Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

před 18 minutami, bedan napsal:

Ahoj,

ten výkon je v podstatě nic neříkající číslo. Ovlivní pouze maximální velikost vrtáku. Podstatnější je údaj o energii úderu. Na odsekávání obkladů a podobně min 25 J.

Důležité je hlavně, aby ty vrtací kladiva měly aretaci vřetene v režimu sekání. U některých tech levných hraček, ale taky u nějaké Narex, aretace není a když se ti ten sekáč v průběhu práce různě pootáčí, tak s tím moc práce neuděláš.

Ta velká má jen 5 J a ta menší 3 J. To je dost slabý teda.

  • Příkon: 1 500 W
  • Otáčky: 0–800 min⁻¹
  • Energie úderu: 5 J
  • Počet úderů: 0–3 900 min⁻¹
  • Max. výkon vrtání: 32 mm do betonu a kamene / 13 mm do ocele / 40 mm do dřeva
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si dovolím nesouhlasit 25 J na obklady? To už je pořádná porce energie.Já mám od Parkside bourací kladivo z příčným uložením motoru 4 roky starý zhruba taky 25 J a rozboural jsem s ním zhruba 8tun betonu.(ale chce to přestávky za hodku je rozpálený).Na obklady 4 J Hikoki a na pohodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Aleš 75 napsal:

Ok nic se neděje,osobně bych se toho parkside nebál jestli je za rozumnou cenu,svou práci to udělá,akorát ten sekáč a špičák je bláto co k tomu dávají.(dokoupit kvalitnější)

 

Nakonec jsem objednal oba. Jsou v akci. menší za litr a větší za 1199,-. Tak když to nějakou dobu vydrží, tak je to zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zadarmo,já když jsem bral to bourací kladivo tak jsem rozhodoval 700 půjčovna/den a nebo 2500kč/3roky záruka-za 4dny práce ho mám zaplacený a šlape pořád už 4roky až mně to překvapilo.

Ať slouží a dílo se daří.👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, JakubS napsal:

Zdravím, je tu někdo kdo by mi pomohl s nehodinkovým nákupem na polském Allegru. Našel jsem si tam doplněk na motorku který už nemá ani výrobce v USA skladem.....  bohužel prodejce neposílá do ČR.

Pošli mi link, mrknu na to. Něco jde a něco ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, JakubS napsal:

Zdravím, je tu někdo kdo by mi pomohl s nehodinkovým nákupem na polském Allegru. Našel jsem si tam doplněk na motorku který už nemá ani výrobce v USA skladem.....  bohužel prodejce neposílá do ČR.

Je na to allegronakup.cz ale nezkoušel jsem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já loni objednával z allegra součástku do auta, tady naprosto nedostupnou přes tovarzpolska.sk mají tam i návod jak postupovat, celkem dobře udělaný to mají. Je to propojený na to allegro, snadno se to obsluhuje. A pak to normálně přijede nějakou rozvážkou. Za obchod za 600kč si vzali provizi asi 100kč, což mi přišlo úplně v pohodě, tady by ten díl stál asi 2000, kdyby byl k mání což nebyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli je to dotaz vhodný sem.... případně se omlouvám a smažte.

Právě jsem objednal dřevo na příští sezóny, poprvé měkké - důvod: tvrdý prý těžko sehnat,čekal bych déle a cena 3500,- za skládaný metr, štípaný, nařezaný na 25cm. Samozřejmě mokrý. Kdo ví co se do tý doby posere..

Vzal (objednal) jsem tedy měkké za 2200,- skládaný metr, štípaný, řezaný na 25cm. Objednal jsem 4m skládanýho.

Poprvé jsem taky bral skládané. Vždy předtím jsem bral sypačku za cenu 1100,- tvrdý,řezaný,štípaný.

Ceny jsou ale bohužel už uplně jinde 😕

Nějaký postřeh k tomu?  Je cena ok?  Je topení měkkým o tolik horší jak s tvrdým? Topíme jako přídavné topení v obýváku s kuchyní krbovými kamny asi 7 let minimálně.. vždy tvrdý + nějaká ta fiklá paletka nebo tak občas co vemu v práci :)

Takový mini plus v tom měkkým čekám občasný prasknutí v kamnech :D protože to mi na tom tvrdým fakt chybí :D 

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pritapim dřevem jen občas (teď tedy s cenami energií o kousek častěji) a můžu za sebe říct, pro mé využití je měkké lepší. Nehoří to tak dlouho. A protože v baráku normálně topím, občas to přitopení trvá třebas jen 40 minut, rozumej jedny naložené kamna a šmitec... A to než bych s tvrdým roztopil a pak nechal vyhořet, tak mám doma saunu.

Takže letošní zimu jedu jen smrk a vyhovuje mi. Ano když je fest zima, spalim toho víc, ale jak říkám, není to primární topení.

Btw loni jsem bral 300kc metr - ve dvoumetrových kládách. Řezání a štípání je pro mě po práci v kanclu relax.

 

Edit: ohrádku okolí kamen mám kvůli malé dceři...

PXL_20221105_082335118.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, mAra_ napsal:

Já pritapim dřevem jen občas (teď tedy s cenami energií o kousek častěji) a můžu za sebe říct, pro mé využití je měkké lepší. Nehoří to tak dlouho. A protože v baráku normálně topím, občas to přitozlpení trvá třebas jen 40 minut. A to než bych s tvrdým roztopil a pak nechal vyhořet, tak mám doma saunu.

Takže letošní zimu jedu jen smrk a vyhovuje mi. Ano když je fest zima, spalim toho víc, ale jak říkám, není to primární topení.

Btw loni jsem bral 300kc metr - ve dvoumetrových kládách. Řezání a štípání je pro mě po práci v kanclu relax.

něco kolem 300 - 500kč metr.. si teď soused na vsi domluvil v lese, ale musíš si tam dojet, vytěžit, odvézt, atd.

V tom bych za ty neskutečný peníze problém neměl, ale nemám auto s kulí ani vozík a ani motorovku na benál.. řežu si doma el. řetezovkou od Hitachi a jsem s ní spokojenej. Do lesa ale nic moc :D

No a nějaký stromy mi tu nikdo nenabízí a tipuju, že když už by to někdo natahal do auta, nařezal pár metrů tak už by to bylo cenové úplně jinde a to už si zas radši připlatím za to řezání a štípání.

Ono mě dost zabere i to odvážení na kolečku na zahradu a následný skládání. To mě přiznám se vůbec nebaví :D to bych radši řezal, štípal, ale ať to pak někdo odveze a vyskládá.

Ukllízení popela mi neva.

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Spongebob napsal:

něco kolem 300 - 500kč metr.. si teď soused na vsi domluvil v lese, ale musíš si tam dojet, vytěžit, odvézt, atd.

V tom bych za ty neskutečný peníze problém neměl, ale nemám auto s kulí ani vozík a ani motorovku na benál.. řežu si doma el. řetezovkou od Hitachi a jsem s ní spokojenej. Do lesa ale nic moc :D

No a nějaký stromy mi tu nikdo nenabízí a tipuju, že když už bz to někdo natahal do auta, nařezal pár metrů tak už by to bylo cenové uplně jinde a to už si zas radši připlatím za to řezání a štípání.

Ono mě dost zabaví i to odvážení na kolečku na zahradu a nísledný skládání :) to mě přiznam se dokonce vůbec nebaví :D to bych radši řezal, štípal, ale ať to pak někdo odveze a vyskládá.

Ukllízení popela mi neva.

Tak já bydlím v lese, takže když to tu už lesáci dělali, tak za nima žena přišla za kolik by to šlo, řekli 300 a že nejmíň 10m. Tak jsem to vzal se sousedem napůl. A protože mi to v podstatě vozili okolo plotu, složili mi to před bránu a bylo 🙂 Je mi jasné, že to nikde nikomu nenahlasili a že je v podstatě asi kradené, ale já mám svědomí čisté 😄 Z lesa bych se s tím netahal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, mAra_ napsal:

Tak já bydlím v lese, takže když to tu už lesáci dělali, tak za nima žena přišla za kolik by to šlo, řekli 300 a že nejmíň 10m. Tak jsem to vzal se sousedem napůl. A protože mi to v podstatě vozili okolo plotu, složili mi to před bránu a bylo 🙂 Je mi jasné, že to nikde nikomu nenahlasili a že je v podstatě asi kradené, ale já mám svědomí čisté 😄 Z lesa bych se s tím netahal...

tak to pak není o čem ;) luxus.. to bych si těch 10 pro sichr nechal sám. Ale jestli topíš fakt jen zřídka tak ti to asi vystačí na dlouho i tak. My teď co je "krize" tak v obýváku ani topení (plyn) nepouštíme a jedem od té doby co příjdem z práce na krb (máme zatepleno a když příjdu ve čtyři tak je tam 20°C). Vytopí to obývák s kuchyní i přilehlý dvě předsíně včetně záchodu. Máme přízemní domek.

Plyn jede v ložnici a holkám do pokojíku. Tak uvidím co to přinese. Předešlý roky jsem dělal oheň taky jen sem tam.

Upraveno uživatelem Spongebob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...