Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

PXL_20240413_112127900.jpg

Já už dneska zpátky, testuju plzeňskou novinku.

A přemýšlím co vymyslím se sedlem...s tím mirror od spešlu nejsme kamarádi ani trochu. Zkouším to už 14 dní, různé sklony, a snad ze žádného mě tak nebolel zadek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 4. 2024 v 16:45, redd napsal:

Chci určitě karbon. V předešlém výčtu jsem ještě zapomněl na ocelovej bike, kterej jsem si postavil na starym silničním rámu, dal jsem rovný řidítka, jednoplacku a mám ho jinde…

Ještě dotaz: Lepší mechnický XT nebo SRAM bezdrát? :) Cenovej rozdíl už není až tak velkej…

A toto? https://www.lordgun.de/specialized-epic-pro-ltd-29-fahrrad?color=Gloss Desert Rose Metallic White Silver

To mi přijde jako celkem kauf a to mám k té značce averzi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude Lko. Urcite se nebavime o modelech, u kterych Spesl pouziva novy cislovani s1-s5, u kterych velikost neovlivnuje tak moc dylku sedlovy trubky, jako u XS-XL? U tech S1-5 se snazi o cca stejnou vysku pro rozkrok, ale meni dylku posezu-reach, a pak to neni tak rigidne dany, ale jezdec si ma jakoze vybrat podle oblibenyho reache.

Upraveno uživatelem maama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem se včera rozhod, že s novym kolem vyrazím k nedalekému lomu, kam se v létě občas zajedeme zchladit. Je to nějakejch 13 kilometrů. Protože jsem pořádně nejezdil dva roky a maximálně sem tam šlapu rotoped, říkal jsem si, že se nebudu přepínat a pojedu na klid. 

Samozřejmě jsem tak trochu pozapomněl, že jsem na Vysočině, kde je to buď všude imrvére do kopce anebo naopak z kopce. A že jsem zavilec, kterej prostě musí ušlapat všechno v nějakym tempu.

Do lomu dobrý, nadávání v kopcích a proklínání všech vlastních rozhodnutí. Když už jsem tam byl a občerstvoval se kouřem, napadlo mě, že se přece nebudu vracet stejnou cestou. Rychlý pohled do mapy odhalil ideální kolečko, přičemž pohledem na horizont bylo jasný, že ani ty kopce by nemusely bejt tak strašný. Byly!

Mno .. nakonec z toho vyšlo pěknejch 40 kilometrů (a 700 nastoupanejch metrů), což je číslo, který jsem v životě dřív neujel :D. A dal jsem to za dvě hodiny. Díky týmu cykloprodejny za to, že mi nanutil i ohoz s plenou, protože mi překvapivě dneska nic moc není. Až na ty bolavý nohy.

A ke kolu - přechod z treku, kde člověk sedí jak při lázeňský projížďce, na horáka s "lepší geometrií" je poměrně dramatickej. Zvykám si a jen řeším, že budu potřebovat kratší představec, protože na kole na můj vkus pocitově dost ležím :D. Ale dám tomu ještě pár desítek kilometrů.

P.S. - Letitou, prudce slušivou brašnu z kola nejspíš sundám, protože vypadá hrozně. Ale zase je praktická, no.. :D 

merida.jpg

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, maama napsal:

To bude Lko. Urcite se nebavime o modelech, u kterych Spesl pouziva novy cislovani s1-s5, u kterych velikost neovlivnuje tak moc dylku sedlovy trubky, jako u XS-XL? U tech S1-5 se snazi o cca stejnou vysku pro rozkrok, ale meni dylku posezu-reach, a pak to neni tak rigidne dany, ale jezdec si ma jakoze vybrat podle oblibenyho reache.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

35 minutes ago, Micey said:

Hezky to mas. SPD nechces? Co teleskopka, pouzivas to? 

Hele, já přišel do krámu s požadavkem na horáka s tím, že najedu třeba 500-700 km ročně maximálně. Primárně po silnici, polňačkách nebo lesních cestách. Žádný traily, skoky, sjezdy atd. Samozřejmě jsem si posléze vybral nejdražší kolo z těch, co mi doporučovali - kvůli barvě :D.

Takže když došlo na šlapky a všechno, nechal jsem si zatím plasťáky s tím, že pokud mě to chytne a budu jezdit víc, dám si tam hliníkový platformy (nebo jak tomu říkají), tj. pedály s trčícíma šroubkama. SPD zatím nechci, necejtim se na ně. Už když jsem prodavači (takovej ten cyklozavilec) říkal, že nechci ty platformy hned, protože bych si zničil Crocsy po cestě na nákup nebo k rybníku, málem omdlel :D. Zatím jsem s plastem spokojenej a dycky se to dá vyměnit.

Takže ano - mám výbavu, kterou nejspíš nikdy nepoužiju. Zámek vidle jsem historicky nepoužil nikdy v životě a teleskop je sice fajn a funky, ale na moje ježdění úplně zbytečnej. Použil jsem ho doteď dvakrát, to když jsem učil psa chodit vedle kola na vodítku a potřeboval jsem být blíž u země :D.

Ale jinak kolo skvělý! :) 

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, KFL napsal:

Jsem se včera rozhod, že s novym kolem vyrazím k nedalekému lomu, kam se v létě občas zajedeme zchladit. Je to nějakejch 13 kilometrů. Protože jsem pořádně nejezdil dva roky a maximálně sem tam šlapu rotoped, říkal jsem si, že se nebudu přepínat a pojedu na klid. 

Samozřejmě jsem tak trochu pozapomněl, že jsem na Vysočině, kde je to buď všude imrvére do kopce anebo naopak z kopce. A že jsem zavilec, kterej prostě musí ušlapat všechno v nějakym tempu.

Do lomu dobrý, nadávání v kopcích a proklínání všech vlastních rozhodnutí. Když už jsem tam byl a občerstvoval se kouřem, napadlo mě, že se přece nebudu vracet stejnou cestou. Rychlý pohled do mapy odhalil ideální kolečko, přičemž pohledem na horizont bylo jasný, že ani ty kopce by nemusely bejt tak strašný. Byly!

Mno .. nakonec z toho vyšlo pěknejch 40 kilometrů (a 700 nastoupanejch metrů), což je číslo, který jsem v životě dřív neujel :D. A dal jsem to za dvě hodiny. Díky týmu cykloprodejny za to, že mi nanutil i ohoz s plenou, protože mi překvapivě dneska nic moc není. Až na ty bolavý nohy.

A ke kolu - přechod z treku, kde člověk sedí jak při lázeňský projížďce, na horáka s "lepší geometrií" je poměrně dramatickej. Zvykám si a jen řeším, že budu potřebovat kratší představec, protože na kole na můj vkus pocitově dost ležím :D. Ale dám tomu ještě pár desítek kilometrů.

P.S. - Letitou, prudce slušivou brašnu z kola nejspíš sundám, protože vypadá hrozně. Ale zase je praktická, no.. :D 

merida.jpg

Fajnový bajk :guitar: A pěkně jsi si to dal po delší době a když už budeš jezdit tyhle delší cesty, nakonec budeš potřebovat stejně baťůžek kam dáš hadry, nářadí, pití, duši a další, takže tu zabijáckou kapsičku můžeš klidně sundat ;) Odrazky pryč a se šlapkama neváhej ani minutu, tady ten plast je hrozně o držku, to zjistíš hned jak ti zaprší. Nedávno jsem bral tyhle Bontrager, dělá je Trek, jsou cenově dostupné oproti konkurenci a drží nohu jako sviňa. A ještě hned u nového kola měním grippy, jsou to základní věci se šlapkama co ti zásadně vylepší jízdní komfort. Léta pužívám ESI Grips Chunky, a jsou fakt super ověřená záležitost 👍 Přeji milión krásných km bez ourazu 🙏

https://www.krabcycles.cz/Komponenty/Pedaly/Volne/Pedaly-Bontrager-Line-Elite-cerna

https://www.kupkolo.cz/madla-esi-chunky-extra-silikon_z99875/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otec v pátek spadnul z kola, srazil ho nějakej Němec, kontakt na nej má, k pojistné události se hlásí, ale jak a kde to nahlásit? Byl 4 dny v nemocnici, následně léčení doma, helma a bunda na hadry, kolo se uvidí po servisu. Budu rad za veškerá doporučení. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...