Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, geometr napsal:

V tom ukazovat a životě v izolaci vidím problém. Nejde tady o zdejší komunitu, ale o lidi, který se k tomu dostanou z venku a forum se tak dostane do jakési pozice propagátora daného produktu, a to někdy až tak, že to muže bejt v rovině "jak jsem ochcal Rolex koupí Steinů" 😞

To je vono. Kdo bude ten kat. A s tím související, jak selektovat ty firmy - tys vyrobil jeden model, kterej je (podle zdejšího kata) kopie toho a toho, tak šup z kola ven...

Ja v tom žiadny problém nevidím, nech si ukazuje v izolácii v čínskom vlákne. Potom netreba ani žiadneho kata, stačia štandardné a dlho zavedené prostriedky. Ale to len môj názor, nie som najmúdrejší a hlavne nie som veliteľ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když se tu řešili Steinharty před lety tak argumenty byly že přeci někdo kdo chce Rolex tak si nekoupí Steinharty za 10k a nakonec obecný názor byl že vlastně cílovka Rolexu je úplně jiná. No ale teďka tady máme zase Seika, která jsou jakože levnější ale na cifru není Seiko ale je to Seiko, za mě je to krádež, jsou tu prachsprostě ukradené designy 1:1 a berlička stylem no přeci ten kdo kupuje Steinhart by si stejně nekoupil Rolex protože je to jiná cenová moc nefunguje, v kontextu toho že za peníze co stojí tady ty kopírky jdou koupit u Seika hezké ikonické hodinky tak mi přijde že nejenže tyto firmy kradou design ale zároveň člověk co by si potencionálně koupil Seiko ve stejné cenové kategorii si koupí kopírku do které Seiko investovalo peníze ale pak to nějak kokosák okopíroval a Seiko z toho má hovno. Pak se lidi diví že poctivé firmy krachují když kupují vykrádačky třeba od číňana.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schytal sem tady hroznou bidu, kdyz jsem tu pred par tydny napadal epidemii (nebojim se to pouzit) cinskych kopirek. 

Steihart ci Davosa je klasicky argument zastancu homage, ale porad tam vidim urcity rozdil oproti cinskemu 1:1 (without logo) marasmu. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě:

Homage = pocta původnímu modelu, buď přímo od původního výrobce (Tudor/Rolex teď beru jako jedno), následníka původního výrobce/původního designu (Sinn/Breitling, Synchron/Doxa) a nebo pokud se model už nevyrábí, dostatečně dlouho, tak jsem ochotnej brát i jinýho výrobce...asi (Milsub od Steinhart mě zkrátka tolik neuráží).

Někde mimo stojí asi B uhr a field watch který asi vyrábí kde kdo.

Pokud se kopíruje design existujícího modelu kterej se prodává, je to za mě mrdka a je jedno jestli to dělá SanMartin nebo Steinhart.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě jsou čínské (ale i jiné věrné) kopírky slavnějších modelů nepřijatelné. Respektive ať si každý nosí chce, oblíbená mantra o hodinkách do práce a podobně, dobře vaše věc. Ale nechápu tu potřebu adorace a vynášení do nebes u hodinek s ukradeným designem. A myslím, že právě tahle adorace rozjela flame posledních dní. Protože plácat se po rameni jak jsou podobný kusy skvěle udělaný, vlastně líp než originál je prostě pro spoustu lidí rudej hadr. Nicménéně vidím obrovský problém v zákazu podobných hodinek. Hranice, odkud začíná a ukradený design je občas tenká a neshodneme se na ní. Bude to věčný zdroj flamu a osobní nevraživosti. Takže za mě nezakazovat. Možná jen omezit zjevné napodobeniny v inzertní sekci, tam bych to nechal na rozhodnutí moda. 

A byl bych poměrně tvrdý k počínajícím flamům v čínských vláknech a to z obou názorových táborů. jízlivé poznámky a následné já nic, to oni, tu umí hodně lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, dykmore napsal:

Pořád nikdo nezodpověděl základní otázku - jsou homage nelegální, neetické, nebo nevkusné? To jsou podle mě 3 úhly pohledu, které se míchají, a kloudný výsledek bez stanovení základních vstupních parametrů nemůže vyjít.

Zaměň termín homage za přiléhavější kopírka a ten zbytek z toho vyplyne tak nějak přirozeně. 
A je fuk jestli se bavíme o Číně, nebo o Německu. Je to čisté parazitování na cizím úspěchu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, McStinger napsal:

Ja v tom žiadny problém nevidím, nech si ukazuje v izolácii v čínskom vlákne. Potom netreba ani žiadneho kata, stačia štandardné a dlho zavedené prostriedky. Ale to len môj názor, nie som najmúdrejší a hlavne nie som veliteľ.

Stejně tak já 🙂 Nevím, jestli jsi mi dobře porozuměl.

Chtěl jsem jen poukázat na to, že sem mohou chodit (a věřím, že i chodí) lidé z venku, se třeba inspirovat nebo najít si hodinky a pak se forum dostane do role toho, kdo dopomůže danému produktu k jeho koupi (a třeba i následné propagaci - reference jsou mocný obchodní nástroj).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@prischera pekne definovane jadro problemu tech ohnivych hadek :)

podobny flejm tady kdysi byl se znackou damasko - a to nebyla zadna cinska kopirka. ale proste jak to kluci zacali srovnavat s rolexem a tvrdili, ze je to lepsi... taky byli oznaceni za sektu a rozdavaly se banany
cele vlakno san martin by podle me zustalo dal v klidu vicemene bez povsimnuti, nebyt toho srovnavani s drazsimi hodinkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoli Steinhart nemusím, tak to přirovnání není 100% správné.

I když se mi to nelíbí tak chápu, že někdo chce "Submariner style" hodinky, protože prostě nemá na (nebo není ochotný dát) originál, ale líbí se mu design.

Ale Steinhart a spousta dalších značek (třeba i Squale) vyrábí hodinek dost a určitě to nejsou 100% kopírky. Jasně, je tam "silná" inspirace, jasně, ze dvou metrů to vypadá jako Suby, ale na ruce to prostě sedí jinak, pouzdro má jiné rozměry, má to jiné barevné varianty, trochu jiné ručky atd.

Navíc jsem asi prostě ochotný pochopit, že někdo nechce dát 700k za vintage redline Suby, tak si koupí Ocean One.

Ten inzerát ale i další diskutované hodinky jsou kopie 1:1, často i se jménem, kde opravdu jediný rozdíl je logo.

Že si někdo nekoupí Suby nebo Big Piloty, to pochopím, nechápu ale, že se někdo chlubí kopírkou 62MAS, když samotné Seiko má běžný, nelimitovaný model za 20k. Nedej bože ty Tuňáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, ragu napsal:

Sorry ale jedinej smysl sub od Steinhart je že se z dálky tváří jako Rolex, nic jinýho v tom není. Asi jako si koupit tašku v H&M s LB designem a pak se plácat pro rameni jak je to dobrej deal a z dálky to nikdo nepozná.

Louis Buitton? 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, nickolas napsal:

Zaměň termín homage za přiléhavější kopírka a ten zbytek z toho vyplyne tak nějak přirozeně. 
A je fuk jestli se bavíme o Číně, nebo o Německu. Je to čisté parazitování na cizím úspěchu. 

No ale teď jsi nevědomky potvrdil, co jsem psal o úhlech pohledu. Bavíme se tady o pojmu "homage", který i mně osobně přijde trapný. Ale dejme tomu, pro tu nejasně definovanou skupinu hodinek zatím používáme označení homage. Parazitují na designu, který je momentálně chráněn nějakým patentem, vzorem apod.? Pokud ano, není o čem mluvit, pryč s tím, je to hnus. Pokud ne, je to legální. Tobě se třeba prezentace homage zde na fóru (nebo všeobecně) nelíbí, a na základě toho, co jsi napsal, soudím, že se ti to zdá neetické a zaměníš tedy termín za "kopírka". Taková homage, nebo kopírka, může být hodně kvalitně zpracovaná, takže už o ní nenapíšeš, že například je ti z ní nevolno. Takže tvůj úhel pohledu je etický, je to tak? Ale někomu to třeba neetické nepřijde, stačí mu, že to je legální, a je spokojený. Nebere v potaz, že by se to nemělo dělat. Pokud to není zakázáno, bere to tak, že je to dovoleno. A to se tady prostě bije.

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ale jedinej smysl sub od Steinhart je že se z dálky tváří jako Rolex, nic jinýho v tom není. Asi jako si koupit tašku v H&M s LB designem a pak se plácat pro rameni jak je to dobrej deal a z dálky to nikdo nepozná.

Presne tak. Gunter moc dobre vi proc to dela a proc tech modelu dela vic a vic. Jestli je jinak velkej index a rafika a jinak sedi na ruce, o to tady vubec nejde.

Na YT je video srovnani nekolika cinskych Subu a divili byste se jak jsou kazde jine :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Frantik napsal:

Čínský jebky a jejich vlákna ať se přesunou na www.nosimefejky.cz 

Tady to nemá co dělat!

A v podstatě bych to viděl podobně. Toto fórum je postavené na "národních" sekcích, což je tradiční dělení, ale v dnešní době už myslím trochu přežité. Co je v německém / švýcarském chlívku má punc vysoké hodinařiny, co je v čínské je bráno automaticky jako odpad. Přitom tolerovaná Steiny mají těch opravdu svých modelů hodně poskrovnu, a i historicky jeli sprostou kopírku, např. Bell&Ross a argument, že byly rozměrově odlišné je hodně slabý. 

Vytvořil bych sekci "Parazitická pocta" s patřičným podtitulem, a tam přeskladnil všechny Steinharty, Addisdive a podobné bez výjimky, nechť se tam oslavuje provedení, poměr ceny k obdrženému a podobně. Nikdo tam nemusí chodit, nakonec já taky nelozím do všech vláken - každý i nováček a kolemjdoucí pocestný už od začátku bude vědět v jakých vodách se pohybuje.

Nakonec i v Brně si každý může rozmyslet jestli vleze na Bratislavskou, nebo se bez její návštěvy obejde, ale není to důvod ji vysloveně zakázat - když tam vlezu a dojdu bez peněženky tak moje chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému co jeho jest.

Posuzovat co ještě jo a co už ne je bruslení na tenkém ledě a vždy budou lidě s opačným názorem.

Mě osobně to nechává klidným, pokud bude diskuze a chování v patřičném vlákně na lidské úrovni.

 

Postavil bych to ANO/NE . Možná celofórové referendum, nebo Bertova tvrdá ruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...