Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Už jsem to tady někam jednou psal - od r. 2015 kupujeme taky jen nové KIA (napřed Cee'd kombi, pak žena Sportage a já jako druhé auto Ceed HB). Předtím jsme měli oba (já i žena) Fordy, předtím Opla....S KIA naprostá spokojenost, korejci šli s pomocí německých designérů a vývojářů za posledních 15 let hodně nahoru. Kvalita provedení - výš než Fordy,  poměr cena/výkon (i když už se KIA cenově nepodbízí) nepřekonatelný, záruka 7 let. Když to shrnu - První Cee'd kombi prodán po 5 letech s nájezdem 99.xxx km  - celou dobu žádné závady, jen běžné garančky + výměna zadních  dveří (vandalismus feťáka na Silvestra), poté koupena ženě Sportage  (má ji zatím 4 roky, 60 000 km bez problémů). K tomu jsme jako náhradu F Focuse, coby druhého auta, přikoupili krátkého Ceeda. Za mě KIA rozhodně 👍!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Kamil.K napsal:

Už jsem to tady někam jednou psal - od r. 2015 kupujeme taky jen nové KIA (napřed Cee'd kombi, pak žena Sportage a já jako druhé auto Ceed HB). Předtím jsme měli oba (já i žena) Fordy, předtím Opla....S KIA naprostá spokojenost, korejci šli s pomocí německých designérů a vývojářů za posledních 15 let hodně nahoru. Kvalita provedení - výš než Fordy,  poměr cena/výkon (i když už se KIA cenově nepodbízí) nepřekonatelný, záruka 7 let. Když to shrnu - První Cee'd kombi prodán po 5 letech s nájezdem 99.xxx km  - celou dobu žádné závady, jen běžné garančky + výměna zadních  dveří (vandalismus feťáka na Silvestra), poté koupena ženě Sportage  (má ji zatím 4 roky, 60 000 km bez problémů). K tomu jsme jako náhradu F Focuse, coby druhého auta, přikoupili krátkého Ceeda. Za mě KIA rozhodně 👍!

Bratr to má podobně, s několika Fordy jen problémy, pořád, v celé firemní flotile... rozhoupal se k Ceedu SW a všechno v pořádku, je velice spokojený a auto bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě bylo už vše řečeno, tak jenom doplnim, že u mhev je pitomost odpojovat baterky a start stopy - startuje to z baterky hybridu, takže standardní baterku to nehuntuje, za me velmi elegantni reseni, s automatem to na jízdě ani nepoznáš. Není pravda, že by se to nedalo nahodit kabelama, jak někde píšou. A kufr má vysoko podlahu právě kvůli baterce - jsou tam přihrádky, ale celé se to myslím vyndat nedá, protože tam pořád bude ta baterka.

Hluk sedi, dynamika 1.5 tgdi je super, a oproti koncernu je to i líp zpracované (byť z lacinějších materiálů... i kdyz teda kdyz to srovnam s golfem tam mozna ani ne).

Jediný problém, který se mi nepovedlo vyřešit, jsou dveře spolujezdce, které jsem si 2x nechával vycentrovat a objektivně jsou prostě rovně, přesto chtějí větší sílu, aby se zavřely než dveře řidiče. Netuším proč, sere mě to, ale asi je to neřešitelné.

jo a je to teda Kundaj, ale v podstate je to stejné jak ta kia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lehce offtopic - nemáte tip na někoho v Praze (prosím fakt v Praze) kdo mi opraví/přelákne drbnutej lak na autě (pár cm)? Původně se mi odloupl (asi na myčce) kousíček transparentní vrstvy, zkusil jsem to opravit a totálně to domrdal. Klidně do zpráv, dík.


A abych nebyl úplně offtopic, podepíšu co se řeklo o Kia - jezdím třetím rokem proceed gt 1.6tgdi dct7 a je to ok. Odhlučnění nahovno, motor za mě žere dost, ale jinak cajk za ty prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

51 minutes ago, Maro said:

V podstatě bylo už vše řečeno, tak jenom doplnim, že u mhev je pitomost odpojovat baterky a start stopy - startuje to z baterky hybridu, takže standardní baterku to nehuntuje, za me velmi elegantni reseni, s automatem to na jízdě ani nepoznáš. Není pravda, že by se to nedalo nahodit kabelama, jak někde píšou. A kufr má vysoko podlahu právě kvůli baterce - jsou tam přihrádky, ale celé se to myslím vyndat nedá, protože tam pořád bude ta baterka.

Hluk sedi, dynamika 1.5 tgdi je super, a oproti koncernu je to i líp zpracované (byť z lacinějších materiálů... i kdyz teda kdyz to srovnam s golfem tam mozna ani ne).

Jediný problém, který se mi nepovedlo vyřešit, jsou dveře spolujezdce, které jsem si 2x nechával vycentrovat a objektivně jsou prostě rovně, přesto chtějí větší sílu, aby se zavřely než dveře řidiče. Netuším proč, sere mě to, ale asi je to neřešitelné.

jo a je to teda Kundaj, ale v podstate je to stejné jak ta kia

Tak som kukol SK cennik 2024. Este stale je tu Ceed normalne auto bez mhev blbosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, ragu napsal:

Lehce offtopic - nemáte tip na někoho v Praze (prosím fakt v Praze) kdo mi opraví/přelákne drbnutej lak na autě (pár cm)? Původně se mi odloupl (asi na myčce) kousíček transparentní vrstvy, zkusil jsem to opravit a totálně to domrdal. Klidně do zpráv, dík.


A abych nebyl úplně offtopic, podepíšu co se řeklo o Kia - jezdím třetím rokem proceed gt 1.6tgdi dct7 a je to ok. Odhlučnění nahovno, motor za mě žere dost, ale jinak cajk za ty prachy.

https://www.google.com/search?gs_ssp=eJzj4tVP1zc0TDJLySssykkxYLRSNagwMTdISko1SDE0M0gxNU5LsTKosLRIMUiyNDM2TzMzNjUxSPTiLUjMzCtRSMusUCgoygcAstYUTw&q=paint+fix+pro&oq=paint+fic+pro&aqs=chrome.1.69i57j46i13i175i199i512j0i13i30l3j0i22i30l2j0i13i30l7.7055j0j9&client=ms-android-huawei-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, M3maniac napsal:

To je hrozný pocit co?🤣 mít trochu peněz a nevědět co koupit 🤣. Už to řešíš tak čtvrt roku 🤣. Sorry, mlasknul jsem 2 sedmičky bílého🤣

Naopak! To je možná ta nejlepší část :).

Já jsem rád, že mám objednáno. To spektrum totiž bylo fakt až nepříjemně/příjemně široký (kromě toho Rexe třeba Outback, V90CC, Kodiaq, Superb, teoreticky starší E combi). Výběr je zábava :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak pro koho 🤣, v poho. Třeba výběr vysněnýho auta na které míříš, sníš o něm , makáš aby sis ho konečně koupil, protože si o něm přečetl hromadu pozitivních testů tak tam tu radost a štěstí chápu. Ale skákat 3 měsíce od značky ke značce , od modelu k modelu a od motoru s R6 po R4 ( což je nebe a dudy ) to moc nechápu😉. Ale to bude spíš pracovní deformace 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upresneni od kdy vybiram:  5.5. mi pan nedal prednost a od te doby resim. 
1) na 4x4 jsem zvyky

2) nez. topeni vzhledem k uro problemum je fakn vec

3) tim ze jsem z mb, dokazu servisovat korncernove veci bezproblemove a relativne levne

4) samozrejme pri cene skodovek hnane domaci poptavkou si rikam jestli za stejne penize neni lepsi volba Volvo 60/90, Bmw 3/5 atd. 
jen  jakykoliv servis je pro mne reseni - Lbc/Pha a pul dne v prdeli. 
A ano neni to pro mne malo penez a za ten mesic jsem si vyslechl tolik bajek od prodavajicich 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, H-B napsal:

Naopak! To je možná ta nejlepší část :).

Já jsem rád, že mám objednáno. To spektrum totiž bylo fakt až nepříjemně/příjemně široký (kromě toho Rexe třeba Outback, V90CC, Kodiaq, Superb, teoreticky starší E combi). Výběr je zábava :)

Ja to mam stejne 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Vasa_H napsal:

Jen pro upresneni od kdy vybiram:  5.5. mi pan nedal prednost a od te doby resim. 
1) na 4x4 jsem zvyky

2) nez. topeni vzhledem k uro problemum je fakn vec

3) tim ze jsem z mb, dokazu servisovat korncernove veci bezproblemove a relativne levne

4) samozrejme pri cene skodovek hnane domaci poptavkou si rikam jestli za stejne penize neni lepsi volba Volvo 60/90, Bmw 3/5 atd. 
jen  jakykoliv servis je pro mne reseni - Lbc/Pha a pul dne v prdeli. 
A ano neni to pro mne malo penez a za ten mesic jsem si vyslechl tolik bajek od prodavajicich 😉

 

Úpně v klidu, ale jen ať tu nejsem úplně za blbce, poprvé ses mě ptal na auto 20.2.23 , proto se tak směju. A málo peněz to určitě není, to nikdo neřek. To že prémie bude na servis dražší než škoda ( vw ) je každýmu jasný, ale velkej rozdíl to mnohdy není. Často u servisáku slyším u bmw vyměním jen ložisko za 4 k a u toho vw musím celej kardan i s ložiskem za 54 k 🤣. Když máš levnej servis na koncern tak si ho prostě kup a nevymýšlej píčoviny s volvem, kdybys chtěl starou poctivou D5 tak ti ji doporučím. Co slyším od lidí v okolí tak to už není to co bývalo. Tak šťastnou ruku 😉 P.S. a pohádky neposlouchej, buď je auto dobré nebo né. Ony ty pohádky jsou většinou vysloveny po otázce a proč to vlastně prodáváte? 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...