Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 50 minutami, Borisslos napsal:

Takže zítra ráno vezu ženu na test do fakultky do Poruby na odběrné místo č. 3.

Prosím, neví některý kolega z Ovy, kde to tam je? Jestli se nemusí jet nějak z boku, nebo tak? 

Díky moc.

Máš to v sz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměla by zapadnout tato analýza Daniela Münicha, podle níž se na podzimním průseru vrchovatě podepsala naše hygienická služba, když přestala trasovat a testovat bezpříznaková děcka...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-otevreni-skol-by-ted-byl-nebezpecny-experiment-127464

 

Upraveno uživatelem sery.vlk
Edit: trasovat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super, přítelkyně je zase kvůli práci v karanténě a jako bonus ji teď ředitelka napsala, že s ohledem na již druhou karanténu ji ruší již schválenou dovolenou na 16. 11. (Po před dnem volna).

Takže teď nejedeme na chatu kvůli karanténě, pak nám nevyjde prodloužený víkend...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

segra mi vcera vypravela, ze jeji kamaradka, doktorka cerstve po skole, dela v nemocnici na oddeleni, ktere docasne zrusili, a ktere vyclenili pro pacienty s covid pneumonii. kazdy den pry nekoho resuscituje  a kazdy den nekdo umre. drive jim taky pacineti umirali, ale ne kazdy den jako tedka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno tedy se ženou na testu a teď přišla sms - pozitivní. To je teda fofr.

A co teď teda? Mám volat svému doktorovi a mazat taky na test, když nemám žádné příznaky, nebo jak?

Na jaře mě kontaktovala hygiena a doktor mě poslal na test...v rodině je to asi automatika, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Borisslos napsal:

Dnes ráno tedy se ženou na testu a teď přišla sms - pozitivní. To je teda fofr.

A co teď teda? Mám volat svému doktorovi a mazat taky na test, když nemám žádné příznaky, nebo jak?

Na jaře mě kontaktovala hygiena a doktor mě poslal na test...v rodině je to asi automatika, co?

Asi bych volal. 

Mě doteď hygiena nekontaktovala, vše jsem si zařizoval sám. Trasování opravdu skvěle funguje 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Borisslos napsal:

Dnes ráno tedy se ženou na testu a teď přišla sms - pozitivní. To je teda fofr.

A co teď teda? Mám volat svému doktorovi a mazat taky na test, když nemám žádné příznaky, nebo jak?

Na jaře mě kontaktovala hygiena a doktor mě poslal na test...v rodině je to asi automatika, co?

Postup je následující:

  • Volat doktorovi, který tě pošle na 10 dní do karantény a vystaví ti neschopenku. Zároveň ti vystaví žádanku na test.
  • Ty počkáš 3 - 5 dní a pak si na ten test dojdeš. Doporučuji si na internetu zarezervovat termín.
  • Vyčkáš na výsledek testu a ten sdělíš svému lékaři. 
  • V případě negativního výsledku dojedeš karanténu a doktor ti k jejímu 10. dni neschopenku ukončí. 
  • V případě pozitivního výsledku jedeš dalších 10 dní izolace, a to ode dne testu. Na konci desetidenní izolace kontaktuješ svého lékaře. Pokud budeš bez příznaků, další test se už nedělá a ty jsi zdravý. Pokud by se příznaky objevily, jsi nemocný a kurýruješ se...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anebo se izoluj jako bys to měl. Přečkej to v důsledné izolaci. Oslov svoje kontakty ať si daji karanténu. Sleduj svůj stav a příznaky. Pokud budou, tak si od desátého dne výš počítej tři dny bez příznaků a jsi z toho venku jako bys měl pozitivní test a ten kolotoč okolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Borisslos Obávám se, že ano. Sám jsem se na to v práci ptal. Jde totiž o to, že pokud budeš v důsledku karantény ve stavu nemocných, udělají ti ten test zdarma na pojišťovnu. Pokud by sis neschopenku vystavit nenechal, pak si test platíš sám, protože jsi jakoby "zdravý", ale v karanténě musíš být tak jako tak. Jestliže tedy pracuješ z domova, můžeš se touto cestou vydat a test si zaplatit. Ale tohle si pro jistotu ověř u doktora a zvaž, jestli se ti to vyplatí. Další problém s vystavením neschopenky by údajně mohl nastat ve chvíli, pokud bys byl pozitivní a musel bys nastoupit na těch dalších 10 dní izolace. Nicméně to asi bude taky závislé na tom, kde a co děláš. Zavolej tedy určitě i do práce. 

Jo, a teď mě napadá... Jestli jsi byl dneska v práci, tak to určitě nahlaš a tvoji kolegové, se kterými jsi byl dneska ve styku, budou vytrasováni.

 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...