Jump to content

Koronavirus a vše okolo...

Recommended Posts

Vakcína business se začíná rozjíždět na plné obrátky, kámoš v US už má od svého doktora termín na očkování před Vánocemi a dokonce na pokladnu, má dobré pojištění🙂 

Ale na druhou stranu, rychlý vývoj vakcíny není zase úplná novinka, v roce 1957 proběhla epidemie tzv. asijské chřipky s cca 1 miliónem obětí a vakcína byla vyvinuta během pár měsíců.

https://www.dotyk.cz/magazin/asijska-chripka-1957-pandemie-30001001.html

https://en.wikipedia.org/wiki/1957–1958_influenza_pandemic

Edited by neuromancer
  • Replies 7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kluci, nemrhejte zbytečně svou životní energií v tomto nesmyslném vlákně. Běžte raději obejmout svou ženu, uříznout si kus uheráku, otevřít si další pivo, zkontrolovat chod svých hodinek, nebo něco ji

se tady objevuje hlasování k příspěvkům, takže je načase připomenout kikotům co právě objevili internet že to je puštěný teďka do pátku jako hlasování pro kalendář a ne pro sraby co se bojí napsat vla

Mě jen zajímalo jak to probíhá, díky. Vypadá to, podle zdejších případů a podle jednoho co jsem psal já že se jedná sice o pozitivní testy ale průběh je velmi lehký. Tak mě to utvrzuje v tom že to bud

před 2 hodinami, mtruelle napsal:

No to ja mam taky, obavam se trochu logistickymi problemy u nekterych vakcin a doufam, ze to ulehci cestovani alespon po Evrope. Jinak  jsem ockoval deti 35 let.. ani jednou nezadouci reakce o ktere by melo cenu mluvit. Trosku problem byl s ruskymi vakcinami na TBC.

Hele to je těžký.. Já mám zase kamarádku, jejíž syn po dětským očkování málem umřel a do teď se léčí a nikdo pořádně neví, jestli se vůbec někdy uzdraví. Takže já celkem chápu, že někdo má z očkování strach.. i z těch desítky let prověřených, natož pak z těch, který se vyvinuly v tak krátkém čase.. 

Kolegy a kamaráda strýc (ne moc zdravý ale tak nějak) jeden den v podstatě přestal dýchat, jel na JIP a tam mu řekli , že má covid. Tam si pobyl týden, pak mu bylo o kousek líp, tak ho přesunuli na jiné oddělení. Tak další test - už negativní. Druhý den umřel....

Edited by mAra_

Tipuju že testované rozdělí na skupiny podle zájmových kritérií (co já vím, chlapi/baby, věkové kategorie, kuřáci a pod.) a každou z nich přepůlí, takže půlka lidí dostane vakcínu a druhá placebo. U obou polovin se předpokládá srovnatelná expozice (nikoho potenciálně fatálním virem nenakazí úmyslně) a v čase se sledují rozdíly v nemocnosti. A co jsem zahlídnul tak i při tisícihlavých skupinách byly rozdíly dost malé, tj. jestli se někdo (kvůli lepší ceně vlastněných akcií) camral že měl 92% a konkurence "jen 90%" účinnost, tak fyzické počty se lišily akorát v nižších jednotkách nakažených/nenakažených = přesné počítání s nepřesnými čísly... :grrr:

• 2 weeks later...

Existují už nějáké bližší informace v jaký cca měsíc a jaká skupina bude mít možnost dostat vakcínu? Kdy vyjde řada na krásného, mladého a zdravého muže jako jsem třebas já? :D Máme možnost rebookingu některých letenek, tak na tom už chci zamakat...mám pouze tyto informace, z ktrých nejsem zrovna moc chytrý, jde o to jestli se vůbec něco už bližšího ví.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/blatny-sepsal-jak-se-bude-ockovat-na-covid-kdy-prijde-rada-na-vas-132749

před 5 minutami, Prochy68 napsal:

Tak ted si me rozesmal, oni nevedi co bylo vcera, natoz co bude zejtra a ty se ptas na ockovani 🤣

Jsem si jistý, že se tady ví úplně všechno. Máme tu pod různymi nicky schované zpěváky, herce, tak jsem si jist že tu bude i Blatnej s Prymulkou někde zašitej :lol2:

před 20 minutami, Tom4 napsal:

Afričane, tys to ještě neprokouknul, viď. Viz. třeba tenhle naiva století: 

2020-12-11 12.21.10.png

Já to upřímně nijak nesleduji, spíš patřím mezi tzv. sběrače covid voucherů :D Ale mám příští rok dvě větší finančně nákladné akce, které už musím pomalu řešit. U Emirátů mám možnost reebokingu a uz je právě pomalu na čase jednat. Vakcina se dává na dvakrát po měsíci a prvni šlehu bych tedy potřeboval dostat v půlce ledna, to je asi nemyslitelné že? Tady to mě před chvílí pobavilo v jedné restaurací.... :lol:

DSC_0314.JPG

V Británii očkují první lidi, v Německu je vytvořen plán, infrastruktura a do Vánoc prý začnou očkovat. U nás se o tom začíná jednat a možná bude do Vánoc předložena první verze očkovací strategie...

Vtipy stranou, nyní zcela vážně miněná otázka je zda a v jakém režimu bude nebude povoleno cestování pro naočkované osoby. A protože bude mít každá země jiná pravidla pro in a out, plus peníze dělají svoje, takže některé vakcíny budou uznávány někde a jinde nebudou . . . 

Mimochodem jak třeba prokážu v březnu v Dubaji na letišti že jsem očkovaný a ještě k tomu vakcínou která je certifikována pro vstup do země, protoze tam mám sleepover a dál letím až druhy den do Sydney, a co nastane tam? Dostaneme po vzoru našich domácích mazlíčků mezinárodní očkovací průkazy? 

před 5 minutami, Tom4 napsal:

Vtipy stranou, nyní zcela vážně miněná otázka je zda a v jakém režimu bude nebude povoleno cestování pro naočkované osoby. A protože bude mít každá země jiná pravidla pro in a out, plus peníze dělají svoje, takže některé vakcíny budou uznávány někde a jinde nebudou . . . 

Mimochodem jak třeba prokážu v březnu v Dubaji na letišti že jsem očkovaný a ještě k tomu vakcínou která je certifikována pro vstup do země, protoze tam mám sleepover a dál letím až druhy den do Sydney, a co nastane tam? Dostaneme po vzoru našich domácích mazlíčků mezinárodní očkovací průkazy? 

Vypálí ti na prdel vedle vpichu značku s datem očkování.