody, kde mám díky návyku tuze nízky tepy. Takže zatím budu chodit max 2 týdně na hodinu jízdy kde makám a ujedu 30km, víc nedám zatím-nechci se nějak oddělat-utavit a znechutit si těšení. Včera jsem to ujel a Garmin mi psal, že mám 3 dny odpočívat. To je samozřejmě kravina, takže jsem pak šel hned ještě na veslo.  🙂

A dneska  jsem už zas musel bezpodmínečně do vody, (to dá rozum,když jsem včera nebyl!) teď jsem vylezl (3,7km uplaváno) a spokojenost nejvyšší.

Takže si říkám, esli je to tak zásadní pro mne mít zámky na  botě pro hobíka obyčejnýho co se taky občas jede projet s manželkou a děckama. A abych byl jako v tretrách a jel do Rovně na zmrzku. Nevim no.  Plus a to je důležité nechci padat. Nikdy, nikde!

Zároveň ale když tolik lidí říká, že je to dobrý, tak mi to špitá. Ale jsem nedůvěřivej, od přírody.  Ale. Stejně jako když mi KFL prvně říkal o Garminech, sem si říkal že je to k ničemu a zbytečná kundovina a lidi si s nima akorát poměřujou péra.  Když sem si pak ověřil, že jsem dement co  nic neví a ještě mu to musel přiznat, už nejsem k neznámým věcem tak úplně radikální.  😀

Přiznat si sám sobě, že se pletu, strašně  bolí. Čím sem starší, tím víc.

Stejně ty pedály a boty koupím nakonec, mi je už jasný.  

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hopa26, kup je, sundat a prodat je muzes vzdycky 😉 

Ja treba taky kdysi davno v mladi jezdil s klipsnama a to bylo mnohem vetsi peklo. S SPD jsem spadnul jen jednou, protoze se mi vysrouboval sroub s kufru a ta bota proste nesla vyndat. Takze ted pravidelne dotahuju a nepadam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, hopa26 napsal:

Happy: Díky.

Furt nad tím dumám a nevymyslel jsem nic nového.  Hospoda mi je putna, když mi vůbec nechutná pivo.

V pytli je, že prostě kolo beru zatím pouze jako doplněk sportovní na rozbytí stereotypu z vody, kde mám díky návyku tuze nízky tepy. Takže zatím budu chodit max 2 týdně na hodinu jízdy kde makám a ujedu 30km, víc nedám zatím-nechci se nějak oddělat-utavit a znechutit si těšení. Včera jsem to ujel a Garmin mi psal, že mám 3 dny odpočívat. To je samozřejmě kravina, takže jsem pak šel hned ještě na veslo.  🙂

A dneska  jsem už zas musel bezpodmínečně do vody, (to dá rozum,když jsem včera nebyl!) teď jsem vylezl (3,7km uplaváno) a spokojenost nejvyšší.

Takže si říkám, esli je to tak zásadní pro mne mít zámky na  botě pro hobíka obyčejnýho co se taky občas jede projet s manželkou a děckama. A abych byl jako v tretrách a jel do Rovně na zmrzku. Nevim no.  Plus a to je důležité nechci padat. Nikdy, nikde!

Zároveň ale když tolik lidí říká, že je to dobrý, tak mi to špitá. Ale jsem nedůvěřivej, od přírody.  Ale. Stejně jako když mi KFL prvně říkal o Garminech, sem si říkal že je to k ničemu a zbytečná kundovina a lidi si s nima akorát poměřujou péra.  Když sem si pak ověřil, že jsem dement co  nic neví a ještě mu to musel přiznat, už nejsem k neznámým věcem tak úplně radikální.  😀

Přiznat si sám sobě, že se pletu, strašně  bolí. Čím sem starší, tím víc.

Stejně ty pedály a boty koupím nakonec, mi je už jasný.  

 

 

Padá se především když zastavíš. Takže nezastavuj a nespadneš 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, hopa26 napsal:

Takže si říkám, esli je to tak zásadní pro mne mít zámky na  botě pro hobíka obyčejnýho co se taky občas jede projet s manželkou a děckama. A abych byl jako v tretrách a jel do Rovně na zmrzku. Nevim no.  Plus a to je důležité nechci padat. Nikdy, nikde!

 

Tak si pořiď spd kombiky
Shimano PD-T8000 XT, Shimano PD-T421 SM-SH56, Shimano PD-M324
Exustar PM827, EXUSTAR PM820-1, atd

Ale pak bacha na boty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hopa26 já myslím, že se tady ta nášlapy / klipsny přeceňujou. O vyšším výkonu, jsou-li nohy ukotvený, nepochybuju, má to svý výhody, ale taky nevýhody. Samozřejmě jsem si to musel vyzkoušet taky, jo, je to příjemný, když člověk nemusí přemejšlet, aby mu nesjela noha z pedálů, může zabrat jak chce, fičí to, super. ALE... Mám-li se bát, že při nečekaným zastavení půjdu k zemi, protože se prostě nezvládnu / zapomenu vypojit, vypojím druhou nohu než na kterou stranu se nečekaně začnu kácet, to si pak člověk vůbec neužije. Navíc mě začlo srát před každou vyjížďkou se přezouvat, v tretrách se zase blbě chodí, atd. Výsledek je, že jsem nášlapy nakonec zavrhnul, koupil pořádný a pohodlný pedály (s protiskluzy), který na tom kole i pěkně vypadají, ladí mně k barvě rámu a někdy i k barvě hodinek (:D)  a jsem spokojenej: https://www.elementstore.cz/crankbrothers-stamp-1-large-blue-P/

Ono hubu si na tom člověk může rozbít s nášlapama i bez, když se zrovna nezadří... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, pebe napsal:

Padá se především když zastavíš. Takže nezastavuj a nespadneš 😉

 

Přesně... kucí na mě furt řvou: nebrzdi, nezastavuj

Biden zastavil a lehnul. A to má klipsny, zlatý spd. Ale sedl na kolo a frčel dál 🤠

Upraveno uživatelem libor2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mého je hlavní benefit správná poloha nohou a tuhá podrážka.

Pokud mám tuhou podrážku tak je jasné že různě nekřivím chodidlo, nemám boty na pedálech špičkama ani patama atd.

Stejně tak v nášlapech nebudu vytáčet chodidla / kolena ven, patama dovnitř . . . 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu vytáčení nohou na spd bych měl jednu věc. Když jsem si nastavil kufry pěkně rovně, tak abych chodidla neměl vytočená, tak mě začaly bolet kolena.

Spíš bych teda doporučil si nejdřív naboso stoupnout tak jak je člověk zvyklý pohodlně stát/sedět a podle toho ty kufry natočit pokud je potřeba. Někdo má paty ven, někdo dovnitř, někomu to rovně vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky celej život jezdil s obyč botama na platformách, letos jsem se odhodlal a taky pořídil SPD. Pedály klasiku 520 a boty jsme vzal nakonec z Decathlonu Tretry na XC RACE černé, byl jsem si původně zkoušet nějaké od Specialized ale ta bota mi vůbec neseděla, pak jsem jen tak ze srandy nakouknul do Decathlonu a tahle bota mi sedla parádně, s těma botama je to podle mě obecně problém, že každej bike obchod má jednu max dvě značky.
Po pár měsících musím říct, že je to super ty SPD, přijde mi, že kopce najednou drtím úplně na jinym levelu než předtím. Já jsem na platformách furt hledal správnou pozici nohy, a furt jsem tam tu nohu šteloval.... Jinak zatím jsem bez pádu (teď jsem to určitě zakřiknul a hned na další vyjížďce se rozbiju 😄 ). U mě největší problém je to nacvakávání, než vycvaknutí, např když zastavím na křižovatce, auto mě pouští, tak vyjedu a než tu druhou nohu nacvaknu tak to je občas doba, ještě jak se člověk snaží odpíchnout rychle aby nezdržoval 😇.IMG_20220323_165423134_HDR.thumb.jpg.3d445bc1f567c94d4bbd21177664283b.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, hopa26 napsal:

Hopo, kuwa, nemáš tam někoho kdo do toho trochu dělá? 

Na tyhle silniční tretry nelze namontovat bikové spd pedály. 

Ve zkratce základ

SPD - bike pedály, kufr se do podrážky montuje na dvě díry.

LOOK systém - silniční pedály, kufr jde do podrážky na tři díry.

 

Tretry spd většinou pohodlnější, tuhá ale ne ne úplně tvrdá podrážka, dole na podrážce jsou výstupky jak na botách do terénu, kufr je mezi nimi schovaný.

Look silniční tretry podrážka úplně tvrdá, velmi těsné na nohu, podrážka hladká bez dezénu, kufry trčí pod botu.

 

U obou systémů bez boty cca o číslo větší než máš normální boty.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...