Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Já podle toho kam jedu. Když do práce, tak si beru hodinky co bych si bral i jinak.

Na vejlet hranatý géčka, ani jedny mi pod bundou nijak nevadí.

Jinak ad motorky a hodinky, nelze nepřipomenout dnes již kulotvní radu (samotný závěr videa).

 

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na motorce nejraději jezdil s Seiko SKA371 - nezničitelné hodinky, příkladná čitelnost - stačilo letmo pohlédnout směrem k zápěstí a věděl jsem kolik je hodin. Pak jsem je pustil pryč a zařekl se, že ručičkové hodinky budu mít už pouze v mechanice. Na motorku začal brát G-Shock GW5610 s reverzním displejem a raději za jízdy už ani čas neřeším 😄   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, časový plán Chronomag Tour 2022 je uměním možného 🙂 Takže doplněna konkrétní data takto:

 

19.5. ČT - Ústí nad Labem

20.5. PÁ - Karlovy Vary

21.5. SO - Plzeň

22.5. NE - České Budějovice

23.5. PO - Brno

24.5. ÚT - Zlín

25.5. ST - Ostrava

26.5. ČT - Olomouc

27.5. PÁ - Hradec Králové

28.5. SO - Liberec

29.5. NE - Praha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, v prvním příspěvku jsem napsal, že: "Následující den dle času, únavy a počasí přesun na další štaci cestou nejkratší, nebo třeba i dobrodružnou." Nyní nadešel čas to trochu konkretizovat. Osobně by se mi to líbilo tak, že by byly 3 varianty.

1. Varianta - čiský přesun mezi městy. Ať už z důvodu kocoviny, nebo počasí, nebo čehokoli jiného.

2. Varianta - něco mezi 1 a 3

3. Varianta - hodně se mi líbí tohle: https://www.motorkari.cz/tema/?t=96335

s tím, že bychom to museli dojet do daného města viz výše. Pro první letmo představu přikládám obrázek. Bližší na motorkářích v diskuzi.

 

kolemcr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě náramkové nesedí do rukavice..Ale na mém HD hodinky jsou.. to mě stačí.. (pevně na stroji v zorném poli) jinak po zastavení mobil.. nebo pokud to musí být, tak něco v baťohu.. záleží kam a na jak dlouho se jede..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná by se to hodilo i do vlákna R.I.P., ale tady bude mít Chris Pfeiffer víc příznivců. Jeho vystoupení jsem pravidelně sledoval na BMW srazech v Ga-Pa, vystupoval několikrát denně, jeho úžasné výkony se mi nikdy neokoukaly. Navíc to byl charismatický sympaťák, vždy usměvavý, komunikativní, neodmítl se vyfotit s žádným fanouškem. Co předváděl na svých speciálech i na kolosech typu R1200GS Adventure nebo K1600 GT bylo zdánlivě za hranicí fyzikálních zákonů. Bohužel, už nikdy to neuvidíme. Čest jeho památce.

https://www.motorkari.cz/motosport/silnicni/stunt/chris-pfeiffer-spachal-sebevrazdu-47091.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 3. 2022 v 15:44, Bert napsal:

Borci, v prvním příspěvku jsem napsal, že: "Následující den dle času, únavy a počasí přesun na další štaci cestou nejkratší, nebo třeba i dobrodružnou." Nyní nadešel čas to trochu konkretizovat. Osobně by se mi to líbilo tak, že by byly 3 varianty.

1. Varianta - čiský přesun mezi městy. Ať už z důvodu kocoviny, nebo počasí, nebo čehokoli jiného.

2. Varianta - něco mezi 1 a 3

3. Varianta - hodně se mi líbí tohle: https://www.motorkari.cz/tema/?t=96335

s tím, že bychom to museli dojet do daného města viz výše. Pro první letmo představu přikládám obrázek. Bližší na motorkářích v diskuzi.

 

kolemcr.jpg

Já bych se tedy s dovolením 27.5. v HK k oslavnému přípitku přidal a asi bych jel i v sobotu směr LB jako doprovod. Objezdy republiky byly kdysi hodně populární (možná ještě jsou) a já jsem rád, že jsem byl u toho, poprvé jsem objel ČR na BMW GS někdy v roce 2000, za jeden den, celkem 1150 km, tehdy to vlastně nebyl objezd republiky po obvodu ale průjezdní okružní cesta po krajských městech, čili z HK do Prahy, odtud Liberec a pak proti směru hodinových ručiček (když už jsme na Chronomagu). Podruhé to bylo trochu jinak a dovolil bych si Bertovo téma zneužít k vzpomínce na asi 10 let starou sólovou cestu skoro kolem republiky, vlastně jen po větších městech, takže HK - Liberec - Česká Lípa - Most - Karlovy Vary - České Budějovice - Třeboň - Jihlava - Velké Meziříčí - Brno - Ostrava - HK. Nutno podotknout, že jsem to jel na mé expediční opici a během jediného dne. Tehdy jsem byl tak trochu otrávený z neustálých dotazů, že jako je opice určitě nepohodlná a jak se na tom dá cestovat, přičemž mému tvrzení, že jde o skvělou cestovní motorku, nikdo nevěřil. A tak jsem se dohodl s časopisem MotoRoute na cestopisu a jednoho letního dne v půl páté ráno vyrazil. Plný plyn, zastávky po 200 km (v závěru častěji) na tankování, cigáro, jablko a kafe, zase plný plyn a tradá. Když jsem večer dorazil domů, měl jsem za sebou 1003 km průměrnou rychlostí 73 km/h. No, upřímně, má pr.el zažívala od Brna středověk, takže Ostravu jsem vynechal. Když jsem se blížil domů, zjistil jsem, že díky navigační chybě mi bude k 1000 km ještě asi 30 km chybět, tak jsem sebral zbytky vůle a ještě jsem moji ves objížděl větším okruhem po hlavních silnicích. I tak mi už skoro doma chyběly 3 km, proto jsem z posledních sil dojel do vedlejší vesnice a zpět, čímž jsem plánovanou 1000 km hranici překonal o 3 kilometry. Později, po zveřejnění článku v MotoRoute, byla na cestách Gorča častým objektem pozornosti turisticky založených motorkářů. Rád na tu cestu vzpomínám. Takže se k Bertovi na kousek rád přidám a protože na normální motorce je to nuda a umí to každej, zkusím třeba zase něco netradičního..

Gorca1-1.jpg

DSCN4204.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Crusty - když už jsme o cestování na necestovních motorkách, dovolím si opět připomenout naši památnou jízdu na opicích do Rumunska, autorem je kamarád Ondra (+ má mezivložka), který jel na úplně původním DAXu ze 70. let a jehož novoudobou repliku zmiňuje warann.

https://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/rumunsko/dacii-na-modelech-motocyklu-aneb-rumunsko-2012-22940.html?kid=22250

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...