Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Já se teď týden prcal se zamkovkou u vchodu+nějaké obrubníky kolem domu.
Zamkovka dnes konečně položena . Zítra se asi nepohnu,žena si vybrala velkoformat. Bohužel jí delaj jako pojezdovku v síle 80mm.
Zítra ještě dořezy,písek a pro letošek snad už dá pokoj

Jinak Jardo dej dlažbu na terče. Také mě to čeká na obou terasách a asi nejlepší varianta 3be5fe4b00ea1cb19907ef240c59efd2.jpg


fb1e39438cb6fef253bca6c2995b3161.jpg
8f06e45db10a534cdcb658027eef9737.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom technická - není označení zámkovka vyhrazeno pro betonovou dlažbu tvarovanou tak, aby do sebe jednotlivé segmenty zapadly a minimálně v jednom směru se nerozjížděly? Není tohle prostě velkoformátová?

Nechci prudit, jen si to ujasnit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Altrigo napsal:

Jenom technická - není označení zámkovka vyhrazeno pro betonovou dlažbu tvarovanou tak, aby do sebe jednotlivé segmenty zapadly a minimálně v jednom směru se nerozjížděly? Není tohle prostě velkoformátová?

Nechci prudit, jen si to ujasnit 🙂

Je to jak píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 10. 2023 v 16:10, Xenomorfus napsal:

..... Po - vyklizeni, odpojeni spotrebicu, radiatoru and shit. Ut-st demolice, vyklizeni, odstraneni vany, skrabani, penetrace. Dnes pretazeni vody, odpady. Zitra priprava podlahy a sten - betonaz, srovnani and shit. So+ne obklady, dlazba, strop. Pristi tyden osazeni sprchaku, umuvadla, hajzlu. Pocitam, ze streda bych mohl byt hotov.

Takze tradicni festival naivity... 

Problem vsude, kam se sahlo, vcera navic svatek a vsecko zavreno.  Steny krive natolik, ze se dve v horni tretine musi srovnat wedi deskama, protoze omitkou to proste nejde (10 cm odklon od svisle osy). I tak na koupelku v rozmerech 180x200 (a to je jeste 30 cm odskok) na steny padlo !15! pytlu jadrovky, 3 pytle lepidla (neco ytong). V podlaze jsou 4 pytle šnelbetonu a dva pytle nivelacky. Zitra tedy dorovnani "wedinama" a hydroska. V utery zaciname obkladat.... Jeblo by me...

 

IMG_20231029_161529.jpg

IMG_20231029_151803.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, ta kvalita prace tehda. to by me zajimalo jak hloupi nebo vozrali ti zedníci museli byt, nebo na to tak srat, aby takhle moc zkurvili obyčejnou zdenou stenu. ja doma taky bojuju s tehdejším lajdactvim, ale neni to tak strasny jako tohle.

Mi připomíná když jsme doma zdily příčky a od mojí z vedlejší místnosti jsem slyšel :To je dobrý. Tak to se mi ježily vlasy na hlavě


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Xenomorfus napsal:

Jo, tenhle barak lepili strasne. Zdi z  cihel na kant propojenych jinou kolmou cihlou na kant... Nebo (zrejme) podomacku vyrobenych cihel ve stylu veprovice z malty???

 

IMG_20231024_193925.jpg

Doma jsem našel  nenosnou stěnu z cihel na kant šikmo pod uhlem 45 stupňů,  propojených ocelovým páskem. ( rok 1933)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jarett předpokládám, že tam nebudeš mít střechu, takže tam bude svítit slunce a nechodíš tam ze zahrady, ale jen z interiéru.

Tak si dej modřín nebo akát, nebo nějaké jiné tvrdé dřevo. Natři to tímhle olejem https://www.olejenadrevo.cz/olejenadrevo/eshop/25-1-Terasovy-olej, včetně podkladních dřevěných konstrukcí a použij nerez spojovací materiál.

Prkna bych dal hladké, bez drážek, bo se v tom drží bordel a voda.

Hliník nebo dlažba budou v létě horké jako svině, takže tam nebudeš moc naboso. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...