Jump to content

Dotazy - pelmel

ricous
 Share

Recommended Posts

před 5 minutami, Strocek napsal:

Pánové budu kupovat nabíječku na auto a moto baterku a mám v merku Optimate 6. Je to dobrá volba nebo by měl někdo lepší typ? 

https://www.battery-import.cz/nabijecky-4/tecmate-nabijecka-optimate-6-ampmatic--12v-6a--tm360/

Optimate nějakou mám už léta a slouží dobře. Dnes bych, ale vybíral něco od CTEKU.

Za mě docela dobrá volba. Bereme je i pro naše zákazníky u Micronixu a nikdo si nikdy nestěžoval. Další dobrá volba jsou nabíječky Noco Genius 5 a 10 (rozdíl jenom v nabíjecím proudu 5A a 10A)

Odesláno z mého SM-A526B pomocí Tapatalk

před 24 minutami, Strocek napsal:

Pánové budu kupovat nabíječku na auto a moto baterku a mám v merku Optimate 6. Je to dobrá volba nebo by měl někdo lepší typ? 

https://www.battery-import.cz/nabijecky-4/tecmate-nabijecka-optimate-6-ampmatic--12v-6a--tm360/

Mám Optimate (nějakou starší a obyčejnější než linkuješ) a funguje jak má...

popravdě řečeno, ony fungujou i ty nabíječky za pět stovek z obchoďáků. Jestli jsou lepší nebo horší, kdo ví? Na běžné nabíjení v tom asi velký rozdíl nebude, hlavní je vůbec něčím nabíjet a nenechat baterku chcípnout. Ale zas jsou jen pro menší proudy, větší baterie nabíjí dlouho. Ty dražší nabíječky taky mívají někdy víc funkcí, například EXIDE mají na sobě svítilnu a kromě nabíjení můžou fungovat i jako zdroj 13V. A někdy se hodí i možnost dokoupení příslušenství, vyměnitelné kabely nebo konektor pro připojení do vozidla aby se nemuselo blbnout se svorkama. Asi s žádnou se neudělá zásadní chyba. Akorát zrovna ty silnější EXIDE jsou prý nedostatkový, dodavatel nedodává, v Brně Čepek je má už dlouho vyprodaný.

Před hodinou, Strocek napsal:

Na ty optimy jsem nezaregistroval nic špatnýho, takže to bude taková prověřená klasika. Ty CTEK nevim, že by někdo měl, takže nevim jak si stojí nebo v čem sou lepší.

Len pre potrebu referencie, mám CTEK MXS 5, spokojnosť. Aj s nabíjaním cez zapaľovač.

Kluci sorry zkusim to i tady a požádám Vas o Tip na hotel, kde se slušně vyspim a dobře najím a v okolí si budu moci zkusit s mojí ženskou sněžnice. 
Myslim samozřejmě domácí kopečky a budu moc rád, když budete mít někdo kamaráda majitele .

Jde mi o druhý víkend v lednu nebo prvý vikend v únoru.

• 2 weeks later...

Pánové, dotaz ohledně pojištění.
Potřeboval bych vyřešit úrazové/životní pojištění a absolutně se v tom neorientuju. Zkuste mě někam odkázat, abych si to nastudoval, případně poradit, s čím jste spokojeni.
Jde mi hlavně o možné úrazy z hobby hokeje (typicky vyražený zub) a připadně marodování živnostníka.

Jsem totálně v lese :D

Díky všem za rady

Když jsme u toho pojištění, máte někdo pojištění "na blbost" (škoda způsobena zaměstnavateli) ale včetně škody způsobené při řízení služebního vozidla (i na něm) a tak aby to bylo platné i při služební jízdě v zahraničí (EU)?  

Edited by Tom4

Nevím, jestli je tohle to správné vlákno, ale ve statusech s tím asi nepochodím :D Není tu prosím někdo, kdo se věnuje nacenění nemovitostí (Praha), nebo nemáte nějaký tip?

Edited by VojtaB

před 2 hodinami, Ajaj napsal:

Tu otázku si už kladu taky pár dní 🙂 ale zatím jsem nic zásadního nenašel.

mimochodem já jsem pro Peak. Proč chceš Baro?

Chce je kamarád, takže nemám ponětí ;)

Může mi zde někdo poradit, kde sehnat ovladač na osvětlení ("lustr" v obýváku nejspíše Ikea)? Jak je to s těmito ovladači? Jsou to univerzální zařízení, nebo má každé světlo nezaměnitelný ovladač? Stačí zajít do elektra? Nechce se mi kvůli vadnému tlačítku kupovat nové světlo. Děkuji za ušetřený čas a peníze. 

IMG_3285.jpeg

Přátelé, nemá někdo tip na firmu schopnou vyrobit vestavěné skříně? Dům je v Praze. Není to obdélník, ale zase nic moc složitého a je toho víc. Bohužel, moji dvorní dodavatelé evidentně díky téhle době najímají blbce a já nejsem zvědavý na servis uděláme vám navrh za týden a když je potom blbě, tak zas za týden se k tomu mužem vrátit. Takže za 14 dnů se nedostaneme nikam, ale cenu nasadí, jako by to bylo z masivu…..

Shanim tedy lidi, kteří rozumí dvě práci, víc nepožadují…. 
 Děkuji.