Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Před hodinou, vwtyp11 napsal:

A gusto, smím se zeptat proč? To není Hiv za 10 dnů jsi zdravý. Jaký je důvod nechat se testovat?

Protože moje mladší dcera je pozitivní...chytla to ve školce a s ní dalších 12deti. Takže jsme v karanténě. Nikdo zatím nemáme díky bohu žádné příznaky. Takže jsme se museli nahlásit a musíme se nechat testovat. Dobrovolně bych nešel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Bert napsal:

To, že jsi v karanténě znamená, že se MUSÍŠ nechat testovat? V říjnu tomu tak nebylo. Pokud jsem něco přehlédl, omlouvám se. Zdroj Tvé informace?

No musel jsem se nahlásit na khs a u doktora a tam mi automaticky vyplnili zadanku na testy. Ale stejně bych se nechal, protože nechci strávit Vánoce zavrenej doma v karanténě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Bert napsal:

To, že jsi v karanténě znamená, že se MUSÍŠ nechat testovat? V říjnu tomu tak nebylo. Pokud jsem něco přehlédl, omlouvám se. Zdroj Tvé informace?

Pokud jsi v karanténě proto, že jsi byl vytrasován, na testy musíš. Vlastní zkušenost z přelomu října a listopadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem už pět týdnů z karantény venku, ale mne to jenom lízlo.
Jen 37,2 a tak, k testům mne dohnala absolutní ztráta čichu.
Kolínská STR8, otevřenou lahvičku jsem držel u nosu - a nic.
Tak pro jistotu telefonát doktorce a jak to slyšela, už mě měla, a už jsem jel na testy.

Kdyby to chytila celá rodina  najednou, tak může ušetřit za vodné, stočné a deodoranty značnou sumu.
A celonárodní ztráta čichu by možná spravila i nepřízivou vodní bilanci v celé republice ;o)

 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, siwi napsal:

Pokud jsi v karanténě proto, že jsi byl vytrasován, na testy musíš. Vlastní zkušenost z přelomu října a listopadu.

Ano, je to tak, potvrzuji. Alespon tak to rekli clenum rodiny pote, co jsem je nahlasil.

Ale jak znam Berta, dabel (tedy otazka) je schovany v tom "MUSIS"? Nevim. A uprimne, asi jsem to ani nechtel/nechci resit. Mam toho vseho uz plny zuby. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to snad né.To by ještě scházelo.

U mě to mělo děsný průběh.Můžu Vám říct,že jsem poprvý i brečel a psychicky jsem byl na dně.Něco takového  jsem ještě nezažil.Rýma,bolest v krku a hlavy,bolest na hrudi-stejný jako při prvním infarktu.Zvracení(po celou dobu i pocit na zvracení),pár dnů průjem.Jediné co je dobré,8 kg dole a doteď jím po troškách.Suchý dusivý až dávivý kašel(zatím mi zůstal,taktéž bolest na hrudi),hrůza,při kašli si musím držet oběma rukama hlavu,aby se mi nerozkočila.Horečky,přes den 38-39,v noci 40-41.A to po celých 6 dní.Běžně nemám teploty ani při nachlazení.Obrovská únava,bolest kloubů.Na záchod jsem lezl po čtyřech.Ztráta čichu-necítím do teď nic,taktéž ztráta chuti.Sice mi žena vařila jen vývary,ale vše bylo extrémě hořké,po té slané-to přetrvává,i když se to začíná lepšit.Zásadně nesnesu mé milované čokolády a maso.Vše vyvrátím.A neboť jsem průduškový astmatik(doma mám při potížích malou kyslíkovou lahev a mám po třech mrtvicích,tak mi žena musela zavolat RZ.Vůbec jsem nemohl dýchat,hrůza.Takže pár dní na přístrojích v nemocnici.Za to díky,Všem lékařům,sestrám a zdravotnímu personálu.To ve zprávách nevidíte.

Do toho jsem měl zápal pohrudnice a v úterý jsem byl na CT a rentgenech.Tak aby se neřeklo oboustraný zápal plic.A na snímcích plic,mám šedočerný flek ve spodní části a lékař mi vysvětlil,že to vypadá,jako bych je neměl.Prý na testy a rentgeny,budu jezdit po celý rok.Srdce se to naštěstí nedotklo.

Většina lidí v mém okolí měla lehčí průběh.No,hleděl jsem.Co čert nechce,po tom hovno.

Nevím,jestli to očkování je dobré,či nikoliv,ale půjdu.Vlastně Vám řeknu,že si nedovedu představit,že se to za 3 až 6 měsíců vrátí a vše začně nanovo.Z toho mám strach ,jak čert z kříže.

Takže Všem a to od srdce přeji lehký průběh a pokud možno,ať se Vám to vyhne velkým obloukem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, mlsoun1 napsal:

Tak to snad né.To by ještě scházelo.

U mě to mělo děsný průběh.Můžu Vám říct,že jsem poprvý i brečel a psychicky jsem byl na dně.Něco takového  jsem ještě nezažil.Rýma,bolest v krku a hlavy,bolest na hrudi-stejný jako při prvním infarktu.Zvracení(po celou dobu i pocit na zvracení),pár dnů průjem.Jediné co je dobré,8 kg dole a doteď jím po troškách.Suchý dusivý až dávivý kašel(zatím mi zůstal,taktéž bolest na hrudi),hrůza,při kašli si musím držet oběma rukama hlavu,aby se mi nerozkočila.Horečky,přes den 38-39,v noci 40-41.A to po celých 6 dní.Běžně nemám teploty ani při nachlazení.Obrovská únava,bolest kloubů.Na záchod jsem lezl po čtyřech.Ztráta čichu-necítím do teď nic,taktéž ztráta chuti.Sice mi žena vařila jen vývary,ale vše bylo extrémě hořké,po té slané-to přetrvává,i když se to začíná lepšit.Zásadně nesnesu mé milované čokolády a maso.Vše vyvrátím.A neboť jsem průduškový astmatik(doma mám při potížích malou kyslíkovou lahev a mám po třech mrtvicích,tak mi žena musela zavolat RZ.Vůbec jsem nemohl dýchat,hrůza.Takže pár dní na přístrojích v nemocnici.Za to díky,Všem lékařům,sestrám a zdravotnímu personálu.To ve zprávách nevidíte.

Do toho jsem měl zápal pohrudnice a v úterý jsem byl na CT a rentgenech.Tak aby se neřeklo oboustraný zápal plic.A na snímcích plic,mám šedočerný flek ve spodní části a lékař mi vysvětlil,že to vypadá,jako bych je neměl.Prý na testy a rentgeny,budu jezdit po celý rok.Srdce se to naštěstí nedotklo.

Většina lidí v mém okolí měla lehčí průběh.No,hleděl jsem.Co čert nechce,po tom hovno.

Nevím,jestli to očkování je dobré,či nikoliv,ale půjdu.Vlastně Vám řeknu,že si nedovedu představit,že se to za 3 až 6 měsíců vrátí a vše začně nanovo.Z toho mám strach ,jak čert z kříže.

Takže Všem a to od srdce přeji lehký průběh a pokud možno,ať se Vám to vyhne velkým obloukem.

 

Držím Ti kámo palce, ať jsi brzy zcela v pořádku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Foundryman napsal:

My se ve firmě řídíme poučkou "kdo se moc ptá, moc se dozví".

U nás se tím držíme taky, jenže když tě aktivní nakazenej nahlásí, tak si to nelajsnes. Též živá zkušenost z konce října. 

Jinak potvrzuji siwiho. Pokud tě vytrasujou, musíš. Je tam nějaká vysoká sankce. 

Mlsoune1, drž se, kolega to měl stejně a když už myslel, že to dal nedá, tak to prý najednou povolilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...