Přejít na obsah

SEW 2019


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 140
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Výstava pěkná, děkuju tímto všem, co to každoročně dávají dohromady. Za plusy bych uvedl prostor jako takový, uspořádání firem - dalo se krásně kroužit a bylo dost prostoru. Osazenstvo stánků vesměs velmi ochotné si povyprávět, občas zaskřípala odbornost, ale ta byla vyvážena chutí. Za mě bych vyzdvihl expozice ML+Fortis, BellRoss, Prokop a Brož, Moser and Cie. Tradiční zklamání u Omegy a ani Artya mě vůbec nenadchl (ne že bych něco čekal). No a jak už tady bylo řečeno, osvětlení čistá trága.  Bodovky dělají z leštěnek tržnicové kousky a prohlédnout si detaily hodinek zapůjčených do ruky bylo téměř nemožné. Ale příště pojedu zas:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám velmi podobné pocity a příště jdu s čelovkou, v jedné ruce hodinky, v druhé mobil, kterým jsem si svítil a lupu jsem si mohl podržet tak v zubech...

 

Nicméně pěkné to bylo, byl jsem se synkem a velmi se nám libila atmosféra u Sinn,Fortis,Seiko,Zenith a Prim  /pořadí není náhodné/ ostatní také dobré, ale tady to bylo tak nějak víc na pohodu.

a z opačného ranku : Omega a Breitling, to bylo vyloženě zklamání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovoluji si vyslovit Sonnymu pochvalu za kvalitní a velmi dobře zvládnutou akci.

 

Vystavovatelé by si mohli pro příště ve vlastním zájmu pořídit světelné panely nebo rozptylovače světla.

Dostat na SEW Glashütte Original by bylo fajn.

Ke kvalitě zástupců značek - dobrá firma se mimo jiné pozná podle lidí, které zaměstnává: na jedné straně třeba Breitling a Omega, na opačné straně třeba Sinn. Také mladá paní od Junghansu ve mně zanechala hluboký pozitivní dojem...

 

 

A směrem ke zde zmiňovanému alternativnímu umístění SEW mám jednu drzou ŘEČNICKOU otázku: Brno? Co to jako má být???

Upraveno uživatelem Franta Dobrota
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Brně to bylo doposud a za mě to v Brně mělo lepší atmosféru, ale bojím se, že v Brně už to nikdy nebude, protože kupní síla je nesrovnatelná... Děkuji za skvělou akci, ačkoliv jsem byl jen na skok, jsem rád, že se tu něco takového děje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už bylo zmíněno, nádherné prostory pro plesy, příjemná živá hudba, milí a ochotní vystavující, ale (mimo bodovkama nasvětlené vitríny) úplně naprd světlo pro detailní prohlížení tak úžasných kousků in-natura...

K fotce si doplňte těžkej puch z parfémů (některé baby i chlapi fakt nemají soudnost) a vyjde Vám atmosféra spíš než "veletrh" připomínající podvečerní chronosrazy v potemnělé putyce, kde jeden hodinky spíš ohmatává a je rád že v "konvolutu" na stole rozeznává ? od ? (u některých vitrín bylo skutečně těžké rozlišit komu která skeletonizovaná cingrlátka "s nominací na hodinky roku" vlastně patří).

Pár řešení určitě zaujalo (jmenovitě třeba periferální rotor u Bucherera, elegantně využívající prázdný prostor u stále rostoucích pouzder), ale z příjemného posezení nad poklady několika vystavujích jsem pokaždé odcházel s neodbytným pocitem, že "ty nejlepší hodinky k vidění" jsem si na Žofín stejně musel přinést sám...  -_-

 

Poznámka k parfémům myslím trefná :-) Kořeněná pánská vůně + vůně jednoho dámského parfému (asi tam tu jednu značku používaly všechny) nás omráčila hlavně v té části, kde byl myslím Samsung... Tam v té části to bylo jak někde v továrně na parfémy :-)

PS: svoje hodinky o průměru 38 jsem měl pěkně schované pod rukávem, tak jak to má být... hlavně když povídal pán ze Stromu o těch jejich skoro 100% in-housech ;-)

Upraveno uživatelem Zdenek1307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v sobotu večer s manželkou a pak v neděli s desetiletý synem a oběma se to velmi líbilo (zejména syn byl nadšený). Za mě celkově taky spokojenost. Místo velmi pěkné a důstojné tomu, co tam bylo vystavováno. Že bude horší světlo jsem čekal, takže mě to nepřekvapilo. Lepší světelné podmínky byly v bočních expozicích, horší to bylo v hlavním sále.

Co se mi hodně líbilo, tak byl jednotný styl stánků a prezentačních panelů.

Co se týká personálního obsazení stánků, ochoty a znalostí, tak za mě nejlepší část byla od Bucherera až po Moser (+B&R) a milá paní u Junghans limitek, kde nám to pěkně představila a fundovaně odpověděla na dotazy.

 

Bylo tam i několik slabších chvilek. Největší tragédie (a je to velká škoda) byla sekce Zenith - Parmigiani Fleurier (myslím že prodejce Beny). Buď tam stála pipka v minisukni a cpala ženě pod nos zlaté hodinky s diamanty co měla na ruce (aniž by k nim cokoliv věděla) a nebo nás tam úplně ignorovali (u Zenith). Vrcholem byla sobota večer - VIP večer, kdy si tam osazenstvo stánků (z větší části rusky hovořící) přineslo talíře s jídlem a na stolcích, které slouží k prohlížení hodinek, do sebe tlačili nějaké grilované žebra a na návštěvníky srali, jak na placatý kámen. V neděli to bylo o něco lepší (sice o těch hodinkách věděli kulové, ale aspoň mi je ukázali). Nejvíc mě dojal prodejce (s ruským přízvukem), když mi ukazoval El Primero 38mm a že mi ještě ukáže limitku (50ks). A když jsem se zeptal, v čem se liší od běžných, tak mi řekl, že tím, že jich je jenom 50ks a jinak neví, že si to mám porovnat  :helpsmilie:  :D .

Trošku mě mrzela prezentace Maurice Lacroix, kde se jim tam mezi vitrínama, válely boxy s hodinkama (jak někde na tržnici) a Sinn, kde těch hodinek bylo ve vitríně strašně moc a po chvilce se člověk ztratil. Zase to ale kompenzovali ochotou.

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parmigiani Fleurier (myslím že prodejce Beny). Buď tam stála pipka v minisukni a cpala ženě pod nos zlaté hodinky s diamanty co měla na ruce (aniž by k nim cokoliv věděla)...

Asi měl Tonda zrovna pauzu :)

 

Já si jinak pořád myslím, že na takovýhle akce by měli jezdit obsluhovat lidi, co znají sortiment skrz naskrz. No nic no. U pár značek jsem měl pocit, že veletrh berou jen jako alternativní prodejní místo.

 

A člověk už časem nemá energii na moc se ptát, stejně se moc nedozví, spíš se jen dívá (a stejně moc nevidí :) ).

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem dvakrat na podobnych akcich v NYC a muzu s prehledem prohlasit, ze SEW dosahuje svetove urovne. A to vcetne osvetleni :D Slozeni vystavenych znacek mi vyhovovalo, takhle z fleku mi tam chybel akorat Patek (v NYC byl) a Rolex (nemaj co vystavovat :) ).

 

Ono musite si uvedomit jake je to prostredi, ze musi celkove mit vystava nejaky raz a nejaky dojem. Spojit vse dohromady vzdy vyzaduje nejake kompromisy lepe nebo hure proveditelne. Kdyz by se to udelalo na denim svetle pred Zofinem, tak to bude vypadat jak na trznici. Beru to tak, ze vystava ma slouzit k tomu, abych si mohl prvotne osahat modely, ktere se mi libi a pak uz muzu jit primo k AD, pokud mam o dane hodinky fakt zajem. Na nejakou zasadni neznalost jsem nenarazil, ale u stanku Breitling, Omega, Zenith jsem vetsinou nenarazil na nikoho, koho bych mohl pozadat o vyzkouseni hodinek (u Brajtli se mi to pak povedlo). Sinn tradicne super, GS super, B&R hodne dobre, paradne jsem si pokecal u GP a Ulysse Nardin. Moda skeletonu me obchazi, a ze jich tam letos bylo pozehnane...

 

Prednasky, ktere jsem navstivil, byly fajn. Prijemne me prekvapuje pan Hovorka. Neznaly clovek by ocekaval, ze bude neustale dokola omilat prednasku na tema Prim/Elton. Ale houby. Minule mel ty ultratenke strojky, letos historii baterkovych hodinek vcetne mnoha kousku na ukazku z vlastni sbirky. Vazne pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v sobotu večer s manželkou a pak v neděli s desetiletý synem a oběma se to velmi líbilo (zejména syn byl nadšený). Za mě celkově taky spokojenost. Místo velmi pěkné a důstojné tomu, co tam bylo vystavováno. Že bude horší světlo jsem čekal, takže mě to nepřekvapilo. Lepší světelné podmínky byly v bočních expozicích, horší to bylo v hlavním sále.

Co se mi hodně líbilo, tak byl jednotný styl stánků a prezentačních panelů.

Co se týká personálního obsazení stánků, ochoty a znalostí, tak za mě nejlepší část byla od Bucherera až po Moser (+B&R) a milá paní u Junghans limitek, kde nám to pěkně představila a fundovaně odpověděla na dotazy.

 

Bylo tam i několik slabších chvilek. Největší tragédie (a je to velká škoda) byla sekce Zenith - Parmigiani Fleurier (myslím že prodejce Beny). Buď tam stála pipka v minisukni a cpala ženě pod nos zlaté hodinky s diamanty co měla na ruce (aniž by k nim cokoliv věděla) a nebo nás tam úplně ignorovali (u Zenith). Vrcholem byla sobota večer - VIP večer, kdy si tam osazenstvo stánků (z větší části rusky hovořící) přineslo talíře s jídlem a na stolcích, které slouží k prohlížení hodinek, do sebe tlačili nějaké grilované žebra a na návštěvníky srali, jak na placatý kámen. V neděli to bylo o něco lepší (sice o těch hodinkách věděli kulové, ale aspoň mi je ukázali). Nejvíc mě dojal prodejce (s ruským přízvukem), když mi ukazoval El Primero 38mm a že mi ještě ukáže limitku (50ks). A když jsem se zeptal, v čem se liší od běžných, tak mi řekl, že tím, že jich je jenom 50ks a jinak neví, že si to mám porovnat  :helpsmilie:  :D .

Trošku mě mrzela prezentace Maurice Lacroix, kde se jim tam mezi vitrínama, válely boxy s hodinkama (jak někde na tržnici) a Sinn, kde těch hodinek bylo ve vitríně strašně moc a po chvilce se člověk ztratil. Zase to ale kompenzovali ochotou.

Nejhorší na tom je, že mnohdy i podavači u AD nemají o hodinkách ani základní znalosti, což je obrovská chyba. Tohle je jeden z mála důkazů nízké prodejní úrovně v ČR/SR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám trochu jiné dojmy, já tam byl jenom v sobotu a bylo tam dost lidí, ale třeba u Omegy se nám paní ochotně věnovala a chtěla ukázat - mimochodem ten butik Omega na Staroměstském náměstí je přímo Omegy?

Naopak u Grand Seika, na které jsem se asi těšil nejvíce, mě docela odbyli. Na jejich obranu musím říct, že utlačení v rohu s jednou vitrínou a poměrně velkým zájmem nebyla šance...
Pak jsme zašli na přednášku, ale tam bylo plno a u zdi se držel silný mrak parfémů, tak jsme museli pryč, to nešlo vydržet.

A se světlem to byl trochu boj, spousta detailů se tak ztratila... 

Vzato kolem a kolem, stejně už se těším na příští ročník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andy, že hlavně barevní Usáci dodnes ujíždějí na hnědém šeru a bodovkách (jako to bylo v módě u nás v devadesátkách) beru jako i mě známý a protivný fakt, ne jako argument. U hodinek je to prostě blbě a když už chceme argumentovat "světovostí", stačí se podívat na pár obrázků z Baselworldu, kde je v expozicích (ne v barech a občerstvovnách) snad všechno kromě tmy...

2BW2018HALL1DOB064706140FB-750x410.jpg

baselworld_les-ateliers_1920.jpg

 

Výše uvedené prosím neberte jako snahu o zdeptání a strhání pořadatelů/vystavujících, ale jako "konstruktivní námět" na příští akce. 

Použité zatemnění oken a na minimum stažené světlo lustrů mohlo být stylově přiměřené pro svíčky u katafalku s božským státním Kódlem, ale vystavovaným hodinkám ta mdlou zelenou nasvícená kupole podle mě dost uškodila - a schopnost dříve narozených tuzemců improvizovat s baterkou (viz kolega Tikal s klukem) na tom nic nemění. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se ví, zda se SEW příští rok vrátí do Brna?

Jestli jo, tak proti deklarované vůli pořadatelů. Z letošního SEW magazínu: pan Pokorný (MD eventu) do PRG jezdí moc rád, za oblíbenými značkami, které v Brně nejsou, hlavní město pulzuje energií a má super gastronomii a tak a vůbec a nakonec citace: "S Prahou se nám otevírá nová příležitost a my už dnes víme, že v (...PZe...) budeme chtít zůstat i příští rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukam na ty fotky z Baselu a tim davem bych se teda prodirat nechtel... Nikdy jsem tam nebyl, ale evidentne to vypada jako prostory vystaviste, ktere je delane na podpobne ucely. Dokazu si predstavti, ze kdyz by se to souplo treba do Letnan, tak zas pulka bude skuhrat, ze to je z ruky. Ve vystavovatelske branzi se nepohybuju, takze netusim, jak je to s jinyma moznostma v Praze. A instalovat do Zofina drahe showroomy vcetne podhledu s osvetlenim atd. a zabit atmosferu mista asi taky nechceme. Nebo?

 

Pokud jde o to jestli Praha nebo Brno, tak jsem takovej indiferentni. V Brne jsem 10 let bydlel a nemam problem sednout na vlak a do Brna na vikend zajet. Stejne tak pokud to bude v Praze, tak si na to budu muset udelat cas tak jak tak. Prostym pohledem a srovnanim mi prislo, ze navstevnost v Praze byla vetsi. Nemluve o kupni sile a moznosti dopravniho spojeni pro zahranicni ucastniky. Nase zemicka je malinka, moc nechapu, proc je takovej problem popojet par km na zapad nebo na vychod. Jinymi slovy kdo chce, tak dojede klidne do Ostravy, nebo do Chebu. Kdo nechce, tak se na Zofin nedostane ani z Karlina...l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...