Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

Jo a mrkněte na Notino, naskladnili The Library of Fragrance (dříve Demeter), jsou tam mraky zajímavých vůní. Výdrž sice průměrná, ale rozsah a kreativita neskutečná. Mám Salt Air a Aquarius z limitované edice Zodiac Collection a absolutní spokojenost. Jen mě mrzí, že není Funeral Home, ze které jsem odvázaný a šetřím si poslední zbyteček.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, Kamil napsal:

Davide a Radku mám novou voňafku, bude se vam libit, rekl bych. Mancera Kumkat Wood, ale počkejte na cenu, dá se koupit kolem 16 stovek.

A kdo máte rádi Acqua di Gio, doporučuju Van Gils Basic Instinct. Je od Pierre Bourdona, tvůrce DCW a říká se, že se mimo jiné podílel i na Green Irish Tweed i když si ji přivlastňuje Olivier Creed. Objevila se po dlouhé době na našich eshopech, v cizině stojí mnohem víc a mně chutná víc než AdG, je taková víc letní a hodně mě tam baví okurka. Výdrž střední, ale stačí. 

Ahoj Pepo, zrovna tento týden jsem koupil na Notinu Manceru Cedrat Boise za 1.650,-Kč (toto je i vzkaz pro Davida, který o něm uvažoval), takže spokojenost a už si od března připadám jako sběratel :lol2::rolleyes:, ale díky za tip! Jinak jsem si do balíčku přihodil i odstřik Amouage Jubilation 25 (tady to mám jako s parfémy PDM - jeden den se mi líbí a další zase moc ne, žádný wau efekt se u mě nekoná) a Creed Virgin Island Water (kdo má rád kokosovou svěží vůni, nechť tohle vyzkouší). Ale oproti tobě, Pepo, Davidovi a Laice , jsem fakt laik:speak_cool:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Kamil napsal:

Davide a Radku mám novou voňafku, bude se vam libit, rekl bych. Mancera Kumkat Wood, ale počkejte na cenu, dá se koupit kolem 16 stovek.

A kdo máte rádi Acqua di Gio, doporučuju Van Gils Basic Instinct. Je od Pierre Bourdona, tvůrce DCW a říká se, že se mimo jiné podílel i na Green Irish Tweed i když si ji přivlastňuje Olivier Creed. Objevila se po dlouhé době na našich eshopech, v cizině stojí mnohem víc a mně chutná víc než AdG, je taková víc letní a hodně mě tam baví okurka. Výdrž střední, ale stačí.

Díky za tip, určitě zkusím. Já teď aktuálně jedu na Bleu Chanel a nemůžu se jej nabažit, je výborný. Varianta EdP. Zrovna dnes jsem do toho jsem přibral Hugo J. Different a pecka veliká, dlouho jsem kolem ní kroužil a teprve teď do ní skočil. No a aby toho nebylo málo, do třetice Versace Eau de Fraiche a jsem s touto trojicí mega spokojen.

před 1 hodinou, Radek Cigi napsal:

Ahoj Pepo, zrovna tento týden jsem koupil na Notinu Manceru Cedrat Boise za 1.650,-Kč (toto je i vzkaz pro Davida, který o něm uvažoval), takže spokojenost a už si od března připadám jako sběratel :lol2::rolleyes:, ale díky za tip! Jinak jsem si do balíčku přihodil i odstřik Amouage Jubilation 25 (tady to mám jako s parfémy PDM - jeden den se mi líbí a další zase moc ne, žádný wau efekt se u mě nekoná) a Creed Virgin Island Water (kdo má rád kokosovou svěží vůni, nechť tohle vyzkouší). Ale oproti tobě, Pepo, Davidovi a Laice , jsem fakt laik:speak_cool:

Radku, Manceru musím zkusit ... rozepiš se trochu na ten Cedrat Boise jsem, jak struna. Dobrý? Co výdrž? Je to podle Tebe opravdu long lasting?  Hodně citrus?

Brousil jsem si zuby na Givenchy Gentle Cologne, jako první vlaštovka super, ale výdrž dost špatná, prověřeno třicítkama venku a fakt výdrž - palec dole.

No a co mne potěšilo, tak to byl nákup od mého oblíbeného Guerlain a sice Shalimar Initial pro kamarádku k narozkám, jako hodně dobré, pro toho, kdo má rád vanilku, sice silné, ale ne tak, jako hypnotic poison od Diora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 7. 2020 v 18:44, Kamil napsal:

Jo a mrkněte na Notino, naskladnili The Library of Fragrance (dříve Demeter), jsou tam mraky zajímavých vůní. Výdrž sice průměrná, ale rozsah a kreativita neskutečná. Mám Salt Air a Aquarius z limitované edice Zodiac Collection a absolutní spokojenost. Jen mě mrzí, že není Funeral Home, ze které jsem odvázaný a šetřím si poslední zbyteček.  :)

Fakt to nosíš? Mně všechny přijdou leda tak jako fetiš na takové to domácí počuchávání. :) Ale zajímavý to je - tohle je vůně chodníku po dešti, co se tolika lidem tak líbí: https://www.notino.cz/the-library-of-fragrance/petrichor-kolinska-voda-unisex/

648389432373_01-o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2020 v 8:41, Sphinxx napsal:

Děkuji za nové tipy, do centra moc nechodím, ale až půjdu do Carollina, tak se u Hermes zastavím, protože tohle mne zajímá. Tu řadu popravdě neznám, protože ...

... já s Hermes začínal v dost mladém věku, to mi bylo nějakých 17, moje vůbec první vůně od Hermes byla v zámoří (ani si nepamatuji, jestli se to tady dalo někde koupit v té době) koupená d'Orange Verte (ta zcela původní z osmdesátek) - žádná extra výdrž, ale super vůně, ta se mi vryla do paměti, jak vůní, tak flakonem. Vrátil jsem se k této vůni následně už jen jednou, právě s ohledem na malou výdrž. Pak byly různé deriváty z nichž mne zaujala jen Pamplemousse Rose, výborná vůně, ale "polejvárna", zase zklamání s výdrží a v neposlední řadě jsem vyzkoušel Rhubarbe Ecarlate, která mi byla doporučena od kamarádky a hlavně mne překvapila ve dvou směrech - za prvé na to, že se vyprofilovala do sladka, tak to hezky vonělo (já sladké vůně moc nemusím) a za druhé ...třikrát hurá, poprvé měla výdrž, nebyla to žádná sláva, ale na Hermes příjemně překvapila. A tím se dostávám právě ke kolekci UN Jardin, která mne doslova nadchla, jak flakony, krásné skleněné provedení, které bylo až škoda otevřít, tak vůněmi samotnými, kdy každá z nich je opravdu špičkově odladěná a především vydrží. Dlouho jsem tyto vůně přehlížel, protože na trhu už minimálně Nil nějakou do byl. Já jsem si oblíbil Sur Le Nil,  Monsieur Li a Sur Le Toit. To je moje TOP trojka, přičemž tyto zmíněné voní, jak na mě, tak opačném pohlaví a to se mi na nich líbí. Pokud bych je měl poskládat dle TOP oblíbenosti, pak na prvním místě bude pan Li, pak Nil a následně v závěsu Toit. Mousson, Mediterranne a Laguna mne nezaujaly vůbec. Stejně tak mne od Hermes nezaujaly od několika osob doporučované Terre d'Hermes, tady radši preferuji Dior Homme, protože kosatec :) . Takže toliko můj progres u Hermes, určitě se podívám k nim do obchodu, až půjdu kolem a poptám Tebou doporučované, protože to bych určitě rád zkusil.

No a k těm holkám, co nevědí ... byl jsem v Sephora, Douglas i Notino a všude to bylo v dámské sekci, pričemž děvčata v Douglas i Notino to považovaly za dámské vůně. Ale protože i já se pletu, tak včera jsem si na Tebe vzpomněl s poznámkou k TF Mandarino Di Amalfi, protože ta je unisexová a to jsem zase nevěděl já :D :D :D . Tam jsem měl z nějakého důvodu tuto vůni, jako vyloženě pánskou, svěží. Mimochodem Douglas má stovku, jestli si to dobře pamatuji za 8.290,-Kč, což je fakt extrém za tenhle typ vůně. 🥴

Až půjdeš do Carolina, zastav se taky v Cartieru, mají 3 nové vůně v Les Heures řadě a Kinkan (soliflor kumkvátu) je svěží pecka - i pro pány (zbývající dva - konvalinka a magnolie fakt ne :) ). Ovčem cena je disgusting. :( Ale vy v tom Cartieru jste stejně jako doma, ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

23 hours ago, Laika said:

Fakt to nosíš?

Ano prosím. :)  Výdrž to má slabší, ale přes den do práce to stačí (stejně tam nejsem dýl jak 4-5 hodin) a pak se eventuálně musí trochu přiživit. Může to být i výhoda, na večer se dá použít něco jiného a vůně se nebudou tlouct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 7. 2020 v 20:22, Kluk jako buk napsal:

Moje letní "rotace"

20200730_145115.thumb.jpg.115f1fa076866e243e0fdef02168fe28.jpg

 

Jaký zde panuje názor na Creed Viking? Vikingy sice nepřípomíná ani vzdáleně, ale v poslední době mě přitahuje víc a víc, dokonce možná i víc než Aventus. Jen tradičně škoda ceny... :)

Vikinga mám doma... to červené korenie je tam dominantné... viac mi sedí na zimu... výdrž i projekcia dobrá...mal som i Aventus (minul sa) ale Vikinga by som zaň nemenil... Viking sa mi zdá  za menej podarené kompozície do Creed...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 8. 2020 v 19:23, Laika napsal:

Až půjdeš do Carolina, zastav se taky v Cartieru, mají 3 nové vůně v Les Heures řadě a Kinkan (soliflor kumkvátu) je svěží pecka - i pro pány (zbývající dva - konvalinka a magnolie fakt ne :) ). Ovčem cena je disgusting. :( Ale vy v tom Cartieru jste stejně jako doma, ne? 

Stavím se tam až tam bude cesta, protože jinak tam vůbec nelezu :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dochází mně má oblíbená vůně od Huga Bosse, koukám kde to koupit. Web Sephory  EdP 50ml za 2050, to samý na Notino za 850. Co je na tom špatně? Prodává notino fejky? Platí se u Sephory za značku Sephora?

Netuším kde by mohl být problém. Zasvětíte mě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám zase nějak "natipováno" a zkouším...

Už podruhé jsem se vrátil k vzorku 1) Parfmus de Marly Herod a začínám tomu jejich mixu tabáku a vanilky přicházet na chuť. Stříkl jsem si neúmyslně část i na rukáv od trička a přistihl jsem se, jak toto místo poměrně často a statečně "inhaluji":rolleyes:. Jaký máte názor na spojení vanilky a tabáku vy? Ano, je to z podstaty sladší parfém, ale jde mi o subjektivní porovnání třeba s Tom Ford Tobacco Vanilla, Viktor a Rolf Spicebomb Extreme, apod.? Jinak PdM Layton je na mě už moc sladký, i když ta prvotní sladkost za hodinku dvě částečně odezní.

2) Prada L'Homme Intense - mám klasický L'Homme a ta vůně mě hodně baví, je nádherná. Ale tenhle "černý flakon" jsem ještě nezkoušel a zajímaly by mě Vaše názory a zkušenosti, kterému dáváte z těchto dvou verzí přednost vy?

3) Valentino Uomo Intense - znám jej pouze z recenzí a na Intense jsem měl v parfumériích zatím smůlu (nebyl tester, ani odstřik), tak budu rád za Vaše reakce i k tomuto parfému. Dočetl jsem se, že je to spíše klasická, usedlejší vůně, ale na tyhle "texty" úplně nedám. Ne, že bych si ho objednal hned naslepo dle hodnocení 8,6/10, ale mám to u parfémů tak, že mi buď voní nebo nevoní. Abych si koupil parfém pro speciální příležitost, který stříknu 1x za rok...úmyslně asi ne, ale občas takhle neplánovaně nějaký můj parfém skončí, anebo jej daruji :lol2:.

4) Jean Paul Gaultier Le Male Le Parfum - zatím jsem se v posledních týdnech nikam moc nedostal, tak mě zajímají i Vaše reakce na tuto novinku, které sbírá po svém uvedení na trh docela dobré hodnocení.

 

Jinak Pepo (Kamil), Manceru Cedrat Boise jsem přikoupil (výborná cena nyní na Notinu)...:speak_cool:.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 8. 2020 v 20:46, Paw napsal:

Dochází mně má oblíbená vůně od Huga Bosse, koukám kde to koupit. Web Sephory  EdP 50ml za 2050, to samý na Notino za 850. Co je na tom špatně? Prodává notino fejky? Platí se u Sephory za značku Sephora?

Netuším kde by mohl být problém. Zasvětíte mě?

Už x-krát jsem kupoval parfémy na Notino anebo Elnino, takto už několik let, cenově 1000-2500,- a vždy vše v pořádku, samozřejmě originál, někdy mi stačil jen tester, tam mi přišla většinou bílá krabička s nápisem tester ale vždy i s víčkem-rovněž originál a v pořádku. Od Sephora nekupuju, taky proč, když ten stejný parfém seženeš originál na Notino, nebo Elnino o 40-50% levnějc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 8. 2020 v 14:12, Standis napsal:

Už x-krát jsem kupoval parfémy na Notino anebo Elnino, takto už několik let, cenově 1000-2500,- a vždy vše v pořádku, samozřejmě originál, někdy mi stačil jen tester, tam mi přišla většinou bílá krabička s nápisem tester ale vždy i s víčkem-rovněž originál a v pořádku. Od Sephora nekupuju, taky proč, když ten stejný parfém seženeš originál na Notino, nebo Elnino o 40-50% levnějc!

Fuha tak to ja mam s Notino presne opacne skusenosti vzdy mi prisiel fake a tym padom som s nimi skoncil a uz im sancu nedam. Fahrenheit bol taky smrad ze to sa nedalo porovnat s originalom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šedý dovoz, tzn. z druhotného trhu když nákupčí odebral moc produktů, tak je přeprodali, skladované kdovíjak, v kontejnerech kdovíkde, v teplotě kdovíjaké, občas starší apod. 

Ale může to vyjít a mají i věci, které tu oficiální distribuci nemají. Je to každého věc. Ale taky tam parfémy nekupuji.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...