Přejít na obsah

Kdo čím jezdí


Doporučené příspěvky

Zdarec vespolek ... jen taková úvaha, ale zajímá mě názor, protože se ne a ne rozhodnout.

 

Vyměnit Mercedesa GLK, 2015, 45.000 km, záruka, servis jen a pouze Mercedes CZ, používané, jako druhé auto, výbava full (Command, sesle v elektrice, bílá kůže, TOP audio, 4matic, LED ILS, Keyless, panorama, 7G Tronic, TV ...). Bezproblémový vůz, jezdí do servisu jen na oleje a filtry.

 

za Kia Stinger GT, nová, plná záruka ...

________________________________________________________________________________

 

Láká mě těch skoro 400 koníků a hrozně se mi líbí ta zadní část, ale na druhou stranu, Mercedes je Mercedes, tak je člověk trochu skoupý, jestli to není nesmysl.

 

Budu rád za názor a úplně nejvíce od někoho, kdo s tím má reálnou zkušenost. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Ti oba zastanou důvod(y), proč to auto máš, myslim že pak už je to jen o vlastních preferencích.

Já bych do toho klidně šel. Předsudky netrpim, Stinger se mi líbí hodně a na ?Mercedes je Mercedes? bych se vysral.

Těd jezdim BMW, ale až nastane čas na změnu, pudu klidně třeba do Renaulta, když mi to bude dávat smysl a bude bavit :)

 

Btw, včera jsem dostal poslední i40 od firmy a musim říct, hodně povedenej rodinej kombík.

Hjondé a její PR prezentace je trága, ale todle auto se myslim celkem povedlo. Ačkoliv víc se uvidí s větším nájezdem.

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názor, my dva se asi shodneme, že v 5er je pro rodinu málo místa a je relativně jedno, která generace to je, vyjma asi té poslední. Takže se Ti ani nedivím. U GLK je to jiné a u Mercedesa je to úplně jiné. Můžu porovnat obě značky a Mercedes je prostě hodně do pohodlí, zatímco Bayer je laděný do sportovna. A mě osobně více určitě vyhovuje Mercedes (případně starší Volva - pohodlí&bezpečnost). Takhle vnímám obě značky já. Pokud jde o toho Stingera - super výkon, auto je krásné na pohled, hlavně ten zadní převis a celkově zadní část, líbí se mi koncepce "liftback" s otevíráním 5. dveří a díky tomu relativně velký kufr. Velký "problém" mám s interiérem u Kie, kde je hodně na oko "laciných plastů". Viděl jsem někde upgrade, kdy v té "red hot" červené je takto udělaný i interiér, ale to už je zase moc. Ta obrazovka uprostřed mi vadí taky (obecně u většiny aut, už se to tady řešilo zpětně) a výdechy vzduchu jsou taková lacinější parodie na E-classe/S-classe, kde jsou udělány opravdu hezky.  Holt to člověk asi nesmí srovnávat s novějšími Mercedesy, kde už jsou tablety přímo po ruce, krásně přehledné, mimo zorné pole. Na druhou stranu za cenu toho Stingera vedle sebe člověk postaví pěkně vybavené nové Ečko, případně zánovní ojeté Sko, takže cena korejce je docela sebevědomá.

 

Přikládám pano - video toho Kie:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy v eFku nedostatkem prostoru nikterak netrpím a na moje potřeby je tato řada naprosto dostačující. Ačkoliv my jsme všichni mrňavý. Na druhou stranu, od kamaráda co přešel z E61 na F11 jsem slyšel nejednou tímto směrem slova kritiky ? prej je to pocitově o dost menší. Nemůžu však soudit.

 

Cenově je Stinger hodně sebevědomý počin. Pravda. Teď už jen, zda si dokážeš tu cenovku obhájit. To máš jak dražší mikrobrand nebo nová značka v chronosvětě. Taky může dosahovat kvalit etablovaného výrobce, ale přesto potenciální kupec je a bude nepoměrně více úzce profilovaný, než kupec na zavedeného hráče na trhu. Prostě ne každý má koule si koupit UN místo Rolexu :)

 

Good luck, ať se rozhodneš jakkoliv ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, k té otázce ...

 

Stinger je předváděčka u dealera, bude mít v době prodeje do 5.000km, navíc nějaká sleva + odpočet. Celkově to pak vychází docela dobře, protože ten retail je nesmysl. Do toho je dobrá nabídka na odkup GLK, kde čekají dva lidi, právě proto člověk tuhle myšlenku řeší, když je kupec, mělo by se to prodat. A pokud jde o ty microbrandy ... kdyby byla nabídka na nový Saab 9-5 v barvě, která je na něm super, tedy červená, tak neváhám. Myslím tuto generaci: https://www.sauto.cz/osobni/detail/saab/9-5/17948377?goFrom=list

 

Jinak ještě k té "pětce", máš pravdu, Tobě s rodinou to asi vyhovuje, vyšší člověk má problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlobte se na mě, ale steskům na nedostatek prostoru v 5-er fakt nerozumím. Co se Stingeru vs. GLK týče - jsou to úplně odlišně stavěná auta pro úplně odlišné řidiče. Těžko něco doporučovat. Snad jen - běž si toho stingera na nějakou dobu půjčit, abys nebyl zklamaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne se ten Stinger taky libi. Jeste k te cene. Za 1,2m ma clovek fajn zadokolku se 3,3 V6. Jak jsi zminoval za stejne prachy eckovej mercedes, tak to tedy nevim. Nedavno jsme s kamaradem prodejcem klikali C200 v benzinu a tech 1,2m neni problem, ba naopak. Stahl by neco dolu, ale za stejnou cenu jak Stinger a benzinovej sestivalec, tak snad ani to Cecko by nebylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Infinity vypada fajn, ale pokud zabava, tak bych pritlacil a koupil tohle

https://www.sauto.cz/osobni/detail/lexus/lc-500/17563308?goFrom=list

....a se Stingerem bych to asi vubec ani nezkousel srovnat :)

 

a nebo ve budgetu Stingera stara Honda NSX.

 

Stingera nechapu ani po financni strance, ani po strance designu ani po strance technicke

Upraveno uživatelem simon_magus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Nezlobte se na mě, ale steskům na nedostatek prostoru v 5-er fakt nerozumím.

Je podle mě myšleno hlavně zadní sedačky a tam je to opravdu hodně slabý. Snad i trojka je na tom lépe. Bavím se o F10, v té nové jsem nejel.

 

Kamarád měl M5, ted má M3 a tvrdí že děti v sedačkách se za něj v trojce vejdou lépe než v M5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Infinity vypada fajn, ale pokud zabava, tak bych pritlacil a koupil tohle

https://www.sauto.cz/osobni/detail/lexus/lc-500/17563308?goFrom=list

....a se Stingerem bych to asi vubec ani nezkousel srovnat :)

Designérovi asi těsně před dokončením došly drogy. I zevnitř to je moc hezký. Vypadá to jako Oltcit.

post-13313-0-48267200-1552763557_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem Stinger vážně zvažoval, a nakonec nevzal, hlavně proto, že je pro mě malý (2 děti). Ale byl jsem si to projet, a za mě OK. Motor má sílu i zvuk, auto je pohodlné, ale dá se za to i vzít, a velký motor nemá prodlevu turba, dá se tím i trochu dveřma napřed, když na to přijde. Ale že by to byl konkurent nějakého SUV mi nepřijde. To auto je nízký a sportovně střižený, a to nese kompromisy v praktičnosti, i když je to liftback. Ale pokud by nebylo malé, vzal bych ho už kvůli tomu motoru, za chvíli už nic podobného ani nepůjde koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...