Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Aktuální pohled na Švédsko a v komentářích i přímo od Čechů ze Švédska.

 

https://denikreferendum.cz/clanek/30996-liberalni-svedsky-pristup-kecovidu-neni-divokym-hazardem-zanejz-se-vydava

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takhle, neexistuje žádný oficiální postup, který by ti zaručil správnou funkčnost. Doporučení pro praxi vychází ze studií, které sledují citlivost koronaviru k fyzikálním a chemickým způsobům dezinfekce.

Druh sterilizace je závislý na materiálů, plastové 60 °C na 60 minut, textilní 80 °C na 20 minut, výrobce ti k tomu bohužel řekne, že je to jednorázovka.

 

Nepoznáš bohužel nic, to by sis musel otestovat. Nicméně, kolegyně ze začátku pozorovala, že při špatné sterilizaci jí naskákaly afty a lehká moučnivka.

Jasný chápu, zkusím to tak udělat a uvidíme. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takhle, neexistuje žádný oficiální postup, který by ti zaručil správnou funkčnost. Doporučení pro praxi vychází ze studií, které sledují citlivost koronaviru  k fyzikálním a chemickým způsobům dezinfekce.

 

A co alkohol? Roušky a rukavice po návratu z venku stříkám zbytkovými a nepoužívanými parfémy nebo toaletními vodami s obsahem 70% alkoholu a více. Dále už nevyvařuji ani jinak nesterilizuji. Stačí to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že už můžeme začít být klidní, čínské město Šen-čen se v rámci opatření proti nákaze koronavirem rozhodlo zakázat konzumaci psů a koček. Nařízení vejde v platnost 1. května, informovala dnes agentura Reuters. 

 

https://www.bbc.com/news/world-asia-china-52131940

Času dost, tou dobou budou mrazáky narvaný staženejma králíkama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3070602-postupne-se-mohly-zacit-otevirat-skoly-tvrdi-babis-ochranne-pomucky-bude-ted-cesko

 

"Postupné otevírání škol by podle Babiše mělo vypadat tak, že jako první by se zprovoznily mateřské a také ročníky na prvním stupni základních. Premiér ale upozornil, že by musely zajistit metrový odstup žáků."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3070602-postupne-se-mohly-zacit-otevirat-skoly-tvrdi-babis-ochranne-pomucky-bude-ted-cesko

 

"Postupné otevírání škol by podle Babiše mělo vypadat tak, že jako první by se zprovoznily mateřské a také ročníky na prvním stupni základních. Premiér ale upozornil, že by musely zajistit metrový odstup žáků."

Nereálné u škol a v mateřských školkách si to radši ani nepředstavuju. :-D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, že tady spoustu lidí sere zrušený koncert, fesťák apod. ale nevadí vám jaké se chystají omezení soukromého vlastnictví? S pronajímateli to je velmi nebezpečný precedens...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yes, prapraděda ji natíral za války, já za koronaviru, zaběhl jsem pilu, udělal nové fochy a teď také sladká odměna :-) Upřímně jsem se k tomu dokopával asi pět let...

Mozna kdybys to udelal pozpatku, ze budes mit natreny fochy. Neni ta plzen nejaka mala, nebo se mi to zda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna kdybys to udelal pozpatku, ze budes mit natreny fochy. Neni ta plzen nejaka mala, nebo se mi to zda?

Obrovský stůl, velikost láhve jest v pořádku :-) Jinak tu špajzku jsem zevnitř nechtěl natírat, nechal jsem to přírodní jak to bylo původně a je to fajn, no a to hlavní, prstů furt deset, což je u mě takový malý zázrak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně jde o to, že nájemníkovi nedokážeš, že ti nechce platit kvůli nedostatku peněz způsobených okolnostmi koronaviru. Proste ti přestane na rok platit a nazdar, nemůžeš ho vyhodit. A za rok mu reknes, ze ti má dat ctvrt mega a on řekne ze nemá. A začíná 6 měsíční období, po které se ho snažíš vyhodit. Takže víc jak rok a půl ho můžeš ubytovat zadarmo a platit za nej zálohy. Paráda ne? Zvlast třeba ještě když mas sám ten byt na hypotéku a tvoje příjmy jdou taky do pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...