Přejít na obsah

SEW 2019


Doporučené příspěvky

okud jde o to jestli Praha nebo Brno, tak jsem takovej indiferentni. V Brne jsem 10 let bydlel a nemam problem sednout na vlak a do Brna na vikend zajet. 

 

naprostej souhlas! Xkrát jsem četl reporty lidí, jak jeli 3, nebo zaky 5hodin autem an malý undergroundový koncert. Vzdálenost Praha - Brno je fakt docela srandovní oproti tomu.

mě se SEW docela líbil a souhlasím, že se světlem by se dalo snad něco udělat. 

Teda, ale co mě štvalo víc, že sotva jsem se přiblížil k vitríně, tak se hodinky rozhoupaly. To by snad šlo nějak ukotvit, ne?

Slečna u Junghansu byla fakt hodně milá, soulas.

A slečna na přednášce Mühle to fakt docela zachránila.

byl jsem až překvapený nízkou cenou jídel v bufáči: 60 - 150Kč, to je v tomto prostoru a čase fakt lidovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 140
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Protože výstavě SEW hodně fandím a byl jsem zatím pokaždé, tak jsem původně moc neměl v plánu veřejně komentovat letošní ročník, ale když to tu čtu, nedá mi to.

Pokud to mám říct upřímně i s přítelkyní, která chodí na výstavu se mnou, jsme se shodli, že letošní ročník pro nás byl zatím jednoznačně nejslabší.

Snad vše, co se nám na předchozích ročnících v Brně líbilo, bylo tentokrát jinak.

Palác Žofín má jednoznačně působivou atmosféru a to prostředí je vážně nádhera, ale to bohužel neznamená, že prostory vhodně poslouží právě pro výstavu hodinek. Chápu, že se světlem se toho kolikrát moc dělat nedá a ani v Brně to nebylo ideální, ale tentokrát jsem ve většině případů prostě nedokázal rozpoznat kvalitu zpracování hodinek. Hodinky jsem musel cpát pod lampičky a bodovky, abych viděl aspoň trochu, čím že se liší luxusní kousky od kousků z tržnice. Hodinky a hlavně ty dražší se přece liší od těch obyčejných hlavně v úrovni zpracování a ne náhodou přikládají někteří výrobci rovnou v balení lupu. Tady bohužel místo lupy byly mnohem častěji k vidění mobilní telefony se zapnutým světlem. Když na výstavě nevidím na vystavované, není to zrovna ideální stav.

Co nám taky v Brně vyhovovalo mnohem víc, bylo rozdělení na více místností. Zde, když jsem chtěl něco vidět a nebylo u stánku zrovna volno, se dost špatně čekalo na svou příležitost. Návštěvníci chodili stále dokola v kruhu a větší skupina, čekající u stánku na svou šanci už prostě zavazela v cestě. Vzhledem k tomu jsme i my kroužili a čekali, až v některém kole bude zrovna u stánku trochu místa.

Co se totiž určitě pořadatelům alespoň v sobotu povedlo je, přilákat na výstavu větší počet návštěvníků. Díky tomu se ale dostat k některým stánkům bylo dost obtížné, hlavně v případě, že se člověk nechtěl nepříjemně tlačit na ostatní. Přítelkyně, která nemá k hodinkám takový vztah jako já, to po chvíli prostě vzdala a většinu hodinek viděla jen přes něčí rameno, což v ní logicky nezanechalo zrovna hezkou vzpomínku na příjemně strávené odpoledne v příjemné atmosféře. Pro případ většího zájmu, by bylo fajn mít prostornější stánky a u nich ideálně i víc personálu. Bohužel na druhou stranu už teď byly některé stánky prázdnější, než výlohy Rolexu a často jsem se neubránil dojmu, že místo výstavy se spíš jednalo o výprodej zbylých kousku, co zrovna byly skladem. Pro prezentaci značky mi přijde vhodnější na výstavu přivést něco víc, než co zrovna zbylo na prodejně. Tady musím uvést, že to neplatí pro všechny vystavovatele.

Nakonec jsem se probojoval všude tam, kam jsem se podívat chtěl a v několika případech si i příjemně povykládal.

Přednášky, kterých jsme se zúčastnili, byly opět zajímavé a profesionální. Prostory k nim určené, se bohužel také nedaly srovnat s těmi v Brně, kde bylo namísto rozmístěných židlí v place sezení klasické, kaskádové, jako v divadle, či kině. Subjektivně mi přišlo, že i akusticky to bylo lepší.

My jsme bohužel přišli už v průběhu přednášky a tak jsme se i my ocitli ve stoje u zdi vedle chrliče "parfému". Kdo u něj stál ví, že to vážně nejde vydržet. Ty ale byly i v Brně. :D

Co se asi dá označit za pozitivní, byla až překvapivá ochota prodejců nabídnout v rámci výstavy zajímavou slevu. Bohužel i to ve mně vyvolávalo pocit, že spíš než o výstavu a prezentaci značky jde o výprodej.

Obecně mi letošní SEW přišel hodně komerční. Z pohledu pořadatele je to pochopitelné, ale minulé ročníky mi byly příjemnější. Atmosféra mi přišla víc rodinná a komunitní. Hlavní sponzoři Audi a Samsung, budou z pořadatelského hlediska určitě taky bomba, ale s hodinařinou toho moc společného taky nemají. Stánek Samsungu jsem osobně vynechal úplně, automobily Audi jsem omrknul při cestě parkem.

Sečteno podtrženo, nebýt následující příjemné procházky po Praze spojené s večeří, jen těžko bych hledal důvod vydat se na výlet příští rok znovu.

Každopádně i tak jsem rád, že výstava SEW vůbec existuje a cením si té hromady práce, která za ní je.

Výše uvedené nemyslím jakkoli špatně, je to jen můj pohled na věc a budu rád, když to třeba poslouží jako podnět k tomu se posunout dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...My jsme bohužel přišli už v průběhu přednášky a tak jsme se i my ocitli ve stoje u zdi vedle chrliče "parfému". Kdo u něj stál ví, že to vážně nejde vydržet. Ty ale byly i v Brně. :D...

 

To chceš říct, že ten bolehlav byl úmysl? Já se chvíli držel, ale přítelkyně to odmítla dýchat a já přišel o přednášky...  :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jo, tak proti deklarované vůli pořadatelů. Z letošního SEW magazínu: pan Pokorný (MD eventu) do PRG jezdí moc rád, za oblíbenými značkami, které v Brně nejsou, hlavní město pulzuje energií a má super gastronomii a tak a vůbec a nakonec citace: "S Prahou se nám otevírá nová příležitost a my už dnes víme, že v (...PZe...) budeme chtít zůstat i příští rok.

To mě mrzí, měl jsem rád tu komornější atmosféru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy musím organizátory moc pochválit. Prostor vytvořený pro focení byl klidný, dostatečně velký a zajištění. Díky vstřícnosti vystavovatelů se mi dostaly do rukou i opravdu zajímavé kousky. Je pravda, že na nedostatek světla si nemůžu stěžovat, studiové blesky ho dávají dost i v pilotním režimu. Jen jsem byl frustrovaný tím, kolik toho bylo k dispozici a jak málo se mi nakonec podařilo za ten den nafotit. Každopádně díky, přidávám pár fotek.

 

Fortis Classic Cosmonauts Steel
post-18334-0-15512100-1571692368_thumb.jpg
 
Fortis PC-7 TEAM CHRONOGRAPH AEROMASTER
post-18334-0-64811300-1571692368_thumb.jpg
 
Fortis Official Cosmonauts AMADEE-18 Chronograph
post-18334-0-32558000-1571692369_thumb.jpg
 
Seiko Chronograph 55th Anniversary Limited Edition SRQ031J1
post-18334-0-15445500-1571692370_thumb.jpg
 
Seiko Automatic Chronograph 50th Anniversary Limited Edition SRQ029J1
post-18334-0-48425700-1571692370_thumb.jpg
 
Karoshi K-011/OS-01
post-18334-0-79646000-1571692370_thumb.jpg
 
Karoshi K-011/OS-01
post-18334-0-16095400-1571692371_thumb.jpg
 
Tutima Saxon One Chronograph Royal Blue
post-18334-0-47894000-1571692371_thumb.jpg
 
Brequet Marine ?quation Marchante
post-18334-0-97202100-1571692398_thumb.jpg
 
Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White
post-18334-0-50176500-1571692399_thumb.jpg
 
Rado LE CORBUSIER COLLECTION - LE
post-18334-0-03133600-1571692400_thumb.jpg
 
Cuervo y Sobrinos - Day Date Churchill
post-18334-0-49280000-1571692400_thumb.jpg
 
Delma Shell Star 
post-18334-0-02291200-1571692401_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvoje problémy bych chtěl mít,  krz ten otisk myslím :).

 

Pro ty, co to neviděli: ty Breguety (viz hned výše) ukazují ekliptiku pomocí ručičky pod minutovkou (zlaté kolečko hned u 12 minut), čili ta ručička obíhá někdy "před", někdy "za" minutovkou podle situace, Z hlavy si indikátor stejné věci vybavím třeba u hranatých italských nesmyslů, ale Breguet svoje řešení komplikuje tím, že ručička ekliptiky permanentně předbíhá/následuje minutovku, den po dni. To je prostě hustý, ti z nás, kdo disponují miliony na hračky, by měli zbystřit.

 

Jo a JLC Polarisy mě taky celkem dostaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je hustý, já to hodinářsky zas tak nepobral :). Mě to mrzí, protože se mi ty fotky jinak líbí, hodinky se mi líbí děsně a takhle to zvořu. Reálná šance na přefocení je nulová, protože se tu prý objevují sporadicky a i tenhle kus byl tuším prodaný. Konečně se na tu ostudu můžete kouknout sami... Vůbec nechápu, jak je možný, že sem si toho nevšiml na místě. Tahám kvůli tomu sebou notebook, abych fotky nekontroloval jen ve foťáku.  :wallbash:

 

post-18334-0-23726200-1571696438_thumb.jpg

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otisk prstu je na 11 hodinach?

 

jinak ty Polarisy jsou dokonaly. to nejlepsi z JLC.

To je teda strašná ostuda, že se nestydíš. Můžeš nám to označit, ja tam nic nevidím :)

Jinak super fotky, teď mě mrzí, ze jsem nevěnoval víc pozornosti těm fortisum.

Otisk je na hraně u 11 a mírně v ploše u 2. Na mobilu to možná není úplně zřejmé, ale na monitoru je vidět hodně. Tím je ta fotka nepoužitelná pro jakoukoliv prezentaci. No nic dost stěžování :).

 

Mě se prostě na SEWu moc líbilo, těch cca osm hodin mi uteklo mnohem rychleji než jsem chtěl. Prostor mi přišel otevřený a přátelský, atmosféra milá. Jak říkám, neposoudím moc světlo, hodinky jsem si většinou prohlížel u sebe nahoře, kde ho bylo dost. A sobecky doufám, že nám SEW v Praze ještě chvíli vydrží, měl jsem to takhle mnohem jednodušší. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bys byl zlatej, opravdu me to stve. Navecer poslu Tiff v plnym rozliseni. Diky moc.

 

Uvidíme, co půjde, PS má mocné nástroje, ale ne vždy je to jen o nástrojích, ale taky o nervech uživatele :) Samozřejmě pošli a vynasnažím se.

Jinak samozřejmě super fotky, klidně bys toho mohl nahrnout i víc :) Speciálně bych se přimlouval i za Karoshi, kdybys ještě něco měl, nad těmi jsem hrozně slintal :)

 

Btw: K těm Breguetům, krom hodinařiny jako takové, měli i jednu úžasnou estetickou věc a to, že vlnky při určitém úhlu nasvícení házeli odlesky, jako by se člověk díval na reálnou mořskou hladinu s odlesky slunce. Já vím, úplná kravina, ale i to mě dostalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...