Jump to content

Recommended Posts

• Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mame novy konicek:) Ako si spomenul priprava kavy je naozaj filozofia. Spravit poriadnu kavu je urcity druh umenia. Ci uz v podniku alebo niekde doma. Nie nadarmo taliani vymysleli aj sutaz barmanov o

Tak jsem vyměnil v mé Gaggii Classic klasický bimetalový termostat za PID, který elektronicky řídí teplotu. Velký skok dopředu, původní 107C termostat měl rozptyl až +- 15 stupňů, zatímco teď PID dosá

Přesně jak píšeš. Doma mám Rocketa a na chalupu dám ECM. No, a Silvii jsem měl v práci :-) Kruh se uzavřel.

Pokud za žádnou cenu nevidíš jinou cestu než přípravu single espressa, tak bych rozhodně volil single misku s rovnými stěnami, kde se plní a tampuje jen ta zúžená část. Jakákoli snaha plnit třeba 10g kávy (byť jen částečně) do plné šířky 58mm misky je dost marná. Tak mělký puk nemá šanci dobře ustát tlak a bude to téměř vždy kanalkovat.
Přesto se skoro určitě nevyhnes změnám mletí mezi single/double, což tě klidně může stát víc znehodnocené kávy než občasné nedopití doublu.

Odesláno z mého M2003J15SC pomocí Tapatalk

To zní logicky. Už jsem si objednal rovnou misku a 41mm tamper. S tím mletím jsem samozřejmě smířen, ale nějakou dobu si budu dělat opravdu jen single. Minimálně to zkusím a kdybych se dlouho trápil, vrátím se k doublemisce. Když se nebude dařit v létě to zachráním tonicem :-). 

Nahoře huj, dole.....😅
Pomálu se zlepšuju, ale je to dílem náhody...

Kolik používáte poměr na espresso? 1:2 či řidší?

KAFE.jpg

To uz vypada hodne dobre ☕

Ja pouzivam pomer extrakce 50% kdyz obcas zkousim neco svetleji prazeneho tak i o neco vic, ale ridsi než 50% mi nechutna ;)

• 2 weeks later...

Při pokusech o precizní single espresso jsem pořídil i precizní trychtýř a pracuje se mi s tím dobře. Ještě malinko poladím max dávku, co do toho jsem schopnej napěchovat. 

20210619_081359.jpg

tak konecne je nova masinka doma, jeste jednou diky vsem za rady s vyberem…
myslim, ze dnes jen tak neusnu, mam pocit, ze jsem se lehce predavkoval kofeinem, nez jsem nasel a vyladil tu spravnou chut.
ale kava vynikajici, spokojenost…

d807c23cc204af2f13fa593973f6e143.jpg

tesne vedle - je to 779 - manzelka mela jedinou podminku, ze musi barevne ladit s kuchyni… jinak jsou skoro stejny (759 ma “jen” 3 stupne nastaveni sily kavy a nema LED diodu na vypusti - takze nic podstatneho)

• 1 month later...

Budu tady jako kacíř, ale od tý doby, co sem vyměnil Nespresso za pákovku, tak sem doma téměř přestal pít kafe a ani nebudu říkat co piju, co s tím? Jak v tom najdu zase zalíbení? Jedinej kdo to ocenil je manželka, že piju míň kafe.

Problém osobně vnímám v tom, že mi vadí to nahřejvání, prostě předtím sem to zmáčknul, strčil kapsli a během 3-5 minut sem odcházel s nápojem. Teď když dostanu chuť na kafe, tak jdu pustit kávovar a než se mi nahřeje, tak na to zapomenu nebo cokoli jinýho. Jasně, řešení je ho pouštět ráno a nechat ho puštěnej celej den, což se mi, ale vyloženě moc nechce.

Ono i to pití kafe má nějaké zvyklosti. Já většinou piju ráno cca v 9 a po obědě mezi 1-2 a pak kolem páté ale to už nejsem líný si zajet do EMY 😀

A co tím chci říct - řešení je časovač, který kavovar zapne ráno než vstaneš a přicházíš k nahřátému, pak ho v 10 vypne a znova ho zapne kolem poledne.

Nebo přejdi na filtr, v 99 % případů je to lepší volba (ale nevím, co máš za mašinu a mlynek) a aeropress zvládneš udělat za 2 minuty.

před 41 minutami, Moty napsal:

Budu tady jako kacíř, ale od tý doby, co sem vyměnil Nespresso za pákovku, tak sem doma téměř přestal pít kafe a ani nebudu říkat co piju, co s tím? Jak v tom najdu zase zalíbení? Jedinej kdo to ocenil je manželka, že piju míň kafe.

Problém osobně vnímám v tom, že mi vadí to nahřejvání, prostě předtím sem to zmáčknul, strčil kapsli a během 3-5 minut sem odcházel s nápojem. Teď když dostanu chuť na kafe, tak jdu pustit kávovar a než se mi nahřeje, tak na to zapomenu nebo cokoli jinýho. Jasně, řešení je ho pouštět ráno a nechat ho puštěnej celej den, což se mi, ale vyloženě moc nechce.

Mám koupenou Wi-Fi zásuvku z alzy za bratru asi 300 korun a když jedu z práce, zapnu. Doma na mě čeká teplý kavovar. Geniální věc. Da se tam nastavit i kalendář. 

před 9 hodinami, Moty napsal:

Pojmi to jako obřad, něco jako třeba kouření dýmky. To je taky v podstatě jebačka, ale obřad. Udělat si pořádné kafe z pákového stroje je jako zapálit si dýmku. Z kapslí je jako si zapálit cigaretu.... A kafe z pákovky se určitě nedá srovnat s kafem kapslovým. Jako dýmka nebo doutník s cigaretou... 👍👍

Víš,že jsem Diamonde přemýšlel nad tím samým ? 🙂   Sice máme De Longhi , je to takové spotřební zařízení, ale pocitově mě to táhne k páce. A jsem rád,že ta dýmka je obřad a že kouřím ,protože nemusím 🙂  /jen když je příležitost,nálada a to není pořád/.  Stárneme wole 🙂