Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

A to ja samozrejme vim, slo mi vylozene o rozdil MP/statni. Pochopil jsem teda ze pokud te videj s mobilem nemuzou nic, pokud nezastavis na stopce ve svy obci, je to stejny jak kdyby te chytli statni.

ano prosím ale i v cizí pokud mají smlouvu o výpomoci. Ta ovšem může být pouze v rámci jednoho okresu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, přítelkyně minuly rok prodala auto ?kamarádce?, předání auta proběhlo (i přepis) už při podpisu smlouvy. Ale doteď ještě neproběhla platba za to auto (ve smlouvě je platba na BÚ). Co víme tak auto už je teď v žalostném stavu, při prodeji voňavka. Jak dal? Soud? Agentura? Mate někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, přítelkyně minuly rok prodala auto ?kamarádce?, předání auta proběhlo (i přepis) už při podpisu smlouvy. Ale doteď ještě neproběhla platba za to auto (ve smlouvě je platba na BÚ). Co víme tak auto už je teď v žalostném stavu, při prodeji voňavka. Jak dal? Soud? Agentura? Mate někdo zkušenost?

Proč jste to neřešili dříve? Jaká lhůta k zaplacení je ve smlouvě? Žádala ji o zaplacení a pokud ano, jak: ústně, písemně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadala samozřejmě, ústně i písemně víš komunikace na mobilu. Řešíme to celou dobu, pořad byly různé problémy a sliby. A nakonec to nikdo neřeší (převzali to rodiče ty holky).

Advokát a předžalobní výzva k úhradě. Snad se "kamarádka" zalekne toho, že je to od advokáta. Nevím o jakou částku se jedná, ale samozřejmě počítej s tím, že pokud by byla žaloba, pak při podání musíš uhradit soudní poplatek (5% z žalované ceny + pak samozřejmě odměna advokátovi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je nejlepší řešit přes právníka. Vyzvat k zaplacení a upozornit, že v případě neuhrazení bude podán podnět k soudu na vydání platebního rozkazu (tedy žádné zdlouhavé soudní řízení, typu  občanskoprávní spor). Samozřejmě pouze v případě, že dluh je zřetelně dokladovatelný. Ideálně kupní smlouvou s danou částkou a termínem platby. Aktuální stav auta je v tuto chvíli irelevantní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jak píšou kolegové výše. Předžalobní výzva od právníka bude nejlepší cesta. Výše pohledávky je dána smlouvou. Aktuální stav by neměl nikdo řešit.

Upraveno uživatelem ondra.palas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, rád bych si opravil šusťákovku Mountain Hardware, vydrolil se zátěr. Nemáte s tím někdo zkušenost?  Na netu jsem našel produkty Seamsure (na švy, asi ne na plochu), Tentsure (na dna stanů). 

bojím se trochu tohoto scénáře:

When to Toss It
While repair tape can do a lot for minor cases, it?s no silver bullet. ?If the whole inside is peeling, tape is not going to do anything for you,? Culp says. ?The jacket won?t protect you from water anymore, and there?s no way to relaminate it.?

https://www.outsideonline.com/2300541/how-tell-when-retire-rain-shell

ani mi tak nejde o nějakou vodě odolnost, ale hlavně, aby se mi to nedrolilo za krk.

post-66207-0-27563700-1566890823_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ismit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, rád bych si opravil šusťákovku Mountain Hardware, vydrolil se zátěr. Nemáte s tím někdo zkušenost? Na netu jsem našel produkty Seamsure (na švy, asi ne na plochu), Tentsure (na dna stanů).

bojím se trochu tohoto scénáře:

When to Toss It

While repair tape can do a lot for minor cases, it?s no silver bullet. ?If the whole inside is peeling, tape is not going to do anything for you,? Culp says. ?The jacket won?t protect you from water anymore, and there?s no way to relaminate it.?

https://www.outsideonline.com/2300541/how-tell-when-retire-rain-shell

ani mi tak nejde o nějakou vodě odolnost, ale hlavně, aby se mi to nedrolilo za krk.

Musíš ji mít hodně rád :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, rád bych si opravil šusťákovku Mountain Hardware, vydrolil se zátěr. Nemáte s tím někdo zkušenost?  Na netu jsem našel produkty Seamsure (na švy, asi ne na plochu), Tentsure (na dna stanů). 

bojím se trochu tohoto scénáře:

When to Toss It

While repair tape can do a lot for minor cases, it?s no silver bullet. ?If the whole inside is peeling, tape is not going to do anything for you,? Culp says. ?The jacket won?t protect you from water anymore, and there?s no way to relaminate it.?

https://www.outsideonline.com/2300541/how-tell-when-retire-rain-shell

ani mi tak nejde o nějakou vodě odolnost, ale hlavně, aby se mi to nedrolilo za krk.

Osobně bych si koupil novou. Nevím, jak jsi šikovnej či nejsi - u bot jsem např. třeba s obnovou docela spokojenej, u kalhot už jsem rozpačitej ( šev se přesně podomácku neudělá a nějak mi tam teče ) a u bundy si myslím, že je to ještě horší a nebude to vždy jako originál ( třeba se pletu a jsem levej a někdo mě tu poučí- což bych i uvítal ). Všeobecně se ale říká, že bys měl šatník s tímhle vybavením obnovovat po sezoně max. dvouch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, byla dobrá, než se to začalo sypat. Po sezoně, max dvou? To říká kdo? to mi připadá jako docela úlet. Mě už se ani moc nechce kupovat GTX věci. V zásadě se to nedá nějak rozumně zlikvidovat/zrecyklovat.

možná zkusím ten tentsure a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě to byl polyuretanový povrch. Polyuretan se časem drolí, což je pro výrobce skvělá vlastnost.

Možná latexem by to mohlo jít natřít...

https://www.fantasyobchod.cz/tekuty-latex?gclid=EAIaIQobChMItLaLjeCi5AIVT-h3Ch3hsgy_EAQYASABEgJbOfD_BwE

super, to bude ono! Snad to bude chvíli držet. A ještě si mohu nadělat plno fake jizev a různých halloween masek, díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, byla dobrá, než se to začalo sypat. Po sezoně, max dvou? To říká kdo? to mi připadá jako docela úlet. Mě už se ani moc nechce kupovat GTX věci. V zásadě se to nedá nějak rozumně zlikvidovat/zrecyklovat.

možná zkusím ten tentsure a dám vědět.

To ti řeknou v každém obchodě s profi oblečením a je to všeobecně známo- vše je maximálně odlehčeno a po jedné expedici to ztrácí na účinnosti, když to využíváš opakovaně ( více expedic ročně ), většinou to nevydrží.

Latex je možná dobrej, ale asi nebude prodyšnej. To bych si snad koupil pončo nebo pláštěnku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, byla dobrá, než se to začalo sypat. Po sezoně, max dvou? To říká kdo? to mi připadá jako docela úlet. Mě už se ani moc nechce kupovat GTX věci. V zásadě se to nedá nějak rozumně zlikvidovat/zrecyklovat.

možná zkusím ten tentsure a dám vědět.

bazos.cz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...