Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

To ti řeknou v každém obchodě s profi oblečením a je to všeobecně známo- vše je maximálně odlehčeno a po jedné expedici to ztrácí na účinnosti, když to využíváš opakovaně ( více expedic ročně ), většinou to nevydrží.

Latex je možná dobrej, ale asi nebude prodyšnej. To bych si snad koupil pončo nebo pláštěnku. 

"Hajzli" v Tilaku mi vnutii bundu Stinger Pro, že na 15let mám vystaráno :)

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 10 let starou GTX bundu Lafuma, omotavam ji pravidelne okolo riditek na kole ci ji jinak muchlam a docela jeste vodu drzi a nic se nedroli. Stary Penguin s membranou BlocVent je taky cajk. Jako casem to postupne odejde, to je jasne, ale ze by se bunda po 2 letecn zacala drolit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tam bude hrát důležitou roli to slovo expedice. Nevím, jestli by mé cesty do práce MHD v Hudysportu nazvali expedicí. K této bundě jsem se moc pěkně nechoval, většinou byla zmačkaná na dně batohu. GTX bundu si tak šetřím, že jí nepoužívám a ona se ta membrána časem vysype sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vždyť ano :-)), debil jsem já. Když já beru GTX bundu většinou na větší výpravu, vztahl jsem to na své používání (sám to též nedodržuju, to bych se zruinoval).

Mám to výprava natezko-výlet-cesta do práce-výlety na chatě-na dřevo-popelnice.

Droleni čehokoli je jasná chata.

Sorry za nepochopení.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ohledně funkčnosti a životnosti (a taky ceny) je zcela zásadní rozdíl mezi TEFLONOVOU MEMBRÁNOU (GTX - nevím, z čeho je BlocVent - ty budou časem hůř dýchat, ale tak snadno se nerozpadnou), a PU ZÁTĚREM, který zdegraduje i vzdušnou vlhkostí ve skladu nebo doma ve skříni, i když tu bundu nebudete nosit...Opravovat tu Ismitovu imho není možné, ale berte mě s rezervou, před dlouhými roky jsem byl chvíli na straně prodejců :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, když tu řešíte ty bundy... po x letech mi odešla impregnace na cyklovětrovce Endura PakaJak. Promoká na místech dotyku (ramena, předloktí).

 

Jde to nějak líp naimpregnovat než to prostě pověsit na ramínko a postříkat sprejem?

 

Děkuju za rady.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím to ještě tady.

 

Neporadíte někdo dobrej odstraňovač nátěrů ze dřeva? Jde o starou komodu, která je na terase, natřena je "klasicky" několika nátěry, jejichž původ nedokážu identifikovat. Zatím jsem to dělal Lakostanem, dostal jsem se sice až na čistý dřevo, ale vůbec to neubejvá. tak bych rád zkusil něco jinýho. Docela dobrý hodnocení jsem našel na toto: https://eshop.unihob...YxoCXbYQAvD_BwE

 

Jo, budu rád, když to bude něco, co jde v pohodě bežně sehnat. Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím to ještě tady.

 

Neporadíte někdo dobrej odstraňovač nátěrů ze dřeva? Jde o starou komodu, která je na terase, natřena je "klasicky" několika nátěry, jejichž původ nedokážu identifikovat. Zatím jsem to dělal Lakostanem, dostal jsem se sice až na čistý dřevo, ale vůbec to neubejvá. tak bych rád zkusil něco jinýho. Docela dobrý hodnocení jsem našel na toto: https://eshop.unihob...YxoCXbYQAvD_BwE

 

Jo, budu rád, když to bude něco, co jde v pohodě bežně sehnat. Dík za rady.

Mě napadá toto

post-23865-0-19355500-1567157922_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staré nátěry se louhují (google a louhování nábytku), to rozpustí všechno, ale často až moc. Ono každé chemické odstraňování barvy do nějaké míry poškodí i to dřevo. Brusky a horkovzduška jsou podle mě lepší, i když mnohem pracnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staré nátěry se louhují (google a louhování nábytku), to rozpustí všechno, ale často až moc. Ono každé chemické odstraňování barvy do nějaké míry poškodí i to dřevo. Brusky a horkovzduška jsou podle mě lepší, i když mnohem pracnější.

Tak louhování znám. A je jasný, že možností je spousta. Nicméně já bych to rád udělal sám s tím, že s tou chemií jsem si chtěl především pomoct na odstranění tý základní silný vrstvy. Proto jsem chtěl radu, co se dá kde koupit jako alternativa k tomu Lakostanu.

 

S brouskou na určitý fáze počítám, stejně tak s klasickým šmirglem na doladění různých záhybů a tak. Ale ta horkovzduška je asi dobrá varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Louh je super, ale najít někoho, kdo to dělá, zvlášť v rozumném dosahu, není jen tak. A samo domo to fakt nejde, to by dělal jen sebevrah. Leda s celobetonovou místností s odpadem v podlaze a v gumových hadrách, ale to si asi kvůli kostnu pořizovat nebudeš. Louh se bez problémů prožere oblečením, masem i kostí překvapivě rychle.

Ten Bondex je lautr to samý co Lakostan. Osobně bych to napatlal Lakostanem, oškrábal co pude a zbytek opálil a pak obrousil. Je to opruz ale uděláš si to sám.

Upraveno uživatelem Klotzman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky by to mohlo jít i lihem, 96%, ale záleží, co je to za barvy. Ale fuška to bude vždycky, že bys to něčím napatlal a stáhl jako malinu až na holý dřevo, to ani náhodou. Jestli to bylo i původně natřený barvou, tak tam budou pravděpodobně vykytovaná místa a to Lakostan nerozpustí a horkovzduškou to budeš tahat jak žvejkačku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Louh je super, ale najít někoho, kdo to dělá, zvlášť v rozumném dosahu, není jen tak. A samo domo to fakt nejde, to by dělal jen sebevrah. Leda s celobetonovou místností s odpadem v podlaze a v gumových hadrách, ale to si asi kvůli kostnu pořizovat nebudeš. Louh se bez problémů prožere oblečením, masem i kostí překvapivě rychle.

Ten Bondex je lautr to samý co Lakostan. Osobně bych to napatlal Lakostanem, oškrábal co pude a zbytek opálil a pak obrousil. Je to opruz ale uděláš si to sám.

Jj, tak nějak to chci udělat sám, je to takovej relax. Naleju si pivo, zalezu na terasu, nikdo mě nevotravuje, poněvadž nikoho nebaví mi u tohodle asistovat a já mám zlatej klid.

 

Takže koukám po nějaký pistoli a jelikož jsem nezdrženlivej, musím jí mít hned. Takže jsem koukal, co seženu u nás, nechci úplnej low cost, ale nebude-li to nutný, nemusí to stát ani ranec. U nás u Kutila mají skladem tohle, to by snad mohlo být OK https://www.kutil.cz/elektricke-naradi/pistole-horkovzdusne/extol-premium-8894801-hg-20-et-horkovzdusna-pistole/

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, tak nějak to chci udělat sám, je to takovej relax. Naleju si pivo, zalezu na terasu, nikdo mě nevotravuje, poněvadž nikoho nebaví mi u tohodle asistovat a já mám zlatej klid.

 

Takže koukám po nějaký pistoli a jelikož jsem nezdrženlivej, musím jí mít hned. Takže jsem koukal, co seženu u nás, nechci úplnej low cost, ale nebude-li to nutný, nemusí to stát ani ranec. U nás u Kutila mají skladem tohle, to by snad mohlo být OK https://www.kutil.cz/elektricke-naradi/pistole-horkovzdusne/extol-premium-8894801-hg-20-et-horkovzdusna-pistole/

Mám tu samou horkovzdušnou pistol, na tohle ti to bude určitě stačit. Pokud je ta vrstva hodně silná, tak se mi osvědčili lamelové kotouče na brusku. Ale chce to brusku kde jdou nastavit otáčky, jinak se to začne pálit a budeš mít velkou spotřebu kotoučů.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...