Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Tak pokud je průběh onemocnění Koronavirem popisován jako lehčí forma chřipky . . . no, u té obyčejné chřipky se uvádí že na ni zemře asi 650.000 lidí ročně.

 

Jen by mě zajímalo proč ty novináři šíří poplašné hystericky znějící nesmysly jako by šlo o nevyléčitelnou 100% smrtelnou nemoc.

Aspoň si člověk udělá jasno do budoucna které média jsou jen clickbait sráči a kdo je novinář.

 

On si clovek celkem udela obrazek i o tom, kdo umi informace trochu prohnat vlastnim mozkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 669
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Ahoj všem,

chtěl jsem se zeptat jestli někdo můžete dát tip na šikovného ortopeda v Praze? Mám trable s kolenem a raději bych si nechal někoho doporučit než jít k " prvnímu kterého potkám" Ideálně někdo kdo se úplně nezdráhá nechat pacienta vyšetřit na MR nebo CT

 

Děkuji

Zkusím vytáhnout na světlo něco smysluplného, neví někdo dobrém ortopedovi v Praze (ideálně východ) v mem případě je to rameno. Cca 4 roky zpátky jsem se chytil za plot a tělo pokračovalo dále v pohybu zatímco ruka zustal a na místě. od té doby mám pocit že mi vyskytuje. Na pohotovosti říkali že to je blbost, že to není možné, ale jelikož to pociťují stale a znovu, tak si myslím, že se pletli. Dále má někdo ponětí, jak dlouho takova rehabilitace může trvat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím vytáhnout na světlo něco smysluplného, neví někdo dobrém ortopedovi v Praze (ideálně východ) v mem případě je to rameno. Cca 4 roky zpátky jsem se chytil za plot a tělo pokračovalo dále v pohybu zatímco ruka zustal a na místě. od té doby mám pocit že mi vyskytuje. Na pohotovosti říkali že to je blbost, že to není možné, ale jelikož to pociťují stale a znovu, tak si myslím, že se pletli. Dále má někdo ponětí, jak dlouho takova rehabilitace může trvat?

Kdybys nikoho nesehnal, tak se ozvi SZ. Ale nebude to v Praze.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravdu má Tichus... S velkou pravděpodobností, hraničící s jistotou, budeš mít poraněný stabilizační komplex, což se vyřeší jedině operací. A až budeš zoufalý z hledání někoho, kdo do ti to udělá v Praze, tak přijeď k nám na východ do Ostravy a uděláme to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tímhle dotazem tady dávám hlavu na špalek místním vtipálkům, ale stejně se zeptám. Je průměrný klidový tep 90bpm moc nebo nic čeho se obávat? Že já si ty chytrý hodinky kupoval, žena má 60, já sedím vedle ní a tiká mi to 85-95..

 

Je mi 31, nesportuju, blbě jim, ale umřít ještě nechci, tak jestli je to na nějaký vyšetření nebo si zas můžu lehnout k televizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

90/min. je pro dospělýho přesně na hranici normální frekvence vs. tachykardie, ale je to jen arbitrární definice. Být Tebou si domluvím Holtera, tzn. měření v průběhu delšího časovýho období při běžných aktivitách, vztah k hodnotě tlaku je taky důležitej - pokud máš nízkej, je rychlejší srdeční frekvence základní kompenzační mechanismus pro udržení dostatečnýho srdečního výdeje, respektive středního tlaku na kterým závisí prokrvení orgánů... Další otázka pak je, proč máš nižší tlak. Vzhledem k věku to asi nebude daný srdečním selháváním, takže je to spíš habituální. S tim moc nenaděláš, ale pravděpodobně to ani není potřeba. Na chronicky nízkej tlak taky existujou léky, ale spíš buď rád že nejsi hypertonik ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi 42 a klidový tep u televize klidně i 50, v noci třeba 40-45.

90 už je asi docela dost, optal bych se lékaře

Já se pohybuju na 70 až 90 úplně normálně, když si dám jako fakt záležet tak v klidu se dostanu na 60, ale niž ani omylem.

Tlak ok.

Holter 3x za posledních 5 let kvůli něčemu jinému, ale čistý.

Takže kus od kusu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se pohybuju na 70 až 90 úplně normálně, když si dám jako fakt záležet tak v klidu se dostanu na 60, ale niž ani omylem.

Tlak ok.

Holter 3x za posledních 5 let kvůli něčemu jinému, ale čistý.

Takže kus od kusu ;)

 

Tak jasně že to je kus od kusu, ale 90 mi přijde už docela dost. Jako na klidovou tepovku u televize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...