Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Nepleť do toho doktora, já ve Kbelích chodím nakupovat dost možná do stejnýho krámu, a taky před zavíračkou :D

 

Si vzpomínám, jak jsi mi (fakt) pomohl s řešením napojení optickýho kabelu a furt doufám, že jen trolíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petre, zemres:)

Ja jsem ted v nejaky skupince, s kerou jedu na konci brezna do Rakouska na hory. Je nas osm, z toho sest lekaru, a delaj si z toho teda tak akorat prdel a dva ted posilaj fotky z Italie, jak je tam krasne. Tak nevim..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petre, zemres:)

Ja jsem ted v nejaky skupince, s kerou jedu na konci brezna do Rakouska na hory. Je nas osm, z toho sest lekaru, a delaj si z toho teda tak akorat prdel a dva ted posilaj fotky z Italie, jak je tam krasne. Tak nevim..

 

Ak mate kazdy aktualne tak 2,5 promile tak to beriem, inak...aaa, radsej nic :)

 

U nas to ma zatial priebeh ktory som necakal...dnes nahlaseny ofiko prvy a premier nam vsetkym odporucil nepanikarit, nevykupovat obchody a radsej sa v nich teda moc nezdrzovat. Zatial to malo asi taky efekt ze co v piatok v meste mame tak kilometrovu kolonu na pol hodinu k supermarketom tak som na danej trase o 16:00 stretol asi tri auta a pred tescom plna tak 1/4 parkovska ( podotykam ze v piatok po praci :) ). A v obchode som si pripadal sam ako 5 minut pred zaverecnou len s tym rozdielom ze ma tetusky nenahanali k pokladni ze uz zatvaraju. Tak teraz neviem ci su u nas ludia tak uvedomeli alebo uz boli vsetci pozamykani doma a dezinfikovali :) ...proste taky bizar som nezazil snad poslednych 10 rokov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás premiér taky doporučil nepanikařit a nevykupovat krámy a hned nato nařídil 14 dní domácího vězení, tak asi bude Agrofert rozjíždět novej business, nějakou rozvážkovou službu koblih třeba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petre, zemres:)

Ja jsem ted v nejaky skupince, s kerou jedu na konci brezna do Rakouska na hory. Je nas osm, z toho sest lekaru, a delaj si z toho teda tak akorat prdel a dva ted posilaj fotky z Italie, jak je tam krasne. Tak nevim..

Já nevím, ale víc než panikáři mě snad štvou lidi, kteří to bagatelizují a podpoří to nejlíp arumentem o doktorech. Jestli je to nástroj jak předejít panice, chápu ty zlehčující vyjádření lékařů. Viděli jsme nájezdy na supermarkety, takže pro to mám pochopení. Nicméně lékaři (minimálně ti co tomu rozumí) by měli jít příkladem a navštívit zemi, kde se to evidentně vymklo a riziko nakažení je nezanedbatelné, je slaboduché...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, dělal jsem si prdel. Nakonec jsme do ITA nejeli. Ve finále rozhodlo, že jsem chtěl vidět finále "Peče celá země" napřímo, ne ze záznamu. 

:-)

Tvl :D

 

Tak sláva, můžu chodit do Billy, farmářskýho obchůdku a masny dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ani Chocolateria nebo Srub není k zahození :)

 

Teď jen, jestli Odjinud nekalí před tajným odjezdem vody.

Pro jistotu se budu v Bille za dva týdny rozhlížet po chlápkovi v pantoflích a dlouhým koženým kabátě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepotřebuje nakupovat, vždyť tu právě psal, jak vyzrál na systém. Zpětně se musím Baldicovi omluvit - při pomyšlení, že treba každej pátej člověk u nás uvažuje jako Odjinud, začínám cítit lehkou paniku :D

 

Já se obávám, že podobně jako Odjinud uvažuje cca 80% naší populace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me sere ta ohromna systemovost opatreni. Cesi (a cizinci s pobytem), vracejici se z Italie musi do karanteny. Ale pro cizince to neplati, na to koule nemame. Namatkove kontroly teploty na hranicich. Na deseti prechodech teda, aby toho nebylo moc. A jeste predem rekneme na kterych. A z tech jejich tiskovek a blabolu bych se uplne vobtah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mě mimochodem v souvislosti s přístupem některých spoluobčanů napadlo, jaký vedlejší efekty to přinese třeba v Německu. Germáni jsou poměrně disciplinovaní a asi budou dodržovat doporučený postupy a omezení. Značná část Němců s migračním původem, od Čechů a Poláků až po Turky, Syřany, Nigerijce atd atd to ale moc respektovat nebude. V situaci, kdy začne mít skupina A pocit, že ji skupina B svým chováním ohrožuje a nestáhne za jeden provaz (a další statisíce příslušníků gruppy B klepou v Řecku na dveře), bude zajímavý sledovat další vývoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však jo, pevně věřím, že to pružně zkoordinujou a někdy v červnu uvidíme výstup.

Tváří v tvář této jízlivé a IMHO zasloužené poznámce jsem si řekl, že se podívám na činnost orgánů EU v rámci té koronavirové srandy, která nám tu běhá. Pominu názor, že není potřeba dělat nic (jakkoli s ním nepolemizuji), a mrknu na naše reprezentanty v Bruselu. Proč? Protože pokud to problém je, tak je určitě celoevropský (Schengen), a pak chci vidět, jak se k tomu staví. No, co Vám budu povídat. Čtvrt hodiny jsem si česky i anglicky četl věci pod tímto odkazem, včetně nižších úrovní:

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response_cs

 

Tak nějak jsem ale nenašel informace o tom, jak hodlá EU s koronavirem bojovat, co s koordinovaným pohybem osob, jaká je strategie, atd .... Zkrátka, nedozvěděl jsem se nic, než co by mi asi tak řekl můj praktický lékař, pokud my měl na mne čas. Vcelku trapné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...