Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, Petr.S napsal:

No právě, ta Vitara mi nepřijde jako bůhvíjak velké auto, spíš bych řekl tak akorát. Takže toť otázka, jestli Yaris Cross není už moc malý, obzvláště, když by to bylo občasně používáno i jako "rodinné auto". 

Yaris Cross je prcek, jako rodinné auto si ho nedokážu upřímně vůbec představit. Ale nároky má každý jiný, kámoš vozí když jedou na rodinný výlet sporťákem pouze zubní kartáčky a nabitou kreditní kartu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Je to malé, já vím. Ale primární účel toho auta bude z 90 a více % město, žena s dcerou do školy a po nákupech. Jako celá rodina skoro nikam na dálky nejezdíme, cizina vůbec a nejdelší naše cesta je tak dvakrát do roka Jihlava - Znojmo. Jinak k rodičům cca 15 km jedna cesta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Petr.S napsal:

@African Je to malé, já vím. Ale primární účel toho auta bude z 90 a více % město, žena s dcerou do školy a po nákupech. Jako celá rodina skoro nikam na dálky nejezdíme, cizina vůbec a nejdelší naše cesta je tak dvakrát do roka Jihlava - Znojmo. Jinak k rodičům cca 15 km jedna cesta. 

Tak to pak jo, to by asi mělo stačit. Auto je to hezké  a bude asi i dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Manželka má desetiletou IX20, která má najeto 50 tisíc a je s ní nadmíru spokojená, bohužel zdravotně to není nic moc a má problém s řazením, takže potřebuje automat. Jinak bych to neřešil a stačilo by nám to. A právě pořád hledám něco v podobném duchu jako je ten Hyundai.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Petr.S napsal:

No právě, ta Vitara mi nepřijde jako bůhvíjak velké auto, spíš bych řekl tak akorát. Takže toť otázka, jestli Yaris Cross není už moc malý, obzvláště, když by to bylo občasně používáno i jako "rodinné auto". 

Istú dobu sme mali Yaris predchádzajúcej generácie (ten je vnútri oproti aktuálnemu Yarisu trochu väčší) ako druhé auto, no väčšinu času fungovalo ako jediné. Jediné, čo mi na ňom chýbalo, bol vyšší podvozok kvôli častým jazdám mimo spevnených ciest, a väčší otvor piatych dverí, aby sa občas zmestili aj veľké krabice. Yaris Cross spĺňa oboje, keby sa už vtedy vyrábal, kúpil by som asi ten a nie RAV4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rijnu me ceka vymena sluzebniho vozu a vzhledem k dodacim lhutam nekterych automobilek musim pomalu zacit resit nastupce sveho soucasneho vozu, coz je BMW 5 touring. 

V podstate jsem svazanej pouze 2 podminkama a to maximalni vysi operaku a ze to musi byt PHEV. Cena auta se blbe odhaduje, protoze vyse operaku se odviji od predpokladany zustastkovy hodnoty auta po ukonceni leasingu, ale co ted bral kolega, tak by to melo byt +- 1,8-2mil katalogovy ceny. 

Spotrebu vubec neresim, protoze to plati firma a netrvam ani na kombiku. Zavodnik jsem jenom na motorce a v aute mi jde primarne o komfort, vybavu a interier.

Mym favoritem je zatim nova 5 (spis v sedanu, protoze u touringu bych musel oklestit vybavu), ale koukal jsem ted na nekolik videi chystaneho Hyundai Santa Fe a musim rict, ze me ta krabice docela zaujala, ale zase ta 1.6 me malinko odrazuje. Rovnou taky rikam, ze Skodovka me nelaka.

Budu rad za jakykoliv zkusenosti nebo spis alternativy na ktery bych se mel taky podivat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, wawrik napsal:

Istú dobu sme mali Yaris predchádzajúcej generácie (ten je vnútri oproti aktuálnemu Yarisu trochu väčší) ako druhé auto, no väčšinu času fungovalo ako jediné. Jediné, čo mi na ňom chýbalo, bol vyšší podvozok kvôli častým jazdám mimo spevnených ciest, a väčší otvor piatych dverí, aby sa občas zmestili aj veľké krabice. Yaris Cross spĺňa oboje, keby sa už vtedy vyrábal, kúpil by som asi ten a nie RAV4.

Skouknul jsem nějaké testy, tedy hlavně od Rasťo Chvála z Garaž.TV a musím říct, že čím dál víc mě to auto zajímá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, wawrik napsal:

Istú dobu sme mali Yaris predchádzajúcej generácie (ten je vnútri oproti aktuálnemu Yarisu trochu väčší) ako druhé auto, no väčšinu času fungovalo ako jediné. Jediné, čo mi na ňom chýbalo, bol vyšší podvozok kvôli častým jazdám mimo spevnených ciest, a väčší otvor piatych dverí, aby sa občas zmestili aj veľké krabice. Yaris Cross spĺňa oboje, keby sa už vtedy vyrábal, kúpil by som asi ten a nie RAV4.

Jakože vážně ? Nic proti Yarisu, mě se s ním jelo fajn, ale delší a trochu rychlejší přesuny (100ky km po dálnici při 130 +), no, nic moc. Do Crossu jsem si jen sednul a přišel mi lehce menší jak Yaris, možná blbě sedačka, nechtěl jsem s tím nic dělat (v salonu a nekupuju). Ale Ravka je jiný sport, nebo se pletu...

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, moco napsal:

Včera jsem viděl naživo Kia EV9 a jako že fakt dobrý na letmo, nijak jsem ji blíže neohlížel, ale z auta šel respekt.

image.thumb.jpeg.c7234cb9b5dedc52989862c721d506a4.jpeg

Kolem mě ti dnes projela obrovská kára, jsem si říkal, hmm pěkný. Pak k tomu přijdu, vystoupí kamarád a funglovku SsangYong Rexton, značku která mě nikdy nějak neoslovila. Tak jsme pokecali, objel Toyotu, Vw, MB, dvojnásobné ceny, přes rok čekání. Korejce měl za 1,3 před barákem do třech měsíců, svezl mě a normálně se mi to mega líbilo, je to opravdu obrovské a pohodlné auto. Když vidím co kámoši poslední dobou řeší za problémy jak s MB, tak s VW, tak se mu ani nedivím, že to zkusil... uvidíme jak mu bude šlapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, DavidLC napsal:

Jakože vážně ? Nic proti Yarisu, mě se s ním jelo fajn, ale delší a trochu rychlejší přesuny (100ky km po dálnici při 130 +), no, nic moc. Do Crossu jsem si jen sednul a přišel mi lehce menší jak Yaris, možná blbě sedačka, nechtěl jsem s tím nic dělat (v salonu a nekupuju). Ale Ravka je jiný sport, nebo se pletu...

Iný šport to je, to áno, ale mne (by) pôvodne menšie auto vyhovovalo na také to pobehovanie viac. Diaľnice tu nemáme a viac ako 110 km/h som išiel málokedy a aj to len omylom.

Že sa nakoniec RAVka osvedčila je iná vec, meniť ju nemienim. Ja len, že ten Yaris Cross je naozaj podarené malé auto s vyváženými vlastnosťami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, African napsal:

Kolem mě ti dnes projela obrovská kára, jsem si říkal, hmm pěkný. Pak k tomu přijdu, vystoupí kamarád a funglovku SsangYong Rexton, značku která mě nikdy nějak neoslovila. Tak jsme pokecali, objel Toyotu, Vw, MB, dvojnásobné ceny, přes rok čekání. Korejce měl za 1,3 před barákem do třech měsíců, svezl mě a normálně se mi to mega líbilo, je to opravdu obrovské a pohodlné auto. Když vidím co kámoši poslední dobou řeší za problémy jak s MB, tak s VW, tak se mu ani nedivím, že to zkusil... uvidíme jak mu bude šlapat.

Já byl okouknout Torres a pěkný to je, ale třeba zpracování těsnění kolem oken byla hrůza někde skoro vylezlé křivé ...

Jinak co tam povídal mechanik tak je to auto udělané jak v 90 tak prej to je dobrý ....

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, bradda napsal:

V rijnu me ceka vymena sluzebniho vozu a vzhledem k dodacim lhutam nekterych automobilek musim pomalu zacit resit nastupce sveho soucasneho vozu, coz je BMW 5 touring. 

V podstate jsem svazanej pouze 2 podminkama a to maximalni vysi operaku a ze to musi byt PHEV. Cena auta se blbe odhaduje, protoze vyse operaku se odviji od predpokladany zustastkovy hodnoty auta po ukonceni leasingu, ale co ted bral kolega, tak by to melo byt +- 1,8-2mil katalogovy ceny. 

Spotrebu vubec neresim, protoze to plati firma a netrvam ani na kombiku. Zavodnik jsem jenom na motorce a v aute mi jde primarne o komfort, vybavu a interier.

Mym favoritem je zatim nova 5 (spis v sedanu, protoze u touringu bych musel oklestit vybavu), ale koukal jsem ted na nekolik videi chystaneho Hyundai Santa Fe a musim rict, ze me ta krabice docela zaujala, ale zase ta 1.6 me malinko odrazuje. Rovnou taky rikam, ze Skodovka me nelaka.

Budu rad za jakykoliv zkusenosti nebo spis alternativy na ktery bych se mel taky podivat.

Nová Santa Fe se mi líbí moc, ale jak konstatujes ty -1,6 prostě ne. Vzali jsme 3 shodná teď, motor 2.2, 4x4, automat, a konstatuji , že zatím dobrý. Kolega ho má od listopadu, cca 10 000 km najeto, spokojenost. Já 3 týdny, 3 000 km najeto a zvykám si. Cena 30 000 € (bez DPH), taky ujde. Máme je na cca 48 měsíců, předpoklad 200 000 km. A dobrá je i jejich záruka - 5 let, bez omezeni km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, wawrik napsal:

Iný šport to je, to áno, ale mne (by) pôvodne menšie auto vyhovovalo na také to pobehovanie viac. Diaľnice tu nemáme a viac ako 110 km/h som išiel málokedy a aj to len omylom.

Že sa nakoniec RAVka osvedčila je iná vec, meniť ju nemienim. Ja len, že ten Yaris Cross je naozaj podarené malé auto s vyváženými vlastnosťami.

Jo, asi jsem to napsal blbě, Yaris není od dlouhých a rychlých jízdách, jen mě překvapilo to porovnání. Ale máš recht, kde a k čemu to člověk používá...Island je asi dost specifický...

Pro @Petr.S Corolla Cross je už moc? Možná bych se kouknul i na CH-R v té starší generaci, myslim že ceny srovnatelné s Yaris Cross a přeci jen dospělejší auto. Technologie vše o.k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, DavidLC napsal:

Jo, asi jsem to napsal blbě, Yaris není od dlouhých a rychlých jízdách, jen mě překvapilo to porovnání. Ale máš recht, kde a k čemu to člověk používá...Island je asi dost specifický...

Pro @Petr.S Corolla Cross je už moc? Možná bych se kouknul i na CH-R v té starší generaci, myslim že ceny srovnatelné s Yaris Cross a přeci jen dospělejší auto. Technologie vše o.k.

Přiznám se, že na jinou Toyotu jsem zatím nekoukal. Napravím to. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, African napsal:

Kolem mě ti dnes projela obrovská kára, jsem si říkal, hmm pěkný. Pak k tomu přijdu, vystoupí kamarád a funglovku SsangYong Rexton, značku která mě nikdy nějak neoslovila. Tak jsme pokecali, objel Toyotu, Vw, MB, dvojnásobné ceny, přes rok čekání. Korejce měl za 1,3 před barákem do třech měsíců, svezl mě a normálně se mi to mega líbilo, je to opravdu obrovské a pohodlné auto. Když vidím co kámoši poslední dobou řeší za problémy jak s MB, tak s VW, tak se mu ani nedivím, že to zkusil... uvidíme jak mu bude šlapat.

I z techto duvodu jsem loni Rextona koupil. Plus proto, ze jsem chtel vyzkouset ram a na LC neni budget :). A navic je fajn, ze je to pocitove porad trosku anaolgovy auto, cudliky a tak :)

10tkm a zatim slape krasne. Pro pohodlnejsi feel z te ctyrkolky je skoda, ze nema mizinaprav. dif. a clovek musi prepinat. Velmi kvituju, ze v interieru nic ani nevrzne, to uz treba v Octavii IV touhle dobou povrzavalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, H-B napsal:

I z techto duvodu jsem loni Rextona koupil. Plus proto, ze jsem chtel vyzkouset ram a na LC neni budget :). A navic je fajn, ze je to pocitove porad trosku anaolgovy auto, cudliky a tak :)

10tkm a zatim slape krasne. Pro pohodlnejsi feel z te ctyrkolky je skoda, ze nema mizinaprav. dif. a clovek musi prepinat. Velmi kvituju, ze v interieru nic ani nevrzne, to uz treba v Octavii IV touhle dobou povrzavalo.

Jop, za ty prašule opravdu hodně muziky, líbí se mi ta velikost, velmi prostorná kára 👍  Tak ať ti hezky slouží.... Škodovka mě nechává úplně chladným, nedávno jsme testovali Superba 2021 a ty použité plasty v tak luxusním autě za takové prašule je prostě podpásovka jak má být 😖

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kvuli stehovani nas ceka vyber druhyho auta, bohuzel je ted budget tight, takze neco do 200tis, kam se v nouzi daji i dve sedacky dozadu.. bude primarne na mensi dojizdeni (do Prahy do prace, 30km bud po dalnici, nebo okresce, podle dopravy).

Nasel jsem zajimavej inzerat na Mazdu 3, 10 let starou s malym najezdem (pod kilo), s dieslem 1,6 (kdysi hodnocenej dobre v recenzich). Nema nekdo zkusenost, pls :)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, H-B napsal:

Nasel jsem zajimavej inzerat na Mazdu 3, 10 let starou s malym najezdem (pod kilo), s dieslem 1,6 (kdysi hodnocenej dobre v recenzich). Nema nekdo zkusenost, pls :)?

U Mazdy neber diesel, měli jsme CX-5 a v 2,2 SkyActive Diesel a "kus" motoru z výroby nám protelěl vačkou až do převodovky, dávali nám v podstatě půlku motoru a pak v Mazdě řekli, no jo, Mazdu jedině v benzínu, ale je to tak 7 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, kdyz Mazdu, tak benzin.

Myslel jsem si, jestli tehdy nepouzivala ten diesel od Forda, ale prej ne. Tohle mi vygenerovalo Gemini 🙂

 

Spolehlivost motoru 1.6 diesel v Mazdě 3 z roku 2010 se liší v závislosti na verzi motoru a na tom, jak se o auto staralo.

Verze 1.6 MZR-CD (80 kW, Euro 4):

  • Problémy: Karbonové usazeniny, které mohly poškodit hydraulická zdvihátka ventilů a turbo.
  • Řešení: Častější výměna oleje, než je předepsáno výrobcem (po 10-15 tis. km).

Verze 1.6 MZ-CD (85 kW, Euro 5):

  • Vylepšení: Filtr pevných částic a odolnější rozvodový řemen s intervalem výměny 240 tis. km.
  • Spolehlivost: Obecně se považuje za spolehlivější než starší varianta.

Obecné problémy:

  • Dvouhmotový setrvačník: Opotřebení u dieselových modelů.
  • Vůle v silentblocích náprav: U starších modelů.
  • Prasklý aretační mechanismus předních sedadel: Bezpečnostní riziko.

Doporučení:

  • Před nákupem ojeté Mazdy 3 s motorem 1.6 diesel si ověřte historii a servisní záznamy auta.
  • Zkontrolujte, zda byl olej měněn častěji, než je předepsáno výrobcem (u starší verze).
  • Věnujte pozornost případným známkám opotřebení dvouhmotového setrvačníku, silentbloků náprav a aretačního mechanismu sedadel.

Zdroje:

  • TipCars: [neplatná adresa URL byla odstraněna]
  • Auto.cz: [neplatná adresa URL byla odstraněna]
  • Ojetiny Pod Lupou: [neplatná adresa URL byla odstraněna]
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...