Přejít na obsah

Chorvatsko


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 509
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, eskimak napsal:

Kto chodi do HR pocas sezony v sobotu 🙄. Ja to nejako nechapem. Na lod, mimo sezonu, ok, ina moznost prenajmu nieje bezna (ako sobota-sobota), ale cesty su prazdne, no nerozumiem tomuto masochizmu v sezone.

Třeba někdo kdo dělá pro korporátní firmu a dovolená je prostě týden od pátku do pondělí a hotely taky berou pokoje sobota - sobota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My teda většinou odjíždíme v pondělí nebo úterý po poledni. Za cca 6 hodin dorazíme kousek k maďarskému Letenye, kde přenocujeme v hotýlku či penzionu a ráno v poklidu za cca 5 hodin přijíždíme do Splitu, kde stíháme trajekt na Hvar ve 14:30. Do 17:00 jsme na hotelu a ještě si užijeme koupačku. Prostě žádný stres, pohoda. Zpátky jedeme většinou v sobotu dopoledne. Trajekt s odjezdem v 11:30 je tak akorát. 

Na Maďarsko - Chorvatské hranici obvykle bez front, na mýtných branách prakticky to samé. Pokud má teda člověk koupenou krabičku nebo platí kartou. V řadě s placením hotovostí občas čekají desítky nešťastníků. Proč, když má dneska platební kartu prakticky každý?   

Přes Rakousko to máme kilometricky z domova cca stejně, ale přes Maďarsko to mám radši. Novější dálnice, odpočivadla na každém kroku (teda jako kilometru 😀 ) a hlavně člověk nemusí přes Slovinsko, kde mi vadí ta jejich vychcanost se 7 denní známkou, kterou si musíš koupit dvakrát, jelikož to během jednoho týdne prostě neotočíš... Ale hlavně máme rádi Maďarskou kuchyni a zastávka na dobré Halászlé v motelu u Istvána nedaleko Letenye je už takovým naším dobrým zvykem. Mají tam nonstop a dobře najíst s patřičnou kulturou ( čisté záchody, český radler atd) tam dostanete třeba ve 3 ráno. Je tam dostatečně velký parking i s dobíječkami pro elektromobily. 

Upraveno uživatelem patprom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, guzmic napsal:

Třeba někdo kdo dělá pro korporátní firmu a dovolená je prostě týden od pátku do pondělí a hotely taky berou pokoje sobota - sobota.

Dovolenka je snad v civilizacii vecou dohody medzi zamestnancom a zamestnavatelom. Ale aj tak to neznamena ze je nutne cestovat v sobotu predsa, s vidinou takmer isteho natiahnutia cesty o par hodin.

Ubytovanie detto, proste si vyberiem take ktore je k dispozicii kedy chcem ja.

Ale kazdemu co jeho jest, len ma to vecne udivuje ako je niekto ochotny presediet hodiny v kolonach lebo sobota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já třeba dělám i takovou blbost, že odjíždím domů odpoledne/večer…mám zaplaceno do rána, když nemá domácí hosty hned po nás, dohodnem se a zůstávám do odpoledne, když má hosty hned po nás, obvykle odjíždím večer předem. Jednou to vyjde tak, jindy onak. Obě strany spokojenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvle noc zpátky nedám, kdysi jsem to zkoušel a peklo... Teda teď už ani tam... oči, stáří, senilita...😕 

@patprom to je hezky popsaný, já Maďarsko nikdy nejel. Musel bych D1 a z ní mám větší hrůzu než vztek na Slovince 😀

Ale každému co vyhovuje, hlavně nezapomenout pravidlo šťastného návratu 😀

Upraveno uživatelem DavidLC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, markwagner napsal:

Zkusil jsem google, ale nejsem ztoho moc chytrej tak zkusim mistni osazenstvo: Plitvicka jezera nebo Kravicky vodopady?
Na oboje neni bohuzel cas.





Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk


 

Záleží na tom, kde budete ubytováni, nebo kudy pojedete kolem. Ještě navrhnu národní park Krka ať máš o čem přemýšlet.

20220622_131907.jpg

20220622_124527.jpg

20220622_111239.jpg

20220622_124022.jpg

20220622_124333.jpg

20220622_102915.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, nickolas napsal:

60 kousků, 10 na osobu. Letos poprvé jsme to sežrali 😱

Skoro mě to Chorvatsko nezajímá,ale to " žrádlo" vypadá super, takový burger na grilu,či to čevabčiči ( či jak se to jmenuje) na dřevěném uhlí na grilu,to by mohlo být super😋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, guzmic napsal:

Třeba někdo kdo dělá pro korporátní firmu a dovolená je prostě týden od pátku do pondělí a hotely taky berou pokoje sobota - sobota.

V korporátu si dovolenou klidně domluvíš od středy do středy (pokud to uděláš rozumně včas). Problém je na straně ubytování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, kde budete ubytováni, nebo kudy pojedete kolem. Ještě navrhnu národní park Krka ať máš o čem přemýšlet.
20220622_131907.thumb.jpg.e189483c7d4b5debed8e3eb82276f26b.jpg
20220622_124527.thumb.jpg.5a0e746185857841df3c4a7311d3743e.jpg
20220622_111239.thumb.jpg.8ca93aaebd2ec879e9cc3508d5d80989.jpg
20220622_124022.thumb.jpg.2a2f89394e2e502048f49fc0fe391ef4.jpg
20220622_124333.thumb.jpg.d02a0016f76779f6e92ab6c74d9844b7.jpg
20220622_102915.thumb.jpg.c62d06e07b4834fbef0f33b09a0f015d.jpg
Diky, budem ve Splitu tak Krka je bliz. Je to teprve druhej trip do Chorvatska,ale Dubrovnik byl dobrej tak snad to bude ok.

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, markwagner napsal:

Diky, budem ve Splitu tak Krka je bliz. Je to teprve druhej trip do Chorvatska,ale Dubrovnik byl dobrej tak snad to bude ok.

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
 

Jen zkušenost, jeďte fakt brzo, ty fronty jsou pak šílený.....

@nickolas držím palce ať je to o.k. Chce to sladoled 🙂 nebo už pivo 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...