Přejít na obsah

Co mě dnes potěšilo :) [2009-2020]


Doporučené příspěvky

Vy nemate doma lednicku/mrazak?

Sabine - hlavní jistič preventivně shozen od neděle večer - na včerejšek jsem spal osm hodin a na dnešek deset. Megaluxus! A jako bonus "černá hodinka" pro děti, vyprávění, petrolejka, zkrátka ochutnávka života z doby předelektrický...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lednici i mrazák jsem shodou okolností před týdnem čistil a nestihl je ještě zaplnit, takže pohoda. Jedinej kousek masa jsem zpracoval včera v rámci černý hodinky. Zajímavý je, ze vyplašený děti najely podvědomě na krizovej režim a snědly maso s rejží*, aniž by se v tom nimraly, naopak si přidaly a ještě vylízaly talíře. Asi budu shazovat jistič častějc.

 

*pro Vladar91: vařil jsem to na expedičním vařiči MSR WLI, kterej zvládá benzin i petrolej (má dvě různý trysky), kdyby ti vrtalo hlavou, jak jsem moh vařit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, zimní aspekt jsem zapomněl zmínit. V neděli jsem barák vyhřál na 25?C, večer odstřihnul od elektřiny, a dneska v poledne, kdy jsem nahazoval, byla teplota v obydlených místnostech 20-21?C a v neobydlených 18 - 20?C dle oientace oken. To mě taky potěšilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Až přišel podvečer. Dělal jsem si ordnung v krámech a koukám na šanon, který mi nic neříká. Otevřel jsem ho a nevěřil svým očím. Byla v něm moje středoškolská odborná činnost, psaná ještě za sociku na téma "Českotřebovští rodáci v bitvě ve službách RAF". Já ji považoval dobře 20 let za ztracenou!!!!! Tenkrát na gymplu jsem si našel sedm Třebováků, kteří sloužili v RAF, chodil za jejími příbuznými, ptal se na ně , psal o nich, pozůstalí mi půjčovali jejich osobní dokumentaci a korespondenci a si ji kopíroval (dnes ani nevím, jestli už byly kopírky a jak jsem to vlastně dělal). Byl jsem na to hrozně pyšnej a na té soutěži jsem byl třetí v Hradci na krajském kole, pak mi jeden z porotců bokem řekl, že jsem to měl nejlepší, ale že si mám příště zvolit lepší téma. 1986.

 

Okamžitě obojí nechám svázat, bohužel jsem to blb perforoval do šanonu, ale to nevadí. Asi se všechno takhle mělo stát.

Já su tak šťastné. I pelíšek na dopis od pana Fajtla tam paní knihařka udělala.

 

2531ba2e9c9e74d1f2c5210506b9f0a0.jpge1e1cc6f70e69c4d0c741307f7346558.jpg3469e8ed8ce7f6f192a4f61c0a65cc5f.jpgf7d8ee8c6c9127aebcf37c0def16724f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kolik ze ti bylo kdyz jsi to psal? Kloboucek!

16. Ja byl do tech letadel a pilotu hrozne zazranej. A vlastne me to drzi dodnes. Jsem takovy pako, ze kdyz prolitne Spitfire na Aviaticke pouti v Pardubkach nas letistem, mam regulerni husi kuzi. Jen uz nemam cas o tom tolik cist. Prelouskam Smrtonosna oblaka o bitvach v prostoru vychodnich Cech, rad zajdu do nejakeho leteckeho muzea a brecim u Tmavomodreho svetu. Ale ze bych lezel v monografiich Sveta kridel, to uz ne. Nejsem na to soustredeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdivuju kdyz je nekdo do neceho takhle nadseny. Opravdu. Ja byl nadseny do spousty veci, ale nikdy ne tak moc a tak dlouho. V zasade zavidim. Prej jsem typicky blizenec, vzdycky me neco strasne chytne a dam tomu vsechno, ale relativne rychle to odezni, casto uplne do ztracena. Chybi mi ta linka, ktera by se tahla celym zivotem. Az budu jednou starej dedek, vytahnu spoustu veci, ale nebude tam ta jedna, ktera me provazela cely zivot. Nebo mazna jo, jen ji ted nevidim, nebo neumim pojmenovat. Spis to bude pelmel, ktery, snad, na konci dokazu propojit.

Ale k letcum chovam hluboky obdiv a u Tmovomodreho sveta brecim taky. Ale to i u Ve stinu a podobnych veci, kde je ta sila obeti na oltar ?dobra?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednavkovy system na vymenu ridicaku. Byl jsem tam vsehovsudy 3min. Uvnitr pritom peklo. A nejvic me hral ten nenavistny pohled lidi, jak jsem hned odchazel. Chlapi venku kourili a nadavali, ze tam jsou uz pres 2 hodiny...

Takze doporucuji objednat. Ted jeste pockat na volny slot na vyzvednuti noveho. Bohuzel budu 1 mesic bez platneho, ale tohle proste nedam. Tam bylo snad 500 lidi uvnitr ani se nevesli do budovy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednavkovy system na vymenu ridicaku. Byl jsem tam vsehovsudy 3min. Uvnitr pritom peklo. A nejvic me hral ten nenavistny pohled lidi, jak jsem hned odchazel. Chlapi venku kourili a nadavali, ze tam jsou uz pres 2 hodiny...

Takze doporucuji objednat. Ted jeste pockat na volny slot na vyzvednuti noveho. Bohuzel budu 1 mesic bez platneho, ale tohle proste nedam. Tam bylo snad 500 lidi uvnitr ani se nevesli do budovy...

Hele, hlidej si svou sérii. Vyzvednutí je zpravidla ne za měsíc, ale dle zkušenosti může být už za 14 dnů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, hlidej si svou sérii. Vyzvednutí je zpravidla ne za měsíc, ale dle zkušenosti může být už za 14 dnů.

No mi dnes řekli, že by mělo být od 3. března dál. Nejbližší termín na objednání je stejně 16. Března, takže mi to je šumák. Bez toho tam nejdu, jak jsem to dnes viděl.

Ale díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...