Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Kdyby to nebylo k pláči, tak bych se i zasmál. Kluci co tu vozíte bagr, ve středu se vyhněte Výtoni. Praha bude zasekaná (ona je i bez toho).

 

Repríza po týdnu. Náklaďák s bagrem na korbě opět zastavil tramvaje na Výtoni - iDNES.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na D5 dneska prevozova sanita s majakama (bez sireny). Z Berouna az do Rokycan imrvere v levym pruhu, rychlost 120-130 km/h. Neuhnula ani v mistech, kde byla v pravym pruhu kilometrova dira.

Chapu, ze auta s prednosti jizdy nemusi dodrzovat jizdu v pruzich, ale ku*va! Cloveku jdou z majaku po chvili oci sejdrem a pokud neleti k zasahu, tak nechapu, proc nemuze uhnout.

Par odvazlivcu vzalo sanitku zprava, ale jinak za ni byl minimalne 2 km dlouhej had…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cerstvy zazitek z parkovani v Dansku... Poloprazdne velke parkoviste, schvalne parkuji s obytnakem az uplne na konci a co nejvic ke strane, aby si vedle mohlo pohodlne stoupnout auto. Platim 60 DKK za dve hodiny. Po prochazce a veceri se v dobre nalade vracime k autu a tam za steracem pozdrav. Stani mimo vyznaceny box, pokuta 870,- DKK (skoro 3k v prepoctu). Stal jsem na care a zadnim kolem presahoval 5 cm pres ni (smerem do prostoru kde se uz neparkovalo ani nejezdilo). Prijde to jako neuveritelna buzerace jenom mne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, phweb napsal:

Cerstvy zazitek z parkovani v Dansku... Poloprazdne velke parkoviste, schvalne parkuji s obytnakem az uplne na konci a co nejvic ke strane, aby si vedle mohlo pohodlne stoupnout auto. Platim 60 DKK za dve hodiny. Po prochazce a veceri se v dobre nalade vracime k autu a tam za steracem pozdrav. Stani mimo vyznaceny box, pokuta 870,- DKK (skoro 3k v prepoctu). Stal jsem na care a zadnim kolem presahoval 5 cm pres ni (smerem do prostoru kde se uz neparkovalo ani nejezdilo). Prijde to jako neuveritelna buzerace jenom mne?

Jestli je to jako u nás, tak to buzerace není - nepočítá se totiž přesah pneumatiky, ale přesah celého vozu včetně nárazníku, zrcátek a podobně. U nás je zvykem tohle tolerovat ( bohužel i třeba u vyhrazených míst pro osoby se sníženou možností pohybu či orientace - čti invalidy ), ale někde to fakt potíraj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v DK to není buzerace. Ale úřední logika a přístup. Dán/Švéd by to neudělali a hlavně by si nestoupli s vozem jakkoliv velkým mimo ostatní. Měl si to dát přímo mezi tam kde končí řada nebo parkuje poslední auto v chumlu. Prostě si tam orgány vyzýval, aby na tebe mrkli a se značkou CZ sis o kontrolu říkal a oni skutečně na tobě nenechali nit suchou.

Pokud tedy v cizině myslíš a jezdíš jako Čech máš problém, když se ztotožníš  v dopravě a dopravní situaci s davem, jestli v DK/N/D/I/NL/F nemáš problém a ještě tě zdraví. Známe... 🤠

Upraveno uživatelem eloga
ed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sestřenka pracovala 4 roky ve Švajcu a tam na ni práskali sousedi, že nestojí uprostřed parkovacího chlívku/čar před domem. Obešlo se to vždy bez pokuty, ale policajti přijeli a zvonili. Musela vyjít a přeparkovat to. Dostala poučení a hotovo. Už si pak dávala pozor, ale podruhé se jí to stalo když byl sníh, takže ten chlívek nebyl vidět a když to stálo, tak zase zvonili policajti. Bylo tam té buzerace mnohem víc, už si to všechno nepamatuju, nicméně to vedlo k tomu, že se přestěhovala za čáru do Francie a jezdila to práce do Švajcu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je už dost extrém teda s tím Švýcarskem. Na stranu druhou já mám sousedku, která neumí parkovat, ani není moc bystrá a věčně stála až za čárou na mém stání a jednou se k tomu přidala druhá sousedka z druhé strany, takže já se na své místo ani nevešel. Tak to je zase druhý extrém, plynoucí z lidské hlouposti a následně eskalující přesně do takovýchto forem buzerace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to přijde, že co nám teď přijde bizarní, tak za 20 let tu dost možná budeme mít a ani se tomu nebudeme tolik divit. Ostatně je spousta věcí, co nám okolo roku 2000 přišlo, že je fakt bizár na západě a teď to tu máme a vlastně to moc lidem ani nevadí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle už v Praze dávno umí i hlídací vozidla na zóny. Jen to zatím nikdo firmě nezaplatil- je to více práce, a tak to nehlídají. Jako ostatně plno dalších a dle mého dobrých veci- hlídání stavu vozovky, stavu dopravních značek,.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...