Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@EpsteinBarr Tá topánka je legendárna. Teda bola, tak pred tridsiatimi rokmi :D Je to skvelá poctivá a hrubá koža a keď ich rozchodíš, bude dobre sedieť. Navyše ťa tie topánky prežijú.

Druhý pohľad je ten, že rozchádzať ich budeš stovky kilometrov, môže (aj keď nemusí) to bolieť, sú mega ťažké (čo ťažším ľuďom zasa až tak nevadí), a treba sa o ne starať. Správne starať.

Ale chápem, že keď sa ti páčia, môžu byť tie boty samé osebe dôvod, aby si si niekam vybehol - len aby si ch prevetral :D A je to to napoctivejšie remeslo, aké môžeš pri outdoorových topánkach nájsť. Čo je - predpokladám - to, čo ťa na tej topánke tak zaujalo. Na športové výkony sú vhodnejšie iné, moderné topánky, čo vážia o polovicu menej, ale to asi nie je tvoj boj, inak by si sa na ne nepýtal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Konečně jsem si taky udělal radost a vyzkouším Millet Friction, které chci používat přesně na to, na co jsou určené, tedy nástupy, lehká kratší turistika a hlavně feraty (za sucha). Snad mi dlouho vydrží. Předtím jsem používal Montura Yaru, asi dva roky, ale pořád jsem si na ně nemohl nějak zvyknout. Ze začátku dobré, ale po čase používaní hodně tvrdé. Možná to bylo i proto, že často musely zvládnou delší trasy a na to nejsou stavěné. Skoro mi přišlo, že jsou jen na skály. No, uvidíme...

IMG_20210519_174045.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik @Tom4 moje botky mají 1370g...dle výrobce (1) a zatím  vypadají pořád jako nové .)))

a nemám úplně pocit, že bych ten plech prošlápnul :)

tkaničky už jsem roztrhal dvoje, ale koupil jsem si jich v německu více...

ale boty jsou jako bačkůrky .))

nedá se v nich řídít auto, respektive v tom není vůbec cit a podrážka se prakticky neprohne :))

je to meindl super perfekt...

ano jsem blázen :D

přežijou mě určitě 

možná zkusím ty plastové tuším že skarpy..nebo sportivy..zatím mě to netrápí, ale na jednodenní výlet jsou superperfekty někdy až moc overkill :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

řeším opět trekové boty, protože kvalita současných bot je hrozná. Před 7 lety jsem měl boty od Salewy a ty vydržely 5 let, ale teď boty od Salewy mě vydržely rok. A vyzkoušel jsem teď Salomony a ty taky vydržely rok.

 

Potřeboval bych teď boty na jaro/léto/podzim převážně na procházky se psem a občasné túry. Můžete mi prosím nějakou značku doporučit? 

 

Viděl jsem, že hodně lidí kupuje boty od La Sportiva např. Ultra raptor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, fide napsal:

Zdravím všechny,

řeším opět trekové boty, protože kvalita současných bot je hrozná. Před 7 lety jsem měl boty od Salewy a ty vydržely 5 let, ale teď boty od Salewy mě vydržely rok. A vyzkoušel jsem teď Salomony a ty taky vydržely rok.

 

Potřeboval bych teď boty na jaro/léto/podzim převážně na procházky se psem a občasné túry. Můžete mi prosím nějakou značku doporučit? 

 

Viděl jsem, že hodně lidí kupuje boty od La Sportiva např. Ultra raptor.

Já jsem kupoval Meindly, měl jsem troje, poslední jsou kožené bez PU s podrážkou dvojitě šitou (předposlední jsem vyhodil kvůli hydrolýze PU ), kvalita provedení vždy OK

https://www.svetoutdooru.cz/rozpadly-se-vam-boty-nejste-sami/)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prve dojmy su super. Spracovanie vynikajuce. Vahu je citit, na prvy krat som presiel asi 7km v ramci "zabehu". Bota je to dost tvrda, ked som ich obuval, obaval som sa, ako dopadnu chodidla, ale udial sa pravy opak. Ako v bavlnke a bez najmensich problemov.
Kupil som si ich, lebo bola taka moznost 🙂 Dallape je pojem, model Stivo tiez. Tieto su na rozdiel od historickeho modelu usite z 3mm koze, volakedy sa sili z 3,7mm. Nie som ziadny extra turista. Proste som tu kupu ponal ako hold remeselnemu spracovaniu, cely proces trval niekolko mesiacov a som majitelom aj vizualne peknej "veci".
Chodievame po lesoch, lukach, hajoch, kopeckoch, Tatrach...obycajne prechadzky, tury a pod. Bezne si dame s manzelkou podvecerny vybeh do lesa a ujdeme 10-15 km len tak, po praci v ramci relaxu. Jasne, ze taketo pohorky na to nie su nutne. No ale ani na to, aby som vedel kolko je hodin nepotrebujem Grand Seiko 🙂


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Klucí, prošel sem posledních X stránek a nenašel sem odpověď, prosím o doporučení bot na lehký tracking v ČR, max nějaký chození v Českým ráji, občas Krkonoše nebo Milešovka nebo prostě jen les na jaro-podzim, raději asi kotníčkové.

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...