Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Celkem trvalo, než se stodola vyklidila. Deska je hotova, vyzdiva se dovnitř, z venku bude opuka. Prohodí se krytina, puda nebude obývaná, strop bude drevenej zaklop se zateplenim.

Trochu problem bylo vyresit, aby novostavba a stodola byly co nejvice samostatné a neprovazane. 

IMG_20230711_102022.jpg

IMG_20230511_112005.jpg

IMG_20220731_130950.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz, máte někdo zkušenost s betonovou stěrkou na venkovní schody? Např. https://www.kabefarben.cz/betonove-dekoracni-sterky/?gclid=Cj0KCQjwn_OlBhDhARIsAG2y6zOc4fDluw3oc9OsOcHVBzGEGb4Cm6mq863LP6LKNPe9MvynelHS_nEaAgIlEALw_wcB
https://www.ecobeton-czech.com/exterier.php6647464398bd6b2d84cd353efaa3935d.jpg

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě se nechci nějak přibližovat k hranici,  jen mám předběžné info, že stavba se projektuje dle rozměrů cihelných bloků a pak mi to vychází o 5 cm + omítka více,  takže bych od hranice byl z každé strany o těch 5 cm blíž.  Proto se ptám s jakou přesností se to vůbec dá dnes změřit a jak přísně se to bere. Někde jsem vyčetl,  že snad u pozemků je tolerance 14 cm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, P_P napsal:

určitě se nechci nějak přibližovat k hranici,  jen mám předběžné info, že stavba se projektuje dle rozměrů cihelných bloků a pak mi to vychází o 5 cm + omítka více,  takže bych od hranice byl z každé strany o těch 5 cm blíž.  Proto se ptám s jakou přesností se to vůbec dá dnes změřit a jak přísně se to bere. Někde jsem vyčetl,  že snad u pozemků je tolerance 14 cm. 

Určitě to prober s tím kdo ti děla na domek PBŘ ( Pozarne bezpečnostní řešení ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, P_P napsal:

určitě se nechci nějak přibližovat k hranici,  jen mám předběžné info, že stavba se projektuje dle rozměrů cihelných bloků a pak mi to vychází o 5 cm + omítka více,  takže bych od hranice byl z každé strany o těch 5 cm blíž.  Proto se ptám s jakou přesností se to vůbec dá dnes změřit a jak přísně se to bere. Někde jsem vyčetl,  že snad u pozemků je tolerance 14 cm. 

V projektu musí být okótovaná délka od hranice podle předpisu. V geometrickém plánu "pro vyznačení budovy" se tato vzdálenost nekótuje. Ani jsem neviděl, že by to někdo kontroloval. Takže si myslím, že pár cm by nikdo neřešil. A dopustná odchylka v katastru je u lomových bodů kódu kvality 3 opravdu cca 14 cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Geodet  Díky moc za názor z praxe.

Ještě si dovolím jednu otázku - moc nerozumím té možné odchylce 14 cm ve vyměření pozemku.

Můžu to chápat tak, že v mapách a ke koupi má pozemek například šířku 20 metrů, ale v reálu je nejhorší varianta s odchylkou  14 cm na každé straně zamření, takže pozemek v reálu by měl pouze 19 metrů a 72 cm? 

A pokud bych tam chtěl stavět s odstupem 3,5m od hranice, tedy šířka domu 13m , jak by to bylo na takto zaměřeném pozemku - počítá se šířkou dle zaměření a map, nebo reálnou? 

Možná jen přeháním, ale chci se předem připravit, co by mě mohlo čekat. 

Díky. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 7. 2023 v 16:32, P_P napsal:

@Geodet  Díky moc za názor z praxe.

Ještě si dovolím jednu otázku - moc nerozumím té možné odchylce 14 cm ve vyměření pozemku.

Můžu to chápat tak, že v mapách a ke koupi má pozemek například šířku 20 metrů, ale v reálu je nejhorší varianta s odchylkou  14 cm na každé straně zamření, takže pozemek v reálu by měl pouze 19 metrů a 72 cm? 

A pokud bych tam chtěl stavět s odstupem 3,5m od hranice, tedy šířka domu 13m , jak by to bylo na takto zaměřeném pozemku - počítá se šířkou dle zaměření a map, nebo reálnou? 

Možná jen přeháním, ale chci se předem připravit, co by mě mohlo čekat. 

Díky. 

 

Je to trochu složitější téma na vysvětlování, ale stručně má reálná budova a oplocení přednost před mapou. Pokud se to vejde do dopustných odchylek. Záleží také na kódu kvality jednotlivých lomových bodů katastrální mapy. Od kk. 3 (0.14 m) až do kk.8 (kdy je dopustná odchylka přes 2 metry).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 7. 2023 v 10:14, Nick06 napsal:

Mám dotaz, máte někdo zkušenost s betonovou stěrkou na venkovní schody? Např. https://www.kabefarben.cz/betonove-dekoracni-sterky/?gclid=Cj0KCQjwn_OlBhDhARIsAG2y6zOc4fDluw3oc9OsOcHVBzGEGb4Cm6mq863LP6LKNPe9MvynelHS_nEaAgIlEALw_wcB
https://www.ecobeton-czech.com/exterier.php6647464398bd6b2d84cd353efaa3935d.jpg

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk
 

To me taky zajima. Potreboval bych trochu refrešnout starý schodiště. Mimochodem tyhle tvoje schody bych nechtel jiz pod vlivem a za šera 🤭🤭

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To me taky zajima. Potreboval bych trochu refrešnout starý schodiště. Mimochodem tyhle tvoje schody bych nechtel jiz pod vlivem a za šera
Zjišťoval jsem a každý rádi natáhnout flexylepidlem ( rožky a síťka ).

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, mamenec napsal:

To me taky zajima. Potreboval bych trochu refrešnout starý schodiště. Mimochodem tyhle tvoje schody bych nechtel jiz pod vlivem a za šera 🤭🤭

Přesně to mě taky napadlo 😅 s mýma víkendama bych si moc času nedával 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Kotlick napsal:

Pánové, kde máte pojištěný dům a jak jste spokojeni? Vybírám pojistku na novostavbu a uvítal bych tipy s osobní zkušeností.

Případné fuckupy, kterých se vyvarovat jsou taktéž vítány.

ČSOB... za mě cajk....ale vyber je spis na tobě. Nech si u několika pojišťoven udělat nabídku a podmínky a podle toho vyber...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám konečně plot, hlavně teda kvůli páníčkům co nesbírají bobky po svých "miláčcích", jinak bych ho ani nepotřeboval. Ale hoši, bolí to. Sakra to bolí! No nic chtěl jsem si jen vylít srdíčko. Tady jedna z cirka 50 děr. Nejsou všechny takový, ale všude jsou šutry, vrtákem to nejde, takže všechno pěkně bouracím kladivem centimetr po centimetru. Tak dobrou!

20230726_164332.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, shewcza napsal:

Dělám konečně plot, hlavně teda kvůli páníčkům co nesbírají bobky po svých "miláčcích", jinak bych ho ani nepotřeboval. Ale hoši, bolí to. Sakra to bolí! No nic chtěl jsem si jen vylít srdíčko. Tady jedna z cirka 50 děr. Nejsou všechny takový, ale všude jsou šutry, vrtákem to nejde, takže všechno pěkně bouracím kladivem centimetr po centimetru. Tak dobrou!

20230726_164332.jpg

Tak to ti ani trochu nezávidím....ale zase si uděláš pěknou žízeň :D

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@shewcza Když v tom zvládnou těma malinkejma pacičkama norovat hraboši, tak se přece s bouracím kladivem nedáš zahanbit! :D

edit: to se mi to posmívá, sám jsem na čistým jílu... jedna z mála jeho výhod je, že se v něm hloubí, jako když krájíš dortík.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...