Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Jo, to jednoho nasere. 

Já zase včerejší švih dojížděl jen na velkou pilu, protože se u Ultegre DI2 nejak vytrhl drátek,co jde do presmykace a konec. Dneska sem na to koukal a prostě tam nedrží. Nemá někdo šajn, co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to jednoho nasere. 
Já zase včerejší švih dojížděl jen na velkou pilu, protože se u Ultegre DI2 nejak vytrhl drátek,co jde do presmykace a konec. Dneska sem na to koukal a prostě tam nedrží. Nemá někdo šajn, co s tím?
Asi nový kabel k presmyku. Stalo se mi to samé u přehazovačky. Shimano jsem prodal a koupil SRAM bezdrat a kabely už nemusím řešit.

Odesláno z mého SM-S928B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, kral083 napsal:

protože se u Ultegre DI2 nejak vytrhl drátek,co jde do presmykace a konec.

Vytrhol sa z konektoru a po nasadení nefungoval, alebo sa vytrhol inde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik

V konektoru drátek zůstal,ale ten nedrží v tom těle presmykace.

Co sem vygooglil, tak k tomu potřebuješ speciální nástroj pro demontáž, což teď já vůbec nemusím. 

Víc mě snad štve, že vůbec netuším, jak se to mohlo stát. To je zrovna v místě,kde jakékoliv mechanické poškození snad ani nemůže hrozit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@reddZalezi co myslis slusnou cenou a jestli chces treba karbonovy kola, no.. nahodnej tip davam treba todle (taky nevim jakou potrebujes velikost), ale kolem 3k EUR uz se da poridit bezdratovej SRAM, kdyby nahodou..

https://bike-angebot.de/cube-elite-c-62-pro-silver-n-carbon-2023-29-diamant/ba-0031295-004?utm_source=awin&utm_medium=idealo&utm_campaign=cpo&awc=31189_1712602068_453b034a4f550793caf96db0ad39f3af

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozpočet je ideálně někdě +/- 3k EUR. Klidně 2, max 4 za super kolo. Slevy v Reichu jsou (modely 2023, případně 2022), v ČR je to horší. Chtěl bych karbonovou sedlovku (i když tu kdyžtak pořeším separátně), dropper sedlovku nepotřebuju / nechci. Karbonovy kola by byla fajn, ale taky záleží, co to bude zač. SRAM jsem nikdy neměl a to jsem měl kol dost, takže preference je zas Shimano, se kterým mám nejlepší zkušenosti. Ale pokud mi všichni řeknete, že bezdrát SRAM je bezrpoblémovej a stejně dobrej, tak to zvážím… Měřím 190, takže skoro všude potřebuju rám XL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@redd nejsem 29kovej, ani hardtailovej, takze nemam srovnani, ale poridil jsem pred lety Sup XP 979 ve specifikaci s vidli Sid, a tahle vidle funguje skvele, takze bych proti BH priplatil. Z kola vybornej pocit. Nakonec jsem osadil teleskop. Jedina neprijemnost - ostatni mtb mam sram GX s kazetama 10-50 i 10-52 a nikdy se mi na nich nestavalo to, co na Supu a jeste jednom HT se shimanem - slapes s vysokou kadenci, treba z kopce, prestanes slapat a zadni kazeta ma tendenci se tocit dal a pres retez kopne do klik. Drobnost, ale deje se to. Kazeta je to SLXova. Muze to byt vahou kazety - 534g SLX vs. 450g GX. Az SLXovou sjedu koupim XT (470g) a jsem zvedavej, jestli to bude kopat furt a je to vlastnost shimana.

tady by meli mit XL

https://www.bikefrodl.cz/pevna-xc-maraton-kola/superior-xp-979-matte-black-hologram-chrome--vel--21-xl/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, kral083 napsal:

Monte Campione.

Už jsem vyjížděl i lehčí kopce.

Vidím, že problém s přesmykačem už jsi vyřešil :) 

 

před 14 hodinami, maama napsal:

@redd nejsem 29kovej, ani hardtailovej, takze nemam srovnani, ale poridil jsem pred lety Sup XP 979 ve specifikaci s vidli Sid, a tahle vidle funguje skvele, takze bych proti BH priplatil. Z kola vybornej pocit. Nakonec jsem osadil teleskop. Jedina neprijemnost - ostatni mtb mam sram GX s kazetama 10-50 i 10-52 a nikdy se mi na nich nestavalo to, co na Supu a jeste jednom HT se shimanem - slapes s vysokou kadenci, treba z kopce, prestanes slapat a zadni kazeta ma tendenci se tocit dal a pres retez kopne do klik. Drobnost, ale deje se to. Kazeta je to SLXova. Muze to byt vahou kazety - 534g SLX vs. 450g GX. Az SLXovou sjedu koupim XT (470g) a jsem zvedavej, jestli to bude kopat furt a je to vlastnost shimana.

tady by meli mit XL

https://www.bikefrodl.cz/pevna-xc-maraton-kola/superior-xp-979-matte-black-hologram-chrome--vel--21-xl/

To nebude problém kazety, ale spíš náboje/ořechu. Praporky nebo rohatky by asi chtěly vyčistit a namazat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, kral083 napsal:

@Robertilos

Jo vyřešil. Kabel jsem tam přidělal na prasáka izolepou. Jak nemám valné mínění a svých schopnostech,tak to vydrželo:-)

Zítra to ale vezu servisakovi,ten to dá snad dohromady.

Bych se nedivil, kdyby ten kabel byl prostě jen špatně zapojený. Na konektor se musí zatlačit až zacvakne, pak to drží. Ty nové kabely jsou tenčí než staré a bez toho jejich vercajku se to dělá špatně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...