Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

No jo, taky jedna z báječnejch technologií.

.

diky za vhled do tohoto zajimaveho oboru. o geodezii jsem tehda vazne premyslel.

 

 

 

jinak zmena casu - stve me, ze se to furt resi. proc to nenechaj tak, jak to ted. jeden cas celej rok je proste nevyhovujici at uz zimni nebo letni.. hodinky uz mam prerizeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně kdo má true GMT nebo aspoň moderní strojovnu jako mají Omegy, tak to přeštelování času o hodinu zvládne za pět vteřin, aniž by si rozšteloval přesnost hodinek :)

 

Sám ze sjednocení času taky nemám radost - budu muset v létě změnit pracovní dobu, o hodinu. Protože abych chodil domů za šera fakt nestojím, ta hodina sluníčka na terase a ve vodě mi neskutečně dobíjí baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom by bohatě stačilo, aby pojebaní skřivani, doochodci, Okamura a kolchozníci (co nemůžou ráno dospat k bučícímu dobytku) sami vstávali dřív a neprudili ostatní...   :furious:

 

Rok co rok mě frustruje, jak spousta zdejších přeborníků na časomíru kvůli svým soukromým aktivitám a úchylkám radši ochotně ignoruje zeměpis, než aby si připustili že ležíme uprostřed časové zóny SEČ a že na 50°SŠ se v létě celkem symetricky prodlužuje nejen ráno ale i večer - takže sociální inženýrství s posouváním začátku dne (aby o slunovratu nebylo světlo už ve 3 ráno!!!) vede k analogickému nesmyslu večer (tma až po 23. hodině - a bydlet dál na sever, bylo by v létě světlo celou noc, "bílé noci" se tomu říká) a k potížím dospat deficit ráno... 

DxfpQKKX0AI8-TS.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom by bohatě stačilo, aby pojebaní skřivani, doochodci, Okamura a kolchozníci (co nemůžou ráno dospat k bučícímu dobytku) sami vstávali dřív a neprudili ostatní... :furious:

 

Rok co rok mě frustruje, jak spousta zdejších přeborníků na časomíru kvůli svým soukromým aktivitám a úchylkám radši ochotně ignoruje zeměpis, než aby si připustili že ležíme uprostřed časové zóny SEČ a že na 50°SŠ se v létě celkem symetricky prodlužuje nejen ráno ale i večer - takže sociální inženýrství s posouváním začátku dne (aby o slunovratu nebylo světlo už ve 3 ráno!!!) vede k analogickému nesmyslu večer (tma až po 23. hodině - a bydlet dál na sever, bylo by v létě světlo celou noc, "bílé noci" se tomu říká) a k potížím dospat deficit ráno...

DxfpQKKX0AI8-TS.jpg

A víš co? Radši nic.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, já ale fakt nechápu, proč střídání času není zrušené už dávno a komu na tom ještě záleží.

Fabriky jedou non-stop, Hopa i Ypo točí trhané směny, a kancelářští flinkové si stejně z práce dělají holubník celý rok, všichni bez ohledu na letní nebo standardní čas.

Čas je dnes jenom referenční hodnota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mě slušně řečeno naštvalo to, kde to vlastně žijeme a že zloděj má vůbec nějaký práva. Jak jsem tu před časem psal, že mi vykradli auto, tak jsem se dnes zprostředkovaně dozvěděl, že někde ve vedlejší ulici mají sousedi kameru. Takže ty zloděje natočila, ale bohužel jim není vidět do tváře. Nevadí, ví se přesný čas, kdy se to stalo, takže vyšetřovatel šel údajně za soudcem( nebo za někým kompetentním, nevím), aby dal povolení k oslovení mobilního operátora, který údajně je schopen říci, které telefonní číslo se v tu dobu u našeho domu pohybovalo (samozřejmě asi pokud mobil u sebe měl, ale to má dnes snad každý). Bohužel to ale bylo zamítnuto, jelikož škoda na ukradených věcech byla menší než 50k a na autech menší než 500k. Kde to jako jsme, existuje možnost dopadnou nějakýho parchanta, který bere a rozbíjí můj těžce získaný majetek a ono to nejde??? Jen takový výstřel do tmy...kdyby tu byl někdo, kdo je schopen něco takového zjistit, prosím SZ. Zaručuji diskrétnost a odměnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud je tu někdo komu ukradli i telefon, tak ať si Petra S. nepřeje. :D Fakt si myslíš že ta čorka co potřebovala na dávku měla paušál? :) A až budeš poblíž někde v autě, třeba vyměňovat žárovku, bude tam i tvý číslo. A pokud máš děti, který maj telefon a máš paušál na sebe, budeš tam taky. A kdo ví jestli tam ještě někde nejsi, dá se to zjistit, stačí podat žádost dle 106 na policejní prezidium. Abys pak nebyl nemile překvapenej. :)

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně, já ale fakt nechápu, proč střídání času není zrušené už dávno a komu na tom ještě záleží.

Fabriky jedou non-stop, Hopa i Ypo točí trhané směny, a kancelářští flinkové si stejně z práce dělají holubník celý rok, všichni bez ohledu na letní nebo standardní čas.

Čas je dnes jenom referenční hodnota.

Jo, v podstatě souhlasím. Na rozdíl od Radka totiž uznávám i existenci a nároky poyebaných sov :) a všech normalnich lidí fungujících mezi oběma extrémy. Jak říkám, upravím pracovní dobu a vyřízeno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mě slušně řečeno naštvalo to, kde to vlastně žijeme a že zloděj má vůbec nějaký práva. Jak jsem tu před časem psal, že mi vykradli auto, tak jsem se dnes zprostředkovaně dozvěděl, že někde ve vedlejší ulici mají sousedi kameru. Takže ty zloděje natočila, ale bohužel jim není vidět do tváře. Nevadí, ví se přesný čas, kdy se to stalo, takže vyšetřovatel šel údajně za soudcem( nebo za někým kompetentním, nevím), aby dal povolení k oslovení mobilního operátora, který údajně je schopen říci, které telefonní číslo se v tu dobu u našeho domu pohybovalo (samozřejmě asi pokud mobil u sebe měl, ale to má dnes snad každý). Bohužel to ale bylo zamítnuto, jelikož škoda na ukradených věcech byla menší než 50k a na autech menší než 500k. Kde to jako jsme, existuje možnost dopadnou nějakýho parchanta, který bere a rozbíjí můj těžce získaný majetek a ono to nejde??? Jen takový výstřel do tmy...kdyby tu byl někdo, kdo je schopen něco takového zjistit, prosím SZ. Zaručuji diskrétnost a odměnu.

Mám bohužel podobnou zkušenost. Nenadělal jsem s tím nic. Celý městský kamerový systém je úplně naprd- když se něco stane, na kameře nejde v podstatě poznat vůbec nic. Což mě vlastně uklidnilo, protože jsem poznal, že Velký Bratr je bezmocný idiot...jen šly ty peníze investovat do něčeho jiného, smysluplného...

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mě slušně řečeno naštvalo to, kde to vlastně žijeme a že zloděj má vůbec nějaký práva. Jak jsem tu před časem psal, že mi vykradli auto, tak jsem se dnes zprostředkovaně dozvěděl, že někde ve vedlejší ulici mají sousedi kameru. Takže ty zloděje natočila, ale bohužel jim není vidět do tváře. Nevadí, ví se přesný čas, kdy se to stalo, takže vyšetřovatel šel údajně za soudcem( nebo za někým kompetentním, nevím), aby dal povolení k oslovení mobilního operátora, který údajně je schopen říci, které telefonní číslo se v tu dobu u našeho domu pohybovalo (samozřejmě asi pokud mobil u sebe měl, ale to má dnes snad každý). Bohužel to ale bylo zamítnuto, jelikož škoda na ukradených věcech byla menší než 50k a na autech menší než 500k. Kde to jako jsme, existuje možnost dopadnou nějakýho parchanta, který bere a rozbíjí můj těžce získaný majetek a ono to nejde??? Jen takový výstřel do tmy...kdyby tu byl někdo, kdo je schopen něco takového zjistit, prosím SZ. Zaručuji diskrétnost a odměnu.

Ano operator je schopny to povedat, ale vyslovene sa na to nezameriava  a rozhodne to pre nich nie je na dva kliky(nemaju na to proces). Pokial Ti auto nevybrali neikde na samote u lesa, tak iba zacat sa tym zaoberat by znamenalo hrabat sa v citlivych udajoch stovniek, skor tisicok osob (GDPR, atd.) a to, jak pre operatora, tak pre PCR, co je urcite mozne, ale robi sa to len ked to za to stoji. Toto rozhodne nie je o nejakej ochrane prav toho corkara, ale primarne o ochrane sukromia ostatnych ucastnikov siete a dalej samozrejme o peniazoch jak operatora, tak danovych poplatnikov. V neposlednej rade to chrani aj sukromie Teba sameho,.... predstav si ze by stacilo rozbit dvojo skliel na autach v nejakej zaujimavej oblasti a operator by hned kdeakemu lowendovemu vysetrovatelovi (riesi corky v autach na parkovisku, inak nic proti nemu samozrejme) klopil zaznamy o pohybe vsetkych stanic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi neprošlo jedno z aut technickou, lhůta na odstranění nedostatků měsíc. Je mi auta líto, ale zítra nastoupí svou poslední jízdu- na vrakáč. Zas to opláču jako vždycky.

Navíc tedy auto, u kterého jsem to neočekával.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...