Jump to content

Co s Číňanama?


Bert
 Share

Recommended Posts

Přátelé, poslední dny a týdny zde rezonovalo téma čínských "homáží". Protože zdejší čínomilové jsou stejně agresivní, jako jejich vzory na ÚV KSČ (Číny), sedící v Pekingu, skončilo to z jejich strany osobními výpady. Jakkoli jsem je dopředu varoval, že jsou zde pouze trpěni, nepomohlo to. Bany byly rozdány, vlákna zneviditelněna. Dnes se kolega Exiztence ne svém myšlenkohnutí mírně rozohnil, a napsal další (IMHO trefnou) glosu na prodej čínského zboží. Mám za to, že tohle téma si žádá širší diskuzi, kterou formát statusu nepříliš dobře umožňuje. Níže vkládám zatím proběhlé komentáře, a Vás, jakožto členy Chronomagu žádám o diskuzi na téma: Čína na Chronomagu ano, či nikoli? A to tak, že principielně, nikoli s výjimkami, jako např: fotky ano, slovní adorace ne, prodej ne, výměny ano .... fuj. Buďto ano, nebo ne. Samozřejmě, že mimo tuto debatu stojí fejky, ty zde nebudou nikdy.

 

Prodávat ty falešn... pardon homage tuňáků je OK? To lidem přijde ok něco takového kupovat? Někdo musel zaplatit návrhy, prototypy a design originálu a pak si to nějakej šmudla může jen tak zkopírovat 1:1 a prodávat jenom s jiným nápisem na ciferníku a to se tu teďka toleruje? Chápu to do jisté míru u vintage modelů co se už neprodávají ale todle je fakt bizár ne...?

 

John_Lenon

San Martin téma si v posledních dnech asi neviděl, že? Radši to nech být.

Exiztence

Asi je to tím že je pondělí a nějak mě to rozhořčilo po ránu :) 

semi001

Bohužel se prodej těchto fejků za poslední dobu dost rozmohl.. Ty hádky kolem toho za to nestojí, viz ten San Martin 

E36

Když se toleruje Steinhart, tak proč ne San Martin? Nebo snad dvojí metr?

Exiztence

Steinhart nějak extra nemusím ale není to 1:1 kopii jenom s jiným nápisem na dialu. Ty tuňáky mi přijdou jako pokus o 1:1 kopii...

semi001

Ti říkám, že to nemá smysl, těch "číňomilů" je tu spousty :D 

Vanilla

Já mám čínu rád, třeba M8 

semi001

Jojo jídlo mají originál a dobý :D 

Dee

Co blbneš, to je homáž, sice je to 1:1 kopie, ale má to jiné logo, takže je to úplně v pohodě. Hlavně se pak můžeš plácat po ramenou jak jsi ušetřil, můžeš si to koupit místo originálu protože si to chtěl jen vyzkoušet (asi nemáš na origo Tuňáky, nebo nejsi schopný zajít do obchodu podívat se...), a můžeš se smát idiotům co si kupují produkt od firmy, která ho vyvinula a nese všechny náklady spojené s jeho promocí, narozdíl od tebe, co jsi to koupil od čínského parazita...

John_Lenon

Tohle neskončí dobře. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ještě doplním poslední komentáře, které vznikly v průběhu psaní mého příspěvku:

 

shewcza

Je smutný, jak "daleko" to může někdo dotáhnout na hodinkovém fóru.

Dee

@VojtaB ale prosím tě, je tam přeci jiné logo ne... jako kdybys rozebral Corollu, okopíroval části 1:1, plácl na to název Fèn Corolla, prodáš to za 120 místo za 500 a budeš se bránit, že máš ve fabrice stejně lepší CNC takže super deal. Normálka ne.

Link to comment
Share on other sites

Tak já rovnou začnu. 

Čínské výrobky mi, jako takové, nevadí. Blatantní kopie, které se nesnaží ani maskovat za něco jiného, ano.

 

Edited by John_Lenon
Link to comment
Share on other sites

OK, vykopávam.

Pokiaľ je na fóre v poriadku napríklad Steinhart, tak potom aj (trebárs) San Martin.

Toto celé ide síce dosť mimo mňa, ale napríklad rozdiel medzi týmito konkrétnymi značkami som doteraz nedokázal pochopiť. Len mi príde, že tie čínske značky sú nežiaduce len preto, že sú jednoducho čínske...

Edited by wawrik
Link to comment
Share on other sites

jaka je definice "cinske" hodinky? podle znacky? made in?

tohle asi ani tady nebude jednoznacna diskuze...

zit a nechat zit, dokud to nebude fejk z jeho puvodni definice (kopiruje znacku). pokud zavrit, tak vsechny (nejen cinu).

Link to comment
Share on other sites

@wawrik Ale tady přece nejde o Čína je shit protože Čína, myslím, že třeba na Bold, Nesun, Seagul atp. tu lidi nenadávají...

Jak jsem psal do Exiztenceho statusu - v momentě, kdy to sami Číňani nazývají Tuna, Monster atp., nemá to tu co dělat. Fejky se tu taky netrpí a po tomhle zjištění to pro mě už není homage ale fejk typu Adidos.

Nemluvě o tom, že argument Čínomilů: "mám rád hodinařinu ve všech podobách..." a pak nosím v zásadě fejky a biju se za ně na fóru lidí, co fakt hodinky mají rádi, to je podle mě tak absurdní, že to tu snad ani nemá bejt, stejně jako argumentace "stojí to třetinu a vy jste de*ilové, že dáváte peníze za hůř zpracovanej originál" :D 

Za mě - diskuse: ano (začátečník třeba nemusí vědět, co to je za šrot), chlubírna: ne, jakýkoli transakce: ne.

Link to comment
Share on other sites

Pokud se mohu vyjádřit a má to být binární hlasování, tak říkám čínským kopírkám NE.

Stručné vysvětlení: pokud je to čistá kopírka od firmy, která nic jinýho nedělá, a pouze chybí / je jiné logo, pak mi to vadí (a nechápu pohnutky k tomu něco takovýho nosit). Často se v téhle souvislosti mluví třeba o Steinhartu, ale za prvé to nejsou přesné kopie Subů (ani se tak nejmenujou) a za druhé dělají i hodinky vlastního designu. Ale je mi jasný, že tohle má každej hozený jinak - já bych třeba "Suby" od Štajnů nenosil (ani jiné "hommage" jiných výrobců), ale značka jako celek mi kvůli tomu nevadí...

Link to comment
Share on other sites

před 3 minutami, VojtaB napsal:

Jak jsem psal do Exiztenceho statusu - v momentě, kdy to sami Číňani nazývají Tuna, Monster atp., nemá to tu co dělat. Fejky se tu taky netrpí a po tomhle zjištění to pro mě už není homage ale fejk typu Adidos.

Pozerám na stránku San Martin (iné čínske značky nepoznám), a u rolexáckych ani seikáckych dizajnov nevidím ani náznak originálnych názvov. Možno len zle hľadám.

Zato u Steinhartu mi názov Ocean príde ako jasný odkaz na pôvodný dizajn Submarinerov. Možno chybne.

Ale nechcem sa do takýchto debát zamotávať, ide to mimo mňa, len som napísal Bertovi, ako to vidí jeden z (flejmu nezúčastnených) užívateľov fóra.

Link to comment
Share on other sites

Vidím to v podstatě jako @wawrik. Při tomhle rozhodování je problém u firem, který skopčej hodinky (fakt nebudu používat to vznešený slovo "inspirace", který neni podle mě na místě), že krom tý kopírky mohou vyrábět i "svoje" modely (nebo aspoň třeba pouzdra / designy, do kterých dávaj strojky jiných firem a uvádějí to). A neni to ani tak o zemi a o tom, co je na cifru. Neštěstí Číňanů obecně je, že kradou a kopírujou všechno možný ve všech možnejch oborech, a tak čínská firma, která by náhodou vyprodukovala i něco svého, je apriori v podezření nebo jak to mám napsat. Tím nechci Číňana chránit a obhajovat, chraň příroda.

Se Steinhartama OO (a podobnými počiny několika dalších firem) mam taky problém a je mi tak nějak jedno, jestli je to kopie 1:1 na 100% nebo jen na 75%.

Edited by geometr
Link to comment
Share on other sites

Berte, mam pocit, ze si pletes tabory. Do moda se navazeli lidi z taboru puritanu a celkove naopak napadaji lidi kolem "vazeni clenove gentlemani", ne jebkonosici.

Link to comment
Share on other sites

Jako víceméně pasivní konzument tohoto fóra s čínskými kopiemi nemám problém  (nemluvím tím ale o "značkových" padělcích). Pročetl jsem si téma o SteelDivech, dvoje jsem si dokonce i koupil - jedny na nošení tak jak jsou, druhé na počátky "moderství".

Beru to prostě jako další hodinky, mimo to mám i "pár" kousků od Seika, Citizeny, Luche, Vostoky, ... vystřídal jsem spoustu "opravdových" značek. Pořád je to nástroj, co ukazuje čas a kdo to vyrobil, je mi celkem jedno, pokud to funguje a líbí se mi to.
Samozřejmě dá se dělat, že tyhle hodinky neexistují, zavřít oči a zakázat to. Ale proč? Když se pak přestanou líbit Steinharty, Davosy, zakážeme je taky?

Link to comment
Share on other sites

Ja by som nejaké zásadné zmeny nerobil. Nech si každý rozhodne, čo chce nosiť, fotiť, ukazovať. Ak to nie je fake, nech to žije. Akurát, nech to žije v izolácii, v čínskych vláknach (a nikde inde) a nehovorí sa tomu homage ani zo srandy. Výpady a podobne, na to sú tu štandardné a dlho fungujúce prostriedky.

Link to comment
Share on other sites

Mam problem v tom, kdo a jak bude urcovat, co uz je okopcene moc a co jeste malo. Teda za predpokladu, ze tomu tribunalu nebudu predsedat :)

Za me nechat. Komu z toho cuka oko, tak at si daji prispevovatele na blacklist a neuvidi jejich posty.

Link to comment
Share on other sites

Když si někdo doma za dveřma nosí na hlavě slipy tak je každému po tom kulové. Ale číst ty řeči, lepší než originál, je totálně zvrácený úlet.

Protože kdyby nebyl ten třeba i špatně udělaný originál, tak by číňan asi neměl co kopírovat.

Edited by kamilb
Link to comment
Share on other sites

1. Plošně bych Čínu nezakazoval, co pak chudáci výrobci jako Seagull, Fiyta, Dong Feng apod.

2. Není to prostě tak jednoduché a jednoznačné.

Třeba když se podívám na tolik obhajovaný Steinhart. V sekci Diver watch mají 62 modelů hodinek, z toho nekopírek je pouhých 6 kusů (Ocean 2 a Triton). Viz: https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch.html?limit=36 

V sekci pilotek mají vše založeno na B-Uhr a IWC. U Marinů to až tak posoudit nedokážu. Tolik tedy k originalitě jejich výroby. 

U Davosy je to třeba kapku lepší, ale Submariner modely rozvíjejí taky (Ternos Sixties, Vintage Diver), v pilotní sekci je IWC jak vyšité, v Performance modelové řadě zase svítí AP RO Offshore nebo Daytony.

Tak tohle Vám přijde OK? Je jedno, jestli to je kopírka ze 100 % nebo 80 %, je z toho jasně patrné, co okopírovali.

Prostě a jednoduše, nechal bych to žít, ať si každý na ruku obhájí, co mu libo. Oslavné zpěvy asi nesklidí, komentáře musí být schopný unést, nadávky pak vyřeší mod.

Link to comment
Share on other sites

před 2 minutami, McStinger napsal:

Ja by som nejaké zásadné zmeny nerobil. Nech si každý rozhodne, čo chce nosiť, fotiť, ukazovať. Ak to nie je fake, nech to žije. Akurát, nech to žije v izolácii, v čínskych vláknach (a nikde inde) a nehovorí sa tomu homage ani zo srandy. Výpady a podobne, na to sú tu štandardné a dlho fungujúce prostriedky.

V tom ukazovat a životě v izolaci vidím problém. Nejde tady o zdejší komunitu, ale o lidi, který se k tomu dostanou z venku a forum se tak dostane do jakési pozice propagátora daného produktu, a to někdy až tak, že to muže bejt v rovině "jak jsem ochcal Rolex koupí Steinů" 😞

před 1 minutou, ggrand napsal:

Mam problem v tom, kdo a jak bude urcovat, co uz je okopcene moc a co jeste malo. Teda za predpokladu, ze tomu tribunalu nebudu predsedat :)

Za me nechat. Komu z toho cuka oko, tak at si daji prispevovatele na blacklist a neuvidi jejich posty.

To je vono. Kdo bude ten kat. A s tím související, jak selektovat ty firmy - tys vyrobil jeden model, kterej je (podle zdejšího kata) kopie toho a toho, tak šup z kola ven...

Link to comment
Share on other sites

Bylo to v pohodě do chvíle, než to místní sekta začala přehánět s adorováním těchto fejkařů. To si myslím, na fórum které je zaměřeno na hodinky nepatří, byť by byly sebelepší, nic neomluví ukradený design.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...