Přejít na obsah

Koloběžky


Gilius

Doporučené příspěvky

Když už se tu srovnávalo kolo a koloběžka, jak vám to kluci jede na velkých koloběžkách do kopce? Rovina mi jde, z kopce mi to jede taky pěkně, ale do kopce mám pocit, že jedu asi stejně rychle, jako kdybych rychle šel... mám skládačku Oxelo Town 9 EasyFold na rychlé přesuny městem, se sportovními modely se to nedá srovnávat. Jde mi o to, zda je to prostě vlastnost pohybu na koloběžce nebo jen mou malou vytrénovaností a pidikolečkama.

 

Martine, tady je lék na tvůj problém :-)

https://www.rcdarky.cz/cz-detail-1653-hill-killer-kolobezka-1500-2000w-ultra-strong-drive-cervena.html?gclid=CjwKCAjwj4zaBRABEiwA0xwsPx5-KXF4d96OJqyqJ5EyjIcUEEqlIuLDxCOkSRbOPVFbF1j59U4mkxoCNukQAvD_BwE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jojo, Lukáši, úplně vidím, jak to během sekundy skládám a lezu do busu/tramvaje/metra nebo vlaku :) není nad kamaradskou radu :D

 

Jinak jsem rád, že je to vlastnost. Tuhle jsem se snažil v kopci předjet hezkou slečnu a jel jsem tak pomalu, že mi to přišlo trapný a radši jsem slezl a šel pěšky předstírajíc defekt...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, Lukáši, úplně vidím, jak to během sekundy skládám a lezu do busu/tramvaje/metra nebo vlaku :) není nad kamaradskou radu :D

 

Jinak jsem rád, že je to vlastnost. Tuhle jsem se snažil v kopci předjet hezkou slečnu a jel jsem tak pomalu, že mi to přišlo trapný a radši jsem slezl a šel pěšky předstírajíc defekt...

 

MHD nepočebuješ, má to dojezd 70 km a když si dáš kolena k tý baterce, tak to máš i s vyhřejváním :-)

 

Sjížděl sem z Horních Míseček a do kopce si to elegantně šlapala na bicyklu opravdu pěkná slečna a za ní, s odstupem cca 10m funěl sportér na koloběžce, evidentně v deficitu úplně všeho ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

P.S.: hlodá ve mně, že bych pustil Mibo Express 20/20, abych uvolnil místo na něco dalšího. Tak kdyby někdo chtěl...

Co tě k tomu Radiku vede? zajímá mě to,páč jsem se svou expresskou 100% spokojenej (závoďák to ale není, no).

 

Jinak ty "dokopce" nevidím tak černě, jedu sice pomaleji (zrovna tak jako když se jede na kole), ale právě kopce jsou výzva a dobrou technikou jízdy se dá jet dost efektivně. a potom ten pocit, když se sviští dolů :D!

Když jedu na kolobce a žena na kole, že právě do kopce ji v pohodě stačím, z kopce předjíždím a naopak po rovině mám co dělat se udržet.

Jízda po rovině je nejmíň efektivní, tam ten průměr co dosáhne kolo prostě "neuodrážím" (dlouhodobě cca 25km/h+).

Jakých průměrů s kolobkou zhruba dosahujete?

Je to moje subjektivní pozorování, kolobka (20/20) je ve výsledku samozřejmě pomalejší než kolo, ale ne o tolik. Máme tu zvlněný a kopcovitý terén a tu kolobku tady právě skvěle využiju. Neustále po rovině by mě to asi tolik nebavilo.

 

Včerejší hodinová projížďka - zvlněný profil trasy, pár stoupání a klesání, tak 20% šotolina polní cesty, zbytek asfalt:

post-5667-0-29046200-1531652991_thumb.jpg

 

výsledný průměr

post-5667-0-08490900-1531653092_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakých průměrů s kolobkou zhruba dosahujete?

 

Já jsem tlustej a jezdím po placaté trase, takže tak okolo 3 minut na km většinou, ale to trasy max do 40km délky, jak jedu 50 nebo 60 tak jsem pomalejší.

 

post-49277-0-07490000-1531743916_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 4 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pánové...Je to tady striktně o koloběžkách pri sport-offce, nebo mi tady někdo poradíte i s elektro-kolobrndou? Hledám už týdny a zatím se v tom nejsem schopen ani trochu zorinetovat. Sháním elektro-kolobrndu, která bude co nejlehčí, nejmenší, s nosností asi 90kg a s dojezdem 10-15km. Chci ji strčit do zavazadelníku UL letadla, abych nebyl úplně závislej na taxíku nebo známých, když doletím někam na malý letiště, odkud se není jak dostat. Pokud by vás něco napadlo, budu vděčný za jakokoliv radu, nebo za odkaz na vhodné vlákno či web. Díky.   

Edit: Cena asi do 8-15k...

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Kamarád jezdí na koloběžce do práce každý den asi 12 km jedna cesta, přišlo mi to uhozený, dokud jsem to nezkusil. Pak jsem si koloběžku půjčil na prodloužený víkend a v pondělí si ji při výletě u Hanušovic koupil. Máme tady kolem dost pěkných tras, takže teď vyrážíme s manželkou skoro každý den. Tak nějak mne i těší, že na nás kolisti v obtažených elasťácích koukají jak na pankáče :-) Poslední výlet do pivovaru Clock v Potštejně, dáte pivo, kafe, pohoda

 

 

post-22153-0-40208700-1563425350_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...