Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 669
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak už mám po zákroku...bylo to rychlé, bezbolestné, oboustranné.....no ale čekal jsem, že uslyším i trávu růst a slyším úplně stejně, jako před tím... Tak asi mám zdravý sluch a v pořádku (mimochodem, k uchošťourům jsem také skeptický a nepoužívám je, každý den si myju uši normálně mýdlem a prstem v uchu ve sprše....a zatím dosud nebyl problém. Ten nastal až teď, kdy jsem vodu v uchu chtěl vystrnadit uchošťourem :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, sery.vlk napsal:

V lékárně nebo na veterině požádej roztok na čištění uší pro psy/kočky, vytřepávací

Přesně tím jsem si kapal. Jen jsem nechtěl být nelidský.:-) Jako dítě zootechnika jsme měli doma víc po ruce vždy něco na zvířata. Když si vzpomenu na Chronicin tak se mi ježí chlupy ještě dneska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, M10 napsal:

Tak už mám po zákroku...bylo to rychlé, bezbolestné, oboustranné.....no ale čekal jsem, že uslyším i trávu růst a slyším úplně stejně, jako před tím... Tak asi mám zdravý sluch a v pořádku (mimochodem, k uchošťourům jsem také skeptický a nepoužívám je, každý den si myju uši normálně mýdlem a prstem v uchu ve sprše....a zatím dosud nebyl problém. Ten nastal až teď, kdy jsem vodu v uchu chtěl vystrnadit uchošťourem :) ).

Pan profesor Přecechtěl holt nebyl žádnej pučmidrát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nickolas napsal:

Hele kdyztak me ignorujte, ale...tady se fakt bavi dospeli, uspesni a casto vzdelani lidi, jak si maji nebo nemaji cistit usi??? 

Prosímtě, prostě jsme empatičtí, když kolega čelí jemu neznàmému zdravotnímu problému, až se cítí v ohrožení života .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 16. 6. 2020 v 23:27, Zmizík napsal:

Já vím, že už sem to tady říkal ale prastará moudrost našich babiček praví, že když pomažeš ušním mazem maso, tak že na něj nejdou mouchy.

A když pomažeš ty mouchy, tak už na maso taky nejdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Micey napsal:

Já nízkou klidovku vždy bral jako dobrou věc.. ale asi to platí jenom u sportovců, nevim?

Když ona se mi, jak to vypadá, snižuje, bývalo to kolem 55-60, teď 50, tak uvidím jak dál, Holtr zase za půl roku.  Sportovec bohužel nejsem... Když to takhle půjde dál, doufám že Seiko nebo Toyota dělá ty kardiostimulátory, jinak jsem v hajzlu 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nízká tepovka daná dobrou fyzičkou je OK, ale jako arytmie nebo projev nějakýho onemocnění to v pořádku není. Víš něco bližšího, než jenom to číslo? Nějaká základní vyšetření už jsi předpokládám absolvoval (ionty, štítná žláza, ...)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve vztahu ke kardiologii jsem měl echo srdce a to o.k. Ostatní co píšeš nevím, ale na pravidelné kontroly (odběry krve) chodím na internu kvůli játrům (kdysi zánět). Tam už vše v normě. Další pravidelné kontroly jsou i na onkologii (kdysi Grawitz), tak věřím, že je to v pohodě. Ve správě se píše : Sklon k pomalejší TF - chronotropní inkompetence.v.s. Velmi ojediněle SVES a vzácně KES nebyla SVT či KT žádná významná pauza či porucha AV vedení. Závěr : sinusová bradykardie, susp.vagotonie, v df.dg. počínající sisk.sinus syndrom - bradykardická forma.

Tak prodat hodinky a koupit na zbytek času drogy, nebo ne 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ona se mi, jak to vypadá, snižuje, bývalo to kolem 55-60, teď 50, tak uvidím jak dál, Holtr zase za půl roku.  Sportovec bohužel nejsem... Když to takhle půjde dál, doufám že Seiko nebo Toyota dělá ty kardiostimulátory, jinak jsem v hajzlu
Japonci ne, ale vyberes si bud USA, nebo Italy, nebo nemce. Ale zalezi ve kterem spitalu skoncis a co tam maji povetsinou vysoutezene. Kdyztak napis SZ s tema nemcema mam co docineni :-)

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, DavidLC napsal:

Ve vztahu ke kardiologii jsem měl echo srdce a to o.k. Ostatní co píšeš nevím, ale na pravidelné kontroly (odběry krve) chodím na internu kvůli játrům (kdysi zánět). Tam už vše v normě. Další pravidelné kontroly jsou i na onkologii (kdysi Grawitz), tak věřím, že je to v pohodě. Ve správě se píše : Sklon k pomalejší TF - chronotropní inkompetence.v.s. Velmi ojediněle SVES a vzácně KES nebyla SVT či KT žádná významná pauza či porucha AV vedení. Závěr : sinusová bradykardie, susp.vagotonie, v df.dg. počínající sisk.sinus syndrom - bradykardická forma.

Tak prodat hodinky a koupit na zbytek času drogy, nebo ne 🙂

Tak předpokládám, že hormony štítný žlázy Ti někde "cestou" nabrali..? Pokud by ne, je to na místě (snížená funkce => bradykardie). Vagotonie znamená, že máš trochu moc aktivní parasympatikus (zprostředkovaný přes nervus vagus, odtud název), čili část autonomního (vegetativního) nervovýho systému, kterej mmj. zpomaluje srdce (proti němu působí sympatikus). S tim se nic moc nedělá a v podstatě to neva (není to porucha na úrovni srdce, ale na úrovni regulace "zvenku"). Sick sinus syndrom ("línej sinus") je jedna z nejčastějších indikací pro trvalou kardiostimulaci, proto ty kontroly (je to porucha v myokardu, v místě vzniku vzruchů, na základě kterých to pak bouchá).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, milhauszn napsal:

Japonci ne, ale vyberes si bud USA, nebo Italy, nebo nemce. Ale zalezi ve kterem spitalu skoncis a co tam maji povetsinou vysoutezene. Kdyztak napis SZ s tema nemcema mam co docineni 🙂

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk
 

Děkuji, budu na to myslet. Pokusím se zkončit dle případně rady 😉 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, M.K. napsal:

Tak předpokládám, že hormony štítný žlázy Ti někde "cestou" nabrali..? Pokud by ne, je to na místě (snížená funkce => bradykardie). Vagotonie znamená, že máš trochu moc aktivní parasympatikus (zprostředkovaný přes nervus vagus, odtud název), čili část autonomního (vegetativního) nervovýho systému, kterej mmj. zpomaluje srdce (proti němu působí sympatikus). S tim se nic moc nedělá a v podstatě to neva (není to porucha na úrovni srdce, ale na úrovni regulace "zvenku"). Sick sinus syndrom ("línej sinus") je jedna z nejčastějších indikací pro trvalou kardiostimulaci, proto ty kontroly (je to porucha v myokardu, v místě vzniku vzruchů, na základě kterých to pak bouchá).

Děkuji za perfektní vysvětlení. Tu štítnou žlázu si pořeším 😉  Línej sinus ( já mám líný už skoro všechno), málo vzruchů, co zkusit nějakou cizí babu, třeba to zabere 🙂 No radši nic, ať nedopadnu jak jeden místní pán v letech, infarkt s Viagrou u milenky a rodina mu nechtěla udělat pohřeb 🙂 Jestli chápu dobře, nemám čím tomu pomoct (strava,vitamíny, chování), jede se dál a až se to zhorší, tak se to vyřeší (pěknej tikající kousek mi vybere p. Milhauszn 🙂 ) ? Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za perfektní vysvětlení. Tu štítnou žlázu si pořeším   Línej sinus ( já mám líný už skoro všechno), málo vzruchů, co zkusit nějakou cizí babu, třeba to zabere No radši nic, ať nedopadnu jak jeden místní pán v letech, infarkt s Viagrou u milenky a rodina mu nechtěla udělat pohřeb Jestli chápu dobře, nemám čím tomu pomoct (strava,vitamíny, chování), jede se dál a až se to zhorší, tak se to vyřeší (pěknej tikající kousek mi vybere p. Milhauszn ) ? Děkuji. 
Jasne ze jo, a urcite nasi firmu, pro SSS dobra volba :-)
Ber to s nadsazkou, kazda indikace ma sve a spis nez jen typ stroje je nekdy dobre vedet kde by jsi to absolvoval.

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...