Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tyhle řetězy mají fantastický nájezd, na kole mám X01 a koukám na Strava že při další vyjížďce přejede 3000km. A šuplera tvrdí že náhradní si v krabičce ještě počká. I při mé váze a prašném prostředí, pravda je, že se starám o kolo bych řekl velmi slušně. I tak, na trekingový kolo jsem dal Sram tak uvidím, Sh701 vydržely okolo 2000. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hopo, nášlapy doporučuju též. U nás se říká, že než se s nima naučíš, 3 krát spadnes. Pak už máš vyhráno.

Nevěřil jsem tomu, koupil jsem si je a 4 měsíce ježdění v naslapech jsem v hospodě machroval, že s našlapaná umím a už si neustelu. 

Pak, během týdne, jsem skončil na boku postupně v potůčku, v kopřivách a v ostružiní:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už asi zaznělo všechno podstatné, tak jen můj krátký příběh. Začal jsem na klipsnách v teniskách. Pak klipsny s tretrama, to byly kufry plastové, s takovým žlábkem, aby se to nedalo vytrhnout ani náhodou. A k tretrám se příjely hřebíčkama. Takže nášlapy jsou opravdu dar z nebes. A spadnul jsem jak žok s tím i s tím. 
Určitě si nášlapy pořiď. Určitě párkrát spadneš, ale to každej. Ale stojí to za to. Šlapat se naučíš, když budeš chtít. A nešláe se nahoru, dolů, ale šlape se do kruhu. Jakože v ideálním připadě je noha v zápřahu celý kruh který opisuje. Nejvíc oceníš nášlap a možnost táhnout nohou nahoru v prudších stoupáních. Tam od určitého sklonu, ze sedla, v zásadě jenom táhneš. 
A je asi jedno jaký systém zvolíš. Na všechno si musíš zvyknout. A záleží na dobrém nastaveni polohy kufr/pedál. Ale to napoprvé stejně nedáš a budeš muset upravovat. Já když měním boty/kufry, tak to nastavení úhlu mě budí ze spaní, páč se s tím dycky strašně nadřu. Ale to poznáš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky.

To je věda, jak si to procitam, lepsi zit v nevedomosti.  Nastavovani, co zvolit, pomer-cena vykon. :D  Si predstavuju jak Vy co uz to znate s lehkym pousmanim pozorujete trapeni novackovsky. Dneska mi prijde radar Garmin 515 s blikackou, na ten se tesim. Sice auta tam kde jezdim nepotkavam prakticky vubec, ale treba se nekdy pojedu projet i k mestu.

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tady ctu tak jsem asi jedinej co se z naslapu vratil na platformy a tenisky :D Jezdil jsem mnoho let SPD na mtb a silnicni naslapy na silnicce. Po vymene  ht MTB za endruo doslo k vymene SPD na platformy a zanedlouho jsem menil silnicku za gravel a nakonec tam platformy skoncily taky. 
 

Prijdou mi platformy pohodlnejsi a na vykonu rozdil u sebe nepoznam. Asi do toho malo slapu 😀

Tak jen pridavam pohled z druhy strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cityfly, nejsi 😂. Jezdil sem hodne let spd a nekde kolem 2012-13??? Sem dal naslapy a nechci nic jineho. Dobrej pedal a dobra bota je nej. Sam Hill vi😂. Ted sem si postavil gravel, resp rychle xc kolo a premejslel sem ,ze dam naslapy a nedam. Vozim na tom chromagy a sem spokojenej. A muzu tahat i nahoru. 😂 a kdyz jdu po pivu chcat neklapu a nemusim se bat ,ze hodim tlamu😂😂😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska kolem oběda, když jsem odstavoval vlak se na mne prišel podivat zdejší mlčenlivý chronomagor a protože vím, že je taky cyklista, tak se ho ptám :

já: "hele co ty pedály se zamkem, slyšels vo nich? "  

on: " Hmm, jasně mám je, párkrát si nabiješ tlamu, ale je to s nima lepší. Jo a taky sem se rozbil dvakrát na dlažbě v putyce, má to spodek z karbónu a smeká se to jak svině. Mušíš strašně vopatrně našlapovat." 

já: " A využíváš tu energii nohou, kruhovou ke šlapání? Seš jako rychlejší?" 

on: " Hele to spíš ne, šlapu furt stejně. Ale je to prostě dobrá věc. Akorát počítej že to teda bude ňákej tisíc stát no."    

 

Vážím si jeho názoru a si je teda asi koupím. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, hopa26 napsal:

já: " A využíváš tu energii nohou, kruhovou ke šlapání? Seš jako rychlejší?" 

on: " Hele to spíš ne, šlapu furt stejně. Ale je to prostě dobrá věc. Akorát počítej že to teda bude ňákej tisíc stát no."    

 

Ale využívá a ani o tom neví... Až se s spd naučíš a budeš jezdit nějaký ten pátek, tak pak to poznáš až si sedneš zpět na kolo s obyč pedály.

Jinak si pro začátek kup na cyklobazaru klidně odrbaný m520, boty klidně taky, ať si to vyzkoušíš.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, hopa26 napsal:

mám dělat report, nebo už ho taky všichni máte ?

Udělej report, osvěty není nikdy dost, při pohybu na silnici je to skvělá věc. Málokdo totiž věří, že je tak dobrej, jak ho popisuješ. Jezdím s ním už skoro čtyři roky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Paw napsal:

Udělej report, osvěty není nikdy dost, při pohybu na silnici je to skvělá věc. Málokdo totiž věří, že je tak dobrej, jak ho popisuješ. Jezdím s ním už skoro čtyři roky. 

Z účinosti jsem nadšený. Spárování přes apku v mobilu easy, to samé s hodinkama, ty teda jenom vibrují. Svítí to jako čert. Bál jsem se jestli to nebude fixlovat, ale zbytečná obava. Auta chytá bleskově, dokonce i z velké dálky-řekl bych víc než sto metrů.

https://youtu.be/PVpIx9dHXEI

https://youtu.be/pSIRvkna2BE

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, hopa26 napsal:

Auta chytá bleskově, dokonce i z velké dálky-řekl bych víc než sto metrů.

Nechce se mně to hledat v návodu, ale tuším, že to bere ve vzdálenosti až 140m a světlo je vidět ve dne na 1,5km (to mám i ověřený :)).

Spíš to udělá falešnej poplach než aby to něco přehlídlo. Bere to cokoliv, auta, motorky, cyklisty. Jedinej problém je s detekcí něčeho, co se blíží malou relativní rychlostí (např pomalu přibližující se cyklista). 

Pro majitele cyklocomputerů od Garminu (řada Edge) doporučuju doinstalování "Smart bike lights". Rozšiřuje to možnosti konfigurace radaru (radar nebliká furt, ale jen když detekuje auto => prodloužení výdrže, funkce brzdového světla, přepínání režimů podle času - soumrak/svítání, atd.) 

https://apps.garmin.com/cs-CZ/apps/0d9fd828-c932-4470-9c37-fd2828881888

Koukám, že to  nějak funguje i s hodinkama, osobně to mám vyzkoušený jen na Edgi 830.

A pak se dá ještě blbnout s tímhle (nemám vyzkoušeno, znám jen od vidění):

https://apps.garmin.com/en-US/apps/c5d949c3-9acb-4e00-bb2d-c3b871e9e733

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky vozím radar, teď tu novější verzi 715 s integrovanou kamerou ... kdo by si nechtěl natočit svoji smrt, že ? :D

Držák mám integrovaný do Specialized sedla, 3D tisk Shapeways. Na řidítkách Wahoo ROAM, který podle mých zkušeností pracuje líp než všechny Garminy, navíc vedle zobrazení na display bliká barevnými diodami a to fakt nepřehlídneš :) Ale ani radar není 100%, za ty roky jsem vypozoroval, že v silném dešti, kdy ti ze zadního kola stříká voda přímo na radar, neukazuje spolehlivě. Dost mě to vylekalo a ze stavu, kdy jsem se už přestal ohlížet, tak teď se při změně směru raději vždy přesvědčím, že fakt nic nejede :)

1015443B-8FA8-42F9-91CC-B59E830AA6F7_1_101_o.thumb.jpeg.10cbeb65291c0e11faa8dc78f0c6546f.jpeg

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...