Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Hola, 

zkusím znovu sílu skupiny a zeptám se, zda je tady prosím někdo z Berouna a ma Offroad? 
Potřeboval bych prosím odtáhnout (samozřejmě za úplatu) 200 metrů karavan na pozemek, kde se bojim, že s mojim autem zapadnu ( což se mi povedlo i přívěsným vozíkem)

Tam někam poblíž si ho z Novodvorské přiblížím. 

Ideální tato středa nebo čtvrtek odpoledne, jelikož je sucho a bude ještě větší . Od pátku má už ale zase začít pršet. 
 

Děkuji předem

28961A26-8EA3-452D-B95C-8486AC6BA4BA.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, dotaz prosím na datovou schranku, respektive podani danoveho priznani.
Ze zakona mi byla zrizena datova schranka na (pozastavenou) zivnost. Tedy mam datovou schranku na zivnost, kterou neprovozuji a nemam z ni zadne prijmy.
Musim i v tomto pripade podat danove priznani pres datovou schranku, kdyz nemam zadne prijmy z vedlejsi cinnosti, nicmene nemohu udelat jen zadost o zuctovani dane pres zamestnani, protoze dostavam od zamestnavatele akcie, ktere musi priznat jako nepenezni prijem a tim padem musim podavat danove priznani, na kterem ale neuvadim ICO, pouze rodne cislo? 
Kdyz to poslu z datove schranky, tak mi prijde ze to nedava smysl protoze datovou schranku mam jako fyzicka osoba podnikal, tudiz bych z ni mel davat danove priznani jako podnikatel, ale ja danove pridani podavam jen jako zamestananec. Na druhou stranu kdyz to neposlu, tak nejspise dostanu pokutu ze jsem to nepodal elektronicky, protoze vsude pisou ze kdo ma datovou schranku, musi to podat elektornicky. 
Absolutne nechapu, proc datove schranky zrizuji fyzickym osobam separatne kdyz je to stale ta stejna fyzicka osoba. 
 



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, kloubik napsal:

Panove, dotaz prosím na datovou schranku, respektive podani danoveho priznani.
Ze zakona mi byla zrizena datova schranka na (pozastavenou) zivnost. Tedy mam datovou schranku na zivnost, kterou neprovozuji a nemam z ni zadne prijmy.
Musim i v tomto pripade podat danove priznani pres datovou schranku, kdyz nemam zadne prijmy z vedlejsi cinnosti, nicmene nemohu udelat jen zadost o zuctovani dane pres zamestnani, protoze dostavam od zamestnavatele akcie, ktere musi priznat jako nepenezni prijem a tim padem musim podavat danove priznani, na kterem ale neuvadim ICO, pouze rodne cislo? 
Kdyz to poslu z datove schranky, tak mi prijde ze to nedava smysl protoze datovou schranku mam jako fyzicka osoba podnikal, tudiz bych z ni mel davat danove priznani jako podnikatel, ale ja danove pridani podavam jen jako zamestananec. Na druhou stranu kdyz to neposlu, tak nejspise dostanu pokutu ze jsem to nepodal elektronicky, protoze vsude pisou ze kdo ma datovou schranku, musi to podat elektornicky. 
Absolutne nechapu, proc datove schranky zrizuji fyzickym osobam separatne kdyz je to stale ta stejna fyzicka osoba. 
 


 

Proč by si to měl podávat přes datovou schránku? Ta se týká podnikání, které máš teď pozastavené. Pokud nemáš zřízenu druhou datovou schránku jako fyzická osoba, pak to podej standardně na FÚ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S poštou a poplatkama vyjdou za 6500,- Nebude to bouda? Koukal jsme a je to mega prověřenej prodejce, ale že se dostane na takovouhle cenu? Jestli fakt potřebuje vyčistit sklady.. Teď sem je vodklep :default_smile:.

https://www.ebay.com/itm/134072424622

 

Obrázek 1 z 3

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 3. 2023 v 12:32, kloubik napsal:

Panove, dotaz prosím na datovou schranku, respektive podani danoveho priznani.
Ze zakona mi byla zrizena datova schranka na (pozastavenou) zivnost. Tedy mam datovou schranku na zivnost, kterou neprovozuji a nemam z ni zadne prijmy.
Musim i v tomto pripade podat danove priznani pres datovou schranku, kdyz nemam zadne prijmy z vedlejsi cinnosti, nicmene nemohu udelat jen zadost o zuctovani dane pres zamestnani, protoze dostavam od zamestnavatele akcie, ktere musi priznat jako nepenezni prijem a tim padem musim podavat danove priznani, na kterem ale neuvadim ICO, pouze rodne cislo? 
Kdyz to poslu z datove schranky, tak mi prijde ze to nedava smysl protoze datovou schranku mam jako fyzicka osoba podnikal, tudiz bych z ni mel davat danove priznani jako podnikatel, ale ja danove pridani podavam jen jako zamestananec. Na druhou stranu kdyz to neposlu, tak nejspise dostanu pokutu ze jsem to nepodal elektronicky, protoze vsude pisou ze kdo ma datovou schranku, musi to podat elektornicky. 
Absolutne nechapu, proc datove schranky zrizuji fyzickym osobam separatne kdyz je to stale ta stejna fyzicka osoba. 
 


 

A není to přes tu datovku pohodlnější? Než se někam trmácet na úřad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, vybírám nového dodavatele el energie. Srovnávače mi nabízejí Centropol. Mám se jim vyhnout, nebo je to solidní společnost? Vytápím el. dva objekty, roční spotřeba cca 22MWh. Poslední tři roky jsem byl u PPas, začli ovšem vymýšlet hovadiny (brutálně nadstřelené výše záloh). Na Centropol je dost plivanců od spotřebitelů na netu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Centropol mela babicka, nez sem prepsal energie na sebe (2021). Ceny meli v realu asi o 20 % vetsi nez Innogy a zbavit se jich byl dost problem. 

Partakovi v robote zvedli ceny v prubehu toho lonskeho zdrazovani i kdyz mel podepsany nejaky fix a kdyz to s nima resil, jak je to mozne, tak to oduvodnovali narustem cen. Pravne to pry bylo "v poradku", protoze cena byla sice zafixovana, ale smlouva nejak fikane napsana, ze na dobu urcitou/neurcitou (nevyznam se v tom) a tim to mohli zmenit.

Mi Innogy zafixovanou cenu drzeli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Americkej napsal:

Ahoj, vybírám nového dodavatele el energie. Srovnávače mi nabízejí Centropol. Mám se jim vyhnout, nebo je to solidní společnost? Vytápím el. dva objekty, roční spotřeba cca 22MWh. Poslední tři roky jsem byl u PPas, začli ovšem vymýšlet hovadiny (brutálně nadstřelené výše záloh). Na Centropol je dost plivanců od spotřebitelů na netu...

Za pár dnů nás to taky čeká, co vím o centropolu tak verbovali lidi, co měli sekeru u čezu nebo jinde a tam už jim smlouvu neumožnili sjednat. Ale osobni zkušenost nemám, zůstaneme tedy u čezu, protože fixaci držel celé 3 roky, plyn máme levný ještě celý jeden rok. O něco levněji vyjde myslím eon, ale to se může kdykoliv změnit a doufám , že to pomalu poleze dolů. Já se jen směju jak je elektřina drahá kvůli války a čez má rekordní zisky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to všechno vím, a je mi z toho na 🤮, na druhou stranu vím, že mě neodpojí a že nepůjdu k nějaké bohemce. Než začly tyto sračky s válkou tak jsem byl velmi spokojen. Objednáš se na druhej den v 9:00 online a vše byl cajk a politiku do toho tahat nechci, to je zas na 🤮. X lidem fixaci zrušili a plať, čez nám to držel celé tři roky tak si říkám ok. S politiky a fungování čezu je mi šoufl, o tom žádná. Ale nevidím smysluplnou alternativu, všichni vaří co to jde na maximum a je jim jedno že jsme téměř nejdražší v evropě a jsme zase u politiky, protože nikdy nepochopím, že příjmy máme daleko nižší než v rakousku, feancii atd, ale platíme za elektřinu ( kterou levně vyvezem do Lipska ) daleko víc….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Klotzman napsal:

Potřeboval bych poradit ohledně cestování vlakem v Německu, jestli je lepší si koupit lístky dopředu on-line, jaký, jak dlouho platí a podobně. Poradíte mi někdo? Kdyžtak SZ.

Hoď SZ co potřebuješ vědět. v Německu žiji a nějakou doby jsem dost vlakem cestoval delší trasy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...