Přejít na obsah

očkování COVID 19


očkování COVID 19  

352 hlasů

  1. 1. Asi nejsem sám kdo nyní řeší tuto otázku a proto by mě zajímal váš názor.

    • ano
      239
    • ne
      65
    • ještě nejsem rozhodnutý
      48

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,6tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já pořád nerozumím tomu PROČ by měl někdo takovou informaci vyžadovat (zda jsem očkovaný). Vždyť pokud půjdu do hospody (na stadión, diskotéku, do cizí země), je to moje riziko, zda tam něco nechytím. Očkování přece nic neříká o tom, zda tuto nemoc mám nebo ji mohu přenášet. Má pouze zajistit, aby následky nemoci u mě byly co nejmenší (pokud ji chytnu). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, geometr napsal:

 Dočetl jsem se, že nikdo neví nic.

To ses docetl dost spatne. Je tam zcela explicitne napsano - a ted cituju: "Neni vsak zatim znamo, jak dlouho ochrana potvrva." Pokud tohoto textu dedukujes, a ted opet cituju, jen tentokrat tebe: "Je tam celkem obšírně napsáno, že nikdo neví, jestli to náhodou není na hovno.", tak to je tezka diskuse.

O roce se zminuju, protoze zhruba rok trvalo, nez vyvinuli vakcinu na covid, tudiz maji data maximalne rok stara. V realu samozrejme jeste daleko kratsi dobu. Proto nemuzou  tvrdit, ze chrana bude ucinna i po - napriklad - roce. Ona ta ochrana muze byt klidne dozivotni. To nikdo nevi, protoze k tomu nemame data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Traveller napsal:

Já pořád nerozumím tomu PROČ by měl někdo takovou informaci vyžadovat (zda jsem očkovaný). Vždyť pokud půjdu do hospody (na stadión, diskotéku, do cizí země), je to moje riziko, zda tam něco nechytím. Očkování přece nic neříká o tom, zda tuto nemoc mám nebo ji mohu přenášet. Má pouze zajistit, aby následky nemoci u mě byly co nejmenší (pokud ji chytnu). 

Je to ze stejneho duvodu jako u kazde jine vakcinace - abys zbytecne nevytezoval zdravotni system. Pokud bys ockovan nebyl a onemocnel, tak v pripade, ze existuje funkcni vakcina, dochazi k naprostemu zbytecnemu plytvani penezi. A to nemalymi v pripade, ze bys skoncil v nemocnici. Stejne tak jako ockovany bys nemel onemocnet, tudiz bys nemohl nemoc sirit.

Opet nechapu, cemu se divis. Tohle se opravdu neda vyvodit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Baldic napsal:

To ses docetl dost spatne. Je tam zcela explicitne napsano - a ted cituju: "Neni vsak zatim znamo, jak dlouho ochrana potvrva." Pokud tohoto textu dedukujes, a ted opet cituju, jen tentokrat tebe: "Je tam celkem obšírně napsáno, že nikdo neví, jestli to náhodou není na hovno.", tak to je tezka diskuse.

O roce se zminuju, protoze zhruba rok trvalo, nez vyvinuli vakcinu na covid, tudiz maji data maximalne rok stara. V realu samozrejme jeste daleko kratsi dobu. Proto nemuzou  tvrdit, ze chrana bude ucinna i po - napriklad - roce. Ona ta ochrana muze byt klidne dozivotni. To nikdo nevi, protoze k tomu nemame data.

:) Tak jo.

Edit: Jen ještě, aby bylo zcela jasno: Má první reakce směřovala čistě k tomu "letáku".

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Xenomorfus napsal:

-..docetl sem se, ze nikdo nevi nic...

- to ses docetl spatne....

......

 .....

To nikdo nevi, protoze k tomu nemame data.

Uz sem z roho jelen :-D.

Nemuzes si selektivne vybirat a vytrhavat z kontextu. Pak jen vypadas jak hlupak. Tobe to mozna nevadi, ale pro lidi kolem tebe je to tezke.

"nikdo nic nevi" je nesmysl. Vime ze vakcina je ucinna.

"To nikdo nevi, protoze k tomu nemame data" je zcela vytrzeno z kontextu, nebot jsem zcela jasne rekl, ze nikdo nevi, jak dlouho ochrana potvrva!!!, protoze nemame data. Tezko muzes pozadovat data o ucinnosti vakciny za rok, dva, deset let, kdy jeste ten rok ani neuplynul.

Upraveno uživatelem Baldic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xenomorfus: to s prirovnanim opravy hodinek bez zaruky chodu je nahodou docela trefne. Kdyby se lidem zacaly nadmerne kazit hodinky, a hodinari by dostali od vlady za prve prikaz testovat venku lidi, jestli jim jdou hodinky, a za druhe prikaz takove hodinky hned opravit, ale pouzivat nahradni dily od konkretniho jednoho (dvou atd.) vyrobcu, asi by ten informovany souhlas o oprave vypadal docela podobne :)

A ted co s temi, kteri hodinky nenosi, ze? A s temi, co jim nevadi pokazene hodinky? A co s temi, co vsude chodi pozde a je jim to fuk? :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Liqid napsal:

Si mně do toho hodil vidle teda :D ale v podání našeho státu je to čistá utopie. Hlavně co se okolo strhne, viz. kolega níže plus X dalších věcí, od ceny systému v miliardách až po nekompatibilitu se systémy firem jako letecké společnosti a další jevy, jako rykot ohledně kontroly osmnáctým elementálem světového řádu . . . pak lidi bez mobilu nebo taky při byrokratickém procesu výměny občanky budou reálně v prdeli a tak dále. Státu se to kecá, z eráru se pikolík s tabletem před vchodem nezdá jako náklad, ale reálně v té hospodě zdraží všechno v nabídce . . . 

před 4 minutami, Traveller napsal:

Očkování přece nic neříká o tom, zda tuto nemoc mám nebo ji mohu přenášet. 

a pak bude jen otázkou času než se ověřovacího procesu chytnou, v zájmu civilizace, samozřejmě další instituce jako banky a veřejný záchody. Plus nesmíme zapomenout na bafuňáře státních podniků kteří už teď bouchají šampus, protože pikolík s tabletem před každou poštu a do každého vlaku je zlatej důl . . . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se zeptam. Je tedy najaka zarucena doba po kterou vime, ze vakcina je efektivni? To je zatim ten rok minimalne?

Urcite existuje predpoklad, jak dlouho to funguje, ale ja to cislo nevim. Vakcina funguje v bunkach na nejakym principu. Ten princip bude prozkoumanej na podobnych jinych virech. Takze to samozrejme neni “nejspis na hovno”, ale rekl bych “bude to slusne fungovat”, coz neni a nikdy nebude 100%. Data ohledne Covidu budou k dispozici samozrejme casem. Pokud se podari populaci proockovat, lze virus prakticky eliminovat (nemuze se sirit, kdyz zhebne v ogranismu ockovanyho jedince). Pokud se populaci nepodari proockovat za dobu kratsi nez je trvani imunity, bude se asi preockovavat, co ja vim (priklad chripka).

Hele, pridavam hloupej priklad pro ilustraci: novej model auta si taky koupite, i kdyz s tim danym kusem nekdo testovaci kilometry nenajizdel. Automobilka otestovala prototypy, vyrobni proces je vyladenej tak, ze dokaze opakovatelne produkovat dalsi kusy v seriovy produkci a nikdo si nemysli, ze vyrobeny auta nebudou jezdit. Jasne, ladi se pocatecni potize, delaj se svolavacky a jsou i prusery. S vakcinama to bude v zasade podobny, regulace jsou prisny (to asi i u aut), takze by nemel prijit zadny principialni zasek, ale 100% nebude nikdy garantovat nikdo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, skalis napsal:


Urcite existuje predpoklad, jak dlouho to funguje, ale ja to cislo nevim. Vakcina funguje v bunkach na nejakym principu. Ten princip bude prozkoumanej na podobnych jinych virech. Takze to samozrejme neni “nejspis na hovno”, ale rekl bych “bude to slusne fungovat”, coz neni a nikdy nebude 100%. Data ohledne Covidu budou k dispozici samozrejme casem. Pokud se podari populaci proockovat, lze virus prakticky eliminovat (nemuze se sirit, kdyz zhebne v ogranismu ockovanyho jedince). Pokud se populaci nepodari proockovat za dobu kratsi nez je trvani imunity, bude se asi preockovavat, co ja vim (priklad chripka).

Hele, pridavam hloupej priklad pro ilustraci: novej model auta si taky koupite, i kdyz s tim danym kusem nekdo testovaci kilometry nenajizdel. Automobilka otestovala prototypy, vyrobni proces je vyladenej tak, ze dokaze opakovatelne produkovat dalsi kusy v seriovy produkci a nikdo si nemysli, ze vyrobeny auta nebudou jezdit. Jasne, ladi se pocatecni potize, delaj se svolavacky a jsou i prusery. S vakcinama to bude v zasade podobny, regulace jsou prisny (to asi i u aut), takze by nemel prijit zadny principialni zasek, ale 100% nebude nikdy garantovat nikdo.

Skalisi, tvůj příměr s auty se mi líbí. Zároveň mi to ujasnilo, proč jsem tak opatrnej s novou vakcinou. Já, kdybych si šel koupit káru, bych totiž šel jen do prověřenýho modelu a před nákupem bych sjížděl TÜV žebříčky a uživatelský recenze nejmíň pět let dozadu  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, skalis napsal:

......Pokud se podari populaci proockovat, lze virus prakticky eliminovat (nemuze se sirit, kdyz zhebne v ogranismu ockovanyho jedince). Pokud se populaci nepodari proockovat za dobu kratsi nez je trvani imunity, bude se asi preockovavat, co ja vim (priklad chripka).
 

Ono se ale zatim nevi, zda virus "zhebne" v organismu ockovaneho. Vi se pouze to, ze ockovani zabrani vypuknuti nemoci. I SUKL a Ceska vakcinologicka spolecnost vydali prohlaseni, ze vliv vakcinace na sireni viru neni dosud znam. Nevi se jiste, zda naockovani jedinci mohou ci nemohou byt nadale prenaseci. Takze teorie o tom, ze kdyz proockujes xy % populace zastavis sireni viru, je zatim pouze teorie (v horsim pripade zbozne prani). 

 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vakcina-prehledne-brani-sireni-viru-a-je-vhodna-pro-tehotne-135912

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skalisi, tvůj příměr s auty se mi líbí. Zároveň mi to ujasnilo, proč jsem tak opatrnej s novou vakcinou. Já, kdybych si šel koupit káru, bych totiž šel jen do prověřenýho modelu a před nákupem bych sjížděl TÜV žebříčky a uživatelský recenze nejmíň pět let dozadu  

Jo, tomuhle pristupu rozumim. Na druhou stranu, kdo by chtel zit dalsich 5 let v lockdownech. Do toho vyzkumu sly obrovsky penize, urychleni bylo mozny diky tomu, ze po svete beha hromada lidi, co se nakazi a da se na nich testovat, takze v to mam duveru. Je to otazka zvazeni rizika spojenyho s vakcinaci vs. prinosu v podobe navratu k normalnimu zivotu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šly do toho obrovské peníze, ale mám pocit, že jen s vidinou výdělku mnohem větších peněz. Lockdown ve formě, v jaké je aplikován v ČR, ani nebudu komentovat. Jediný smysl dává v tom, že i ti největší odpůrci už budou tak utahaní, a ostatní lidi tak nasraní, že na to všichni raději kývnou. A prachy jen cinkají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šly do toho obrovské peníze, ale mám pocit, že jen s vidinou výdělku mnohem větších peněz. Lockdown ve formě, v jaké je aplikován v ČR, ani nebudu komentovat. Jediný smysl dává v tom, že i ti největší odpůrci už budou tak utahaní, a ostatní lidi tak nasraní, že na to všichni raději kývnou. A prachy jen cinkají.

Jasne. Cekal snad nekdo, ze to budou delat jako charitu? Jeste to mohl delat “stat” za “naklady”, ale znate to, nejdrazsi jsou veci, co jsou zadarmo. Osobne mam vetsi duveru v privatni byznys delajici to pro zisk (s vedomim, ze kdyby to posrali, tak budou mit v budoucnu problem), nez pro statni/vladni aktivity...

Long story short, i s vidinou vydelku by to melo byt win/win.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...