Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

7 hours ago, H-B said:

Jasne, to se vubec neda srovnavat, jsou to proste uplne jine kategorie, to predevsim.

Je to 630d, Luxury Line, vybava vlastne vse krome night vision, roletek, koule a pano strechy.

Ta kvalita jizdy na vzduchu je super. Kufr samozrejme v absolutni velikosti mensi, ale za nedlouho nam odpadne kocarek, tak to pujde. Docasne asi stresni box, pro tech par nutnych momentu v roce.

Na co jsi presel :)?

Hmm, s kocikom pri prvom dietati sme mali tusim este 3GT a nemyslim, ze by nam bol niekedy maly kufor 🤔. Pri druhom prckovi sme si povedali, ze 5 miest je malo a lepsich bude 7 🙂. Ono tie auta su teoreticky 5 miestne, ale das dozadu 2 detske sedacky a 3. dospely sa uz nevprace. Takze teraz XB7, 3-4 dospely, 2 deti, kocik, k tomu sa zmesti este nejaka ta batozina ci nakup a stale mozem nahanat Tesly 3 🤣. Pravda, pri obsadeni 6-7 miest, toho miesta v kufri moc neostava a na nejake vacsie vylety to bude tiez chciet nejaku tu truhlu (aj ked v kufrovom tetrise som dost dobry 🙃).

Normalne ja ani manzelka SUV-cka moc nemusime, ale 7 miest je 7 miest a Alpina tomu dava zas trochu iny level 🙂

20230731_132300.thumb.jpg.185a879ed56baaad75b3426ec7173680.jpg

Upraveno uživatelem bluman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, petr4612 napsal:

Tak schválně jestli někdo uhodne mou oblíbenou značku a barvu auta... 😁

20240507_173806_001.jpg

Tuto generaci Jazzu v zelené barvě s hybridním pohonem měla manželka, říkala mu mazlivě "žabička", bylo to geniálně vymyšlené auto - venku malé uvnitř velké 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Duke650 napsal:

Tuto generaci Jazzu v zelené barvě s hybridním pohonem měla manželka, říkala mu mazlivě "žabička", bylo to geniálně vymyšlené auto - venku malé uvnitř velké 

Naprosto souhlasím. Jazz je oproti předchozí i20 uvnitř neuvěřitelně velký. Přitom vnější rozměry jsou myslím ještě o něco menší. Pořád nechápu, jak to udělali. Ve čtyřech s dětskými sedačkami mají všichni dost místa. V Hyundai jsem měl v tomto obsazení nohy narvane v palubce, nebo pod bradou. A hlavně i manželka je spokojená. 😀

Upraveno uživatelem petr4612
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci potřebuji radu. Našel jsem dnes v pneu vrut. Našel jsem otevřený pneuservis aby mi to opravili, ale ti to opravili jen knotem. Pneu jsem chtěl tento rok dojet a pak vyměnit, ale v pátek pojedem na výlet do Alp. Je oprava malé dírky knotem OK? Nebo mám zítra sehnat nějaký pneuservis, kde mi to zalepí hříbkem? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud do rána neujde, je to OK a nemá do toho cenu vrtat. U mě to bylo totéž - pár týdnů nasazení nových zimáků šroub na krajnici, druhý den ráno na počkání vyřešeno knotem - no zima se s tím zjevně přežít dala:smoke:

image.thumb.jpeg.6784847f2fa1bdc04f26fa47e7fc59de.jpegimage.thumb.jpeg.6fdf9d49937407f36e6bd9f951b91031.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to já tam měl menší vrut. Dnesk v pohodě, tak jsem to ještě protáhnul do práce a zatím drží. Přemýšlím, jestli tu pneu hodit raději dozadu, ale mám zadokolku, tak nevím. Jinak jsem našel na motorkářských forech, že takhle opravují pneu běžně a pak ji většinou ještě dojezdí, tak asi cajk. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Radek124 napsal:

Pokud do rána neujde, je to OK a nemá do toho cenu vrtat. U mě to bylo totéž - pár týdnů nasazení nových zimáků šroub na krajnici, druhý den ráno na počkání vyřešeno knotem - no zima se s tím zjevně přežít dala:smoke:

image.thumb.jpeg.6784847f2fa1bdc04f26fa47e7fc59de.jpegimage.thumb.jpeg.6fdf9d49937407f36e6bd9f951b91031.jpeg

Aby to policajti neřešili jako pneu s hřeby 😉

Moje zkušenost je stejná jako už někdo psal, když to s knotem vydrží přes noc tak to není potřeba nijak hroutit a normálně se s tím jezdit dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, elloco napsal:

Knot je OK, jen by mě zajímalo, jak se tam ten šroub zapíchne vždycky pěkně kolmo...

No, to mě taky. Pokaždý, když jsem měl vrut v pneu, byl takhle pěkně zašroubovaný, přičemž samozřejmě nemyslím, že ho tam někdo implantoval schválně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem dřív vyhledával opravu díry hezky poctivě hříbkem zevnitř.

Ale pak to skoro všude začali ojebávat knotem a ono to funguje. Zatím 2 díry a nezklamal.

Od té doby si vozím ve výbavě vlastní opravnou sadu s knotem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Jerryl napsal:

Také jsem dřív vyhledával opravu díry hezky poctivě hříbkem zevnitř.

Ale pak to skoro všude začali ojebávat knotem a ono to funguje. Zatím 2 díry a nezklamal.

Od té doby si vozím ve výbavě vlastní opravnou sadu s knotem.

Mohu potvrdit, před měsícem jsem také někde chytil hřebík a oprava knotem zatím drží bez úniku.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chytl do nové gumy na motorce vrut ještě ten den co jsem ji nasadil. Opravil jsem doma knotem, že potom nechám dát hříbek. Gumu jsem dojezdil i s knotem až na plátno (cbr 600rr). Prvních 14 dní jsem jezdil opatrněji, pak jak kdyby se to nikdy nestalo. Na autě bych se toho nebál. Pro klid duše bych koupil opravnou sadu s knotem v kufru, kdyby náhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, knoty vozím, jelikož do Fiaty se rezerva nevleze, jen jsem měl zafixováno, že je to jen dočasný, ale koukám že knoty už se lepí často. Na MTB u bezdušáku knotama taky opravuju a drží to 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mate někdo zkušenosti s vracením auta u Drivalia- dříve Leseplan? Je lepší vrátil auto na místě dle svého vyberu kde si jej někdo z Drivalie vyzvedne a odveze nebo přímo unnich za účasti inspektora Macadan což je druhá varianta kterou firma nabízí ?

Budu vracet služební auto po konci operaku…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych byl radši u toho inspektora. Leasingovky chtějí při vrácení vozu prakticky nový a nedotčený auto a budou se handrkovat o každej milimetr poškození. A je fajn, když si toho člověka, co to bude obhlížet, ohlídáš. I kdyby to bylo firemní auto a mohlo by ti to bejt jedno. On sice všechno fotí a dokumentuje, ale já v tomhle ohledu nevěřim nikomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...