Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 7 minutami, Xenomorfus napsal:

Nikdy bych neveril ze v komunite na tomto foru bude tak velke procento uzivatelu, kteri si ochotne nechaji vzit svobodu z duvodu, ktere nemaji zadny vyznam a jeste se budou hrde k tomu hlasit. 

Narod, ktery zapomene na svou minulost je predurcen si ji prozit znovu.

Za komousu tady byla spousta veci, ktere byly zakazany a prikazany bez racionalniho vysvetleni. Musela se delat vyzdoba na 1.maje, nesmeli se poslouchat "protirezimni" pisnickari,atd. Ale vetsina lidi (az na par fanatickych komousu) pouzivala rozum a hledala si nejakou cesticku. Takze se ladila Svobodna evropa, na strojich prepisovaly texty Kryla a konaly se "tajne" folkove a podobne akce. Lidi se snazili zit i pres zakaz. Ta doba se v podstate vratila. A nekteri zapomeli, jini nepamatuji, ale procento hykalu, ze tak je to spravne a tak to ma byt, je tragicky vysoke :'-(.

Asi to tem zaslepenym lidem nakonec dojde (doufam, ze vetsine), ale zase to bude trvat spousty let. Je mi z toho smutno.

Nevím co vzali soudruzi tobě, ale třeba naši rodině úplně všechno, a to do slova. Několik let v zahraničí mimo ztráty veškerých kontaktů se zbytkem rodiny a všemi přáteli já beru naopak jako malý bonus. V mých rodičích to zanechalo hluboké jizvy na celý život. A porovnávat naši svobodu v době komunismu s tou aktuální v době zakeřné nemoci jménem Covid? Nee, to opravdu nejde... a pro dnešek si dávám v tomto vlákně voraz :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuším že to byl zrovna @HonzaS kdo tady před pár dny zmiňoval Stanfordský experiment” - a při pohledu na ty nadržené panáčky v černém, s haluzí že společnost od nich očekává “exemplární přísnost” vidím bohužel ten samý “modus operandi” - tj. že “sadistický dozorce z koncentráku” je od přírody v každém z nás, stačí dostat příležitost a opakováním získat v rámci své skupiny pocit beztrestnosti. Vlastovi i dalším “zastánců tvrdé ruky” proto přeju, ať si po náhodném setkání s partičkou ranařů v “taktickém” vytrénovaných na bezdomovcích nemusí vyzvedávat děcko v nemocnici (v lepším případě jen potlučené a bez zubů), protože si “hajzl” kvůlli mobilu v parku dovolilo popustit slinták a nespolupracovat při předložení dokladů za účelem přišití flastru. Protože pak už bude pozdě lamentovat nad zlým džinem vypuštěným lahve a udržovaným venku protiústavním “nouzovým stavem”. :skull:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Povinnost nosit občanku u sebe byla zrušena kolem roku 2000 a doposud nebyla obnovena. Máte povinnost prokázat svou totožnost a to lze i prostým sdělením údajů. Na ověřování mají fízlové prostředků až až. Policie je povinná poskytnout potřebnou součinnost k tomu, abyste se identifikovali. Jenom si to někteří vykládají hodně neadekvátním způsobem, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi veci je ze tahle situace se skvele hodi k odvadeni pozornosti od toho co se deje okolo covidu ekonomicky. Lidi jsou zamestnany rouskama a mestskou policii, pripadne fotkama kolabujicich sestricek. A nikdo neresi obchody kolem testu, rousek, verejne zakazky, nakupy hmotnych rezerv a kdo vi co vsechno se da schovat pod nouzovy stav. Media to snad nezajima vubec. Muz co spachal sebevrazdu na Prahu MZ taky ne. Kratky clanek a ticho po pesine.

Nejak pred rokem behem prvni vlny tady @dawe009 napsal ze se pripravuje nejvetsi rozkradani od 90. let a myslim ze v tu dobu se nam rozsah toho co prijde nezdal ani v tom nejcernejsim snu, a tenhle chaos a odvadeni pozornosti se jim naramne hodi a budou tuhle aktualni situaci prodluzovat co to jen pujde. Pokud ted po 3 tydnech znovu prodlouzi omezeni pohybu tak uz je to podle me posledni kapka. Nemam problem nosit respirator, rousku, chovat se zodpovedne, ale co je moc to je moc.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A po poslední kapce přijde co? O tom jsou příspěvky na netu poslední rok pořád, výsledkem je pár křiklounů na náměstí, kteří už vlastně ani nikoho nezajímají. Vláda teď taky nepadne, krást se bude dál, tak co? Maximum co můžeš udělat je jít k volbám, nebo sám do politiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začíná plošné testování na úřadech. Čert vem to, že vázne výdej testovacích sad, množí se nedokonalosti v hlášeních a pod. U nás je téma č.1 dodržování GDPR. Já už fakt nemůžu, tohle je na ten smích nepříčetného ( už 2x jsem musel odejít od klienta jen kvůli téhle píč..ině ). Myslím, že to patří do tohodle vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, kloubik napsal:

Muz co spachal sebevrazdu na Prahu MZ taky ne. Kratky clanek a ticho po pesine.

 

Tohle je buď megaprůser, nebo policajt, případně státní zaměstnanec okolo MZ. Podezřele málo informací, někdo tutlá něco z výše uvedeného. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen předám svou zkušenost s Jihomoravského kraje (oblast Hodonín, Břeclav), v 90% lidé chodí bez roušek, mám na mysli venkovní prostor, v obchodech – centrech, snad 100%. Nějaká nařízení tady v tomto smyslu nikoho nezajímají. Vím je to smutné, ale je to tak.

Jen tak na okraj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, sorondo napsal:

Já jen předám svou zkušenost s Jihomoravského kraje (oblast Hodonín, Břeclav), v 90% lidé chodí bez roušek, mám na mysli venkovní prostor, v obchodech – centrech, snad 100%. Nějaká nařízení tady v tomto smyslu nikoho nezajímají. Vím je to smutné, ale je to tak.

Jen tak na okraj.

Na tom není nic smutného, ba naopak, pokud lidé mají rozum a umí ho užívat, tak neumřou.

Zajímavé je, že když náhubky venku nebyly povinné, nosil to kdekdo, protože nevěděl, že nemusí. Teď je to povinné a kdekdo to sabotuje...

před 7 minutami, Tom4 napsal:

Tohle je buď megaprůser, nebo policajt, případně státní zaměstnanec okolo MZ. Podezřele málo informací, někdo tutlá něco z výše uvedeného. :(

Někde se objevila informace, že snad manželce toho zastřeleného odmítli léčbu nějakým lékem (nebyl specifikován, asi něco jako ten invermektin) a ona na následkem toho podlehla a umřela. Ale je to neověřená informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

geometr: Nepokakal sem se z kasparku s kalachama, tak s tim ted urcite nezacnu ;-). 

Tady po Ostrave je to podobne. V mistech s vetsi koncentraci lidi (obchodni centra) nosi venku nahubek cca kazdy paty. Na periferiich a mimo exponovana mista tak kazdy desaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Xenomorfus napsal:

geometr: Nepokakal sem se z kasparku s kalachama, tak s tim ted urcite nezacnu ;-). 

Tady po Ostrave je to podobne. V mistech s vetsi koncentraci lidi (obchodni centra) nosi venku nahubek cca kazdy paty. Na periferiich a mimo exponovana mista tak kazdy desaty.

Vypadá to , že je to všude stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvědav, zda do konce toho stanného práva dojde k nějakému excesu s policií. Tj. že se pár machos dohodne a nějakou hlídku vytrollí pěstma, nebo nějaký hrdinný Herr Policist narazí na nějakého Vandama (narážka na film Národní třída, co běžel na ČT1 v So).

Je tedy otázka, do kdy to vlastně bude, bo už Blatný "pouští vlaštovky", že by to jako chtěl i přes Velikonoce...

Nouzový stav bude i přes Velikonoce? Vláda projedná širší testování na covid

 

Tak či tak, fízle jsou u nás +/- korektní a jsem za to fakt rád, bo v např. USA je snad každá kontrola spojená s namířenou pistolí. Samozřejmě myslím běžné uliční fízle, ne že na Vás má z nějakého důvodu spadeno kriminálka... 

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, geometr napsal:

Pak jsou z toho ti policajti divocí 🙂

 

Možná.

Moje žena šla dnes ráno do práce a přišla ji na tel. nějaká zpráva, jak je slepá bez brýlí mířila tel. před sebe, ona roušku měla, ale příslušníci NE, to bylo divadlo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...