Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Přátelé, 

poraďte mi prosím systém na uchycení 2 kol ke stropu v garáži. Obě kola lehká (karbon), viděl jsem nějaký hák na zeď, kde kolo drží za pedál, nevadí to dlouhodobě něčemu? Máte někdo s něčím konkrétním zkušenost? 

Díky moc 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Duke. Používám to ve sklepě několik let a v pohodě. Akorát jsem si pod kolo vyrobil takovou opěrku - kolo na tom mírně stojí, takže není celá váha jen na držáku/pedálu a taky to chrání zeď.

f83bc666c547fff5f40e5fbf5ce2270e.jpg

468e611eff2bc8154b3c9096b401e5d1.jpg

3ca44cd0cbcf2b6344b5162280334a6d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci díky,

to uchycení "šikmo" jak má @Happy88 na fotkách je pro mě (co se prostoru týká) asi nejlepší.

 

a buďto tedy tenhle jednoduchý hák:

image.png.434c2a844529c24785e29782a871d4a3.png

 

Nebo jsem našel dražší tenhle bazmek:

cy977746_1.jpg

 

Jen jsem se bál, že kolo visí třeba 80% času za jeden pedál ještě v nějaké "páce" tak jestli tím tomu kolu (šlapce, ložisku, ...) nějak vysloveně neškodím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi kluci pomozte s cyklocomputerem. 
 

Horske kolo, spíše jednodenní túry po okolí, žádné velké sjezdy, jde mi o takové ty klučičí věci jako rychlost, vzdálenost, navigace možná fajn, možná ne, nedovedu říct.

 

Premyslim o Cat Eye Quick jako jednodušší varianta nebo Sigma Rox 11.1 jako složitější. U té sigmy slycham problémy s tachometrem u GPS i u senzoru, ale prd tomu rozumím.

Nechci nic za 10ku atp, ale pokud to bude mít smysl, rád si připlatím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 4. 2024 v 13:38, moco napsal:

Mrkni do Connectu, zda jsou tam mapové podklady pro moto (pochybuji). 
Jinak “Silniční cyklistika” by mohla stačit, pokud víš kam jedeš, tak si trasu naplánuj v Mapy.cz a vygenerovaný gpx. soubor dáš do navigace a jedeš – je jedno jestli na motorce nebo na koni.   

Děkuju J.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Andrew

Pokud jednodenní túry po okolí, tak vezmi ten Cateye. Okolí znáš, navigaci nebudeš potřebovat, když by byla nouze, tak vytáhneš telefon, koukneš a jedeš dál.
Kdyby ti navigace na řiditkách chyběla, tak se pak dá upgradovat :). Jinak tyhle levný navigace uměj navigovat jen podle čáry, tzn nevidíš mapu, ale jen zakroucenou čáru na displeji.
Drazší navigace už v sobě maj mapu, ale zas ten displej není tak velkej, aby se to na klepajících řiditkách v terénu dalo komfortně sledovat. Je to potřeba okouknout a vyzkoušet.

Pak ještě vstupuje do úvahy to, jestli chceš údaje z jízd zaznamenávat někde na webu, aby ses mohl kochat co jsi všechno projel. To by zas hrálo pro Sigmu apod.

Ještě by mohla být zajímavá alternativa koupit nějaký starý (levný) hodinky od Garminu, a přidělat je na řidítka. Tam by se dalo teoreticky skloubit všechno - umí to klasický funkce cyklopočítače, ukládat data na web a ještě by tam podle modelu byla i nějaká možnost navigace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Andrew napsal:

Ještě mi kluci pomozte s cyklocomputerem. 
 

Horske kolo, spíše jednodenní túry po okolí, žádné velké sjezdy, jde mi o takové ty klučičí věci jako rychlost, vzdálenost, navigace možná fajn, možná ne, nedovedu říct.

 

Premyslim o Cat Eye Quick jako jednodušší varianta nebo Sigma Rox 11.1 jako složitější. U té sigmy slycham problémy s tachometrem u GPS i u senzoru, ale prd tomu rozumím.

Nechci nic za 10ku atp, ale pokud to bude mít smysl, rád si připlatím. 

Sigmu měl kamarád a je to šmejd. Raději vem Garmin edge 530

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Andrew jojo přesně ten pedalsport za nějakých 330,- mám. Cycloc mi přijde trochu předraženej (navíc je plastovej, asi to funguje, ale důvěru v to úplně nemám). Ještě se mi dost líbí koncept těch naklápěcích, něco v tomhle duchu Topeak Swing Up, podobný máme v bytovce v "kolárně" a je to celkem praktický, ale využitelnost v prostoru je zase trošku jinačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak rád bych pořídil nosič na 2 kola na tažný. Něco jsem si načetl a skončil jsem (klasicky) výběrem u nejdražších Thule - buď Easyfold XT2 (933) nebo Epos 2. Máte někdo osobní zkušenost? Má smysl příplatek za ten Epos? Není schopný to někdo místní sehnat za lepší peníze, nebo nezbavuje se toho někdo? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prcek mne ,,zabavil" fulla, tak sem si rekl, ze pred elektrikou si jeste jedno normalni kolo poridim. Vedel sem presne co chci, tak to nebylo tezke rozhodovani. Hned jsme ho prubli v terenu. Je skvely.

 

 

R0001272.jpg

R0001314.jpg

R0001317.jpg

R0001362.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Paw napsal:

@Andrew

Pokud jednodenní túry po okolí, tak vezmi ten Cateye. Okolí znáš, navigaci nebudeš potřebovat, když by byla nouze, tak vytáhneš telefon, koukneš a jedeš dál.
Kdyby ti navigace na řiditkách chyběla, tak se pak dá upgradovat :). Jinak tyhle levný navigace uměj navigovat jen podle čáry, tzn nevidíš mapu, ale jen zakroucenou čáru na displeji.
Drazší navigace už v sobě maj mapu, ale zas ten displej není tak velkej, aby se to na klepajících řiditkách v terénu dalo komfortně sledovat. Je to potřeba okouknout a vyzkoušet.

Pak ještě vstupuje do úvahy to, jestli chceš údaje z jízd zaznamenávat někde na webu, aby ses mohl kochat co jsi všechno projel. To by zas hrálo pro Sigmu apod.

Ještě by mohla být zajímavá alternativa koupit nějaký starý (levný) hodinky od Garminu, a přidělat je na řidítka. Tam by se dalo teoreticky skloubit všechno - umí to klasický funkce cyklopočítače, ukládat data na web a ještě by tam podle modelu byla i nějaká možnost navigace.

Tak jsem si to nějak v sobě srovnal a:

- nechci plnou navigaci, šipka která mě navede že mám jet doleva je myslím dostačující, ale upřímně ji nepotřebuju, protože i cesta je cíl 🙂

- chci něco malého, hezkého, elegantního, s dobrou čitelností

- přenos dat do telefonu pro nějaké to porovnání si myslím bude fajn

- napojení na telefon, abych viděl, že někdo (kdo) volá by bylo super - nepotřebuju barevný displej

- pokud @Gustaf píše, že Sigma je šmejd, tak asi VDO R3/R4/R5 nebo ještě koukám Cateye Padrone Smart

Jdu špatně, nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=679]Andrew[/mention]
Cíl tvé cesty se jmenuje Wahoo Bolt v2.

To mi připomíná tenhle vtip, ale jo, cena vyšší, ale má to smysl oproti mnou dříve jmenovaným? Nebo třeba tomu Garminu?

1406b50bb60c4f9833e65888fff8d669.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...