Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

V 8. 2. 2024 v 20:29, Maxel napsal:

XC60 je za mě super volba. Kor ještě s pětiválcem. Převodovka hydroměnič, sice taková rozvážnější někdy, ale spolehlivá. Interiér je takovej svéráz no, dá se na to zvyknout. 
Žena sedlá V60 2013, dvoulitr pětivál, předokola, automat. A nedá(me) na to dopustit ;)

Čau, moc díky za nasměrování... koukal jsem tedy po XC60 a omylem se mi tam přimotal i  inzerát na V60ku.. mladší, menší nájezd,levnější :)  Jeví se mi to celkem jako řešení přesně jako píšeš co má tvoje paní.

Co jsem vyčetl zde: https://www.garaz.cz/clanek/test-ojetiny-volvo-s60-berte-s-naftovym-petivalcem-21001996

tak je to přesně co potřebuji, před FL ješte s kvalitním držákem 2.0D 5V. V mém případě bez automatu (opět omezení průseru ikdyž má být ok).

Pak mám poslední dotaz, můj názor je že má asi XC60 oproti klasickýmu kombíku V60 vyšší náklady na servis a ůdržbu je to tak? Věcy na podvozku, dražší pneu..? , skoro všechny mají "logicky" 4X4, jsou tedy dražší, starší s větším nájezdem 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 2. 2024 v 22:44, exBURN napsal:

SLK AMG :-D:-D:-D pán je vtipálek. Hele zkus se naučit řídit a pak hodnoť auta. Ono to není jen o tom dávat plný plyn na rovince. Konec tečka. 

Dobre etalonem sportovního auta a kvalitního řidiče,kterej tomu rozumí,  je tedy mx5, auto ve kterým Evropan nad 40 let vypadá jako slizkej had. :D

jak vždycky rikam těm závodníkům v tfsi golfech na jejich “ale neujel bys mi”

”ještě ze ti hloupí lidi v supersportech neví o golfu/audi, jinak by Porsche i Ferrari zkrachovalo:))”

E609D2C6-52BD-4371-BCA6-7C93748F0E9D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, to nedává ani hlavu ani patu, to co jsi napsal. Vůbec nerozumím tomu, proč sem taháš Golf a Audi. 

Přesně si to vystihnul - jen pro tebe je důležité jak v tom vypadáš 🙂. Já zas autem rád jezdím a ne se v něm ukazuju. Na Pařížskou jsou jistě lepší volby než MX-5.  

Hlavně neznám moc lidí kolem mě, co si potřebují v Porsche a Ferrari honit triko nad majiteli MX-5 a vysvětlovat jim, že si místo NC měli koupit Porsche nebo Ferrari. To musí být hodně smutný život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, exBURN napsal:

Ty jo, to nedává ani hlavu ani patu, to co jsi napsal. Vůbec nerozumím tomu, proč sem taháš Golf a Audi. 

Přesně si to vystihnul - jen pro tebe je důležité jak v tom vypadáš 🙂. Já zas autem rád jezdím a ne se v něm ukazuju. Na Pařížskou jsou jistě lepší volby než MX-5.  

Hlavně neznám moc lidí kolem mě, co si potřebují v Porsche a Ferrari honit triko nad majiteli MX-5 a vysvětlovat jim, že si místo NC měli koupit Porsche nebo Ferrari. To musí být hodně smutný život.

Smutný život-argument z diskuze idnes:)

gratuluji a posilam pisnicku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na chvilku vám přeruším hejt dnes asi posledním komentem :D.

Ukázal jsem tu V60 mojí a slušně mě s tím poslala do prdele :D že chce prostě zas vyšší posez.. tzn jsme zpět u XC60 2.4D 5V manual a asi je jasno. Díky za postřehy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Spongebob XC60 nemusi byt nutne AWD, jsou i verze FWD. Je jich logicky min, na druhou stranu ne kazdy potrebuje AWD. Mel jsem 3x XC70 AWD, ted mam XC70 2.0D 2016 s nahonem na predek, 8 st. automat s origo chipem Polestar a jsem spokojeny.

Naklady na servis nejsou u AWD nijak zavratne vyssi, pokud jezdis tam, kde se na Volvo specializuji (ne autorizak), tak jednou za 60K km udelas oleje v diferaku a haldexu (i s automatem me to vyslo tusim kolem 11K).

Spis bych dal u 2,4 motoru (D5, 151 kW) pozor na motor, praskaly tam vlozky valcu. D5 se 136 kW byla v pohode, ale to bude zase starsi rok vyroby.

Pneu apod. bych neresil, pokud nemas jako ja na leto R19 :-). Doporucil bych mrknout na bazar v autorizaku, treba Cardion v Brne ma hodne aut, neco bude kryte i zarukou Volvo Selekt. Vzal bych na prohlidku nekoho, kdo se na Volvo specializuje a ma k dispozici soft Vida. Me to usetrilo spoustu problemu (byt jsem se musel vzdat vyhlidnutyho auta), on i ten bazar v autorizaku umi byt na urovni smejdu, jen jsou lip obleceni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, potreboval bych poradit. Pritelkyne se chce zbavit BMW X6 a chce neco mensiho. Rozhodujeme se mezi BMW X4 a Range Rover Velar…. Rover je krasnej, ale jak je na tom se spolehlivosti? Mate nekdo zkusenost? Diky za postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Thomas napsal:

Zdravim, potreboval bych poradit. Pritelkyne se chce zbavit BMW X6 a chce neco mensiho. Rozhodujeme se mezi BMW X4 a Range Rover Velar…. Rover je krasnej, ale jak je na tom se spolehlivosti? Mate nekdo zkusenost? Diky za postrehy.

Já reálné zkušenosti nemám, ale dneska už se kazí všechno rovnoměrně stejně.

Pro mě by byla směrodatná továrna, kde se konkrétní model dané značky vyrábí. To hodně napoví o celkové kvalitě i problémech do budoucna.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, moco napsal:

Já reálné zkušenosti nemám, ale dneska už se kazí všechno rovnoměrně stejně.

Pro mě by byla směrodatná továrna, kde se konkrétní model dané značky vyrábí. To hodně napoví o celkové kvalitě i problémech do budoucna.  

Díky. X4 montují v USA a Velar v GB. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Thomas napsal:

Zdravim, potreboval bych poradit. Pritelkyne se chce zbavit BMW X6 a chce neco mensiho. Rozhodujeme se mezi BMW X4 a Range Rover Velar…. Rover je krasnej, ale jak je na tom se spolehlivosti? Mate nekdo zkusenost? Diky za postrehy.

Koupil jsem ženě před 4-mi lety X4M Competition. Teď má najeto cca. 55.000km. 1 x měněný komplet brzdy, a 1x vyhořela sedačka od zkratu ve vyhřívání. Jinak absolutně bez problému a ten motor S58, je naprosto skvělej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeme řešit auťák pro manželku, má Kugu (bude na prodej), ale bude chtít něco menšího, chce mít nízkou spotřebu, typově třeba Scala nebo T-Roc, cenově do 600k za jetý, do 2 let stáří, díky za nasměrování na co ještě mrknout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, MarekSTI napsal:

Koupil jsem ženě před 4-mi lety X4M Competition. Teď má najeto cca. 55.000km. 1 x měněný komplet brzdy, a 1x vyhořela sedačka od zkratu ve vyhřívání. Jinak absolutně bez problému a ten motor S58, je naprosto skvělej.

V Inveltu v Praze ho mají mírně jetýho za myslím 1.7 mil v hrozné žlutozelené křiklavé barvě. Ale paní domácí chce nové auto a Mko je půl mega nad rozpočet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,
v ramci firemni skupiny se rozjizdeji nejake zelene tlaky.
Muzu a nemusim se na teto vlne svezt a vymenit lonsky model Superb Sportline za neco vic eko 😀.

Jelikoz mam na strese 10KWp, tak o tom docela premyslim.
Smysl mi dava pouze EV, do PHEV bych spise nesel.

Muzete doporucit neco velikostne aspon ve stredni tride s dojezdem 400+ za kazdeho pocasi?
Realne jedu 1-2x mesicne 350-400km trasu. Jinak trasy do 150km.

Celkem se mi libi Mustang Mach E, ale dela se jen bez tepelnyho cerpadla nebo BMW i4, ktere je ale na budgetu v zakladni vybave.

Zkousel jsem si konfigurovat Enyaq L&K, ale s priplatkama za tazny a tepelny cerpadlo jsem tam pres 1.6m s DPH, coz mi prijde za Skodovku mazec.

Cenove bych se rad pohyboval max okolo 20k bez dph mesicne za operak s najezdem 30kkm a kompletnim servisem.
To odpovida cca +-1.4M-1.6M s DPH v zavislosti na slevach atp.

dik!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si jen takovy nezeleny komentar, neni to nic osobniho, Qwuiddo.

Kazdorocni vymena auta za nove, byt elektricke, tak timhle stylem se planeta dostava do hajzlu rychlym krokem a jakekoliv dalsi zelene snahy jdou pekne do prd...ele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Andy,
dik za koment, ale nemusis se bat.

Muj stavajizi povoz by urcite usetril objednani noveho vozu nekomu jinemu ve firme. Moje motivace neni v zadnem pripade ekologie, ale vyzkouseni technologie a vyuziti prebytku z FVE, kterych je od brezna do rijna vice nez na muj rocni najezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak to taky ale nebylo mireno na tebe konkretne, ale obecne. Smyslem meho komentare bylo to, ze se zuby nehty tlaci ruzne nesmyslne nebo slozite cesty na zachranu planety, ale nezacina se vice od zakladu. Kazde dva roky nove auto, kazdych 5 let nova televize atd. Je tu obrovska nadvyroba...

Jinak kdyz uz hledas EV, tak co rovnou Tesla? Kamarad loni kupoval Y za neco kolem milionu a nemuze si to vynachvalit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se ten Model Y libi a je dokonce pod budgetem, ale cetl jsem hrozne clanky ohledne zpracovani. Taky se mi nelibi ten minimalismus, ze to nema zadne budiky a head-up display, ktery by tento nedostatek resil si nelze priplatit.

Upraveno uživatelem Qwuiddo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...