Přejít na obsah

Fixace komodit a její zrušení


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 184
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 36 minutami, Gustaf napsal:

Innogy už plyn taky napalilo nebo v brzké době napálí. Neboj. 

Kamarád se upsal před týdnem a ceny původní, Armex už fixace zdražil rapidně anebo nabízí ceny aktuální dle burzy dennímy výpočty a to mě přijde vcelku dobrodružství....ale je to na každém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 10. 2021 v 21:09, exBURN napsal:

To je ale velký masakr. To vytápíš ale zámek ne? 

Já právě taky uvažoval co i za cenu investic pořídit, ale nic mě moc nenapadá.

Kdeže zámek, prastará obří chalupa plus naproti přes dvůr stáje, ve kterejch mám dílnu pro motorky. Z obytnýho baráku vytápím polovinu (110m2) ze stájí tak třetinu (56m2). Garáž/autodílnu z přilehlé stodoly (100m2) nevytápím vůbec. Nic není odizolovaný ani zateplený, budovy třídy Omega. Stáří svejch ruin ani neznám, na mapě z roku 1837 už to stojí. První textový zmínky o usedlosti jsou z roku 1654, obec pak 1379. Technologicky středověk, styl vlaštovčí hnízda. Nevím, co jsem si myslel, když jsem to pořizoval, ale jsem tu fakt rád. Naštěstí jsem v obytný části dal pod dlažby krom elektrorohoží i přípravu pro radiátory, který jsem doposud neměl potřebu řešit. Takže právě vybírám krbovky nebo peletková kamna s teplovodním výměníkem co utáhne deset radiátorů plus nějaký ty FVE panely na střechu. Pokud se touhle problematikou někdo z přítomných zabývá, uvítám radu, pomoc, projekt i realizaci. Snad mě z přírodního stylu života nevyštípe zpátky do Prahy zkurvenej green deal. Pokud jo, budu mít pár zakázek pro šikovnýho nájemnýho vraha.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já koupil starší barák ale tak cca 40 let a první rok po výměně oken 36000 za plyn a druhé léto jsem zateplil strop 30cm a zdi 16cm - cca 100 000,- investice ale druhou zimu to padlo na 13 000.  Takze ted po 6 letech zaplacený a furt to bude fungovat bez servisu dál
 

máš zateplené stropy tam kde topíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, zateplovat středověk mi přijde úchylný. 40 let považuju za novostavbu 🙂 Zateplený nemám nic, tedy ani stropy. Třeba naproti v dílnách jsou klenby, tzn jedna cihla a nazdar. Tohle chtít zateplit a udělat pochozí by jednak koštovalo nesmysl a druhak zničilo ráz polozříceniny v původním stavu. Po vršku přejdu se staženým zadkem, že se propadnu, výškové klenutí je výrazné. Ovšem myšáci, kuny a jiní drobní podnájemníci si mý půdy pochvalujou.

754928306_motodlny(1).thumb.JPG.c1bc65cf23087c301c74e077385339db.JPG

539417929_motodlny(2).thumb.JPG.00116a8d5c6d843e8cd19aeaf441df37.JPG

post-17198-0-28271900-1496132715.thumb.jpg.69102c030e6598e8fd1864c8314d6b1a.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě proto mi přišlo nejlepší zateplit stropy což je levné a ta vata nic neváží - je tam možnost nad tu klenbu dát třeba jen vatu - 200 mm vata za ca 140,- m2.

To udělá ze zkušeností nejvíc a u tebe se vrátí za 3 měsíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, exBURN napsal:

No právě proto mi přišlo nejlepší zateplit stropy což je levné a ta vata nic neváží - je tam možnost nad tu klenbu dát třeba jen vatu - 200 mm vata za ca 140,- m2.

To udělá ze zkušeností nejvíc a u tebe se vrátí za 3 měsíce.

+1

Mudro vravi chlapec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Americkej napsal:

Kluci díky, ale neblbněte, fakt je to jenom velká vesnická haluzna, jakejch jsou plný jižní Čechy.

Není to chateau, ale chata 😀 a nepůjčí Vám ji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, exBURN napsal:

No právě proto mi přišlo nejlepší zateplit stropy což je levné a ta vata nic neváží - je tam možnost nad tu klenbu dát třeba jen vatu - 200 mm vata za ca 140,- m2.

To udělá ze zkušeností nejvíc a u tebe se vrátí za 3 měsíce.

 

před 16 minutami, eskimak napsal:

+1

Mudro vravi chlapec.

A kuny a hlodavci budou Americkýho milovat ještě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, African napsal:

Neváhej a řeš, Armex už zdražil, poslední z mála kdo vycházel nedávno ještě férově je innogy....

No není moc co řešit... čekám teď až se ozve ten náhradní dodavatel (tak jak je doporučeno) asi Eon.

No a pak už u nich asi rovnou zůstat a upsat se....určitě nebudu chtít nějak zbytečně dlouho být jen v té šestiměsíční nouzovce.  Snad ta smlouva bude aspoň o trošičku lepší než to co tam je teď... nevím.

Někdo další s BE a tipem co bude dál dělat? :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...