Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Kotlick napsal:

Stropní chlazení mi nabízeli i u Viessmannu k TČ. Moje TČ to umí, ale neinstaloval jsem to . Udělají se 2 větve, jedna do podlahy na topení a druhá pod strop na chlazení. Zkus se poptat u nich.

Díky. Mě právě zajímají ty praktické zkušenosti uživatele, jak je to účinné, jestli jsou s tím nějaké problémy atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 2. 2024 v 17:05, xbraj19 napsal:

A máš i zkušenost přímo s tím stropním chlazením?

Ségra od nich má podlahovku, tak jsem si ji dal taky. Do stropního chlazení jsem nakonec hlavně kvůli ceně nešel, vsadil jsem na kvalitní izolace stěn, dobrou skladbu stropu, izolaci střechy atd. Uvidím jak to bude fungovat a kdyby se dům v horkách přehříval, tak to budu řešit. Známí co ale mají to štěstí, že peníze až tak řešit nemusí, mají stropní chlazení od Univenty a nemůžou si to vynachválit. Systém funguje jinak než klimatizace (krátká doba působení, velká spotřeba energie). To stropní chlazení jede stále na minimální výkon a je tiché. Pokud na to jsou prachy, neváhal bych. Je to fakt super. Důležité je taky, aby to dělala montážní firma se zkušeností a ne nějací patláci ;) 

Upraveno uživatelem Pavel87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Skúsil ten pán niekedy trebárs spať pri pootvorenom okne?
Však o to tady jde, když se v pasivním domě nemůže větrat tak není vhodný pro pohodový život.

Odesláno z mého SM-A528B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehovorí o pasívnom dome, aspoň podľa toho výňatku. No hovorí, že tie parametre nie je schopný zaistiť bez riadeného vetrania.

Možno kontext celého rozhovoru je iný, len nevyzerá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc nechápu, proč se téma rekuperace (řízené větrání) tak stále omílá. Tedy, vlastně chápu - jde převážně o špatné informace nebo zkušenosti z minulých let. 

Na začátku projektu jsem rekuperaci ani nezvažoval - hlučné, drahé, přeslechy v místnostech, problém s krbem, digestoří, nemohu si otevřít okno, ...

Ale pokud to člověk hned nezavrhne, zjistí že to už dneska dávno není pravda. Pokud to firma provede dobře, nic z toho nehrozí.

Je snad jen jeden argument proti - cena. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to víc souvislostí:

- existuje-li v dostatečné blízkosti bytové novostavby stávající zdroj hluku, který produkuje nadlimitní hlukovou zátěž pro stavbu, musíš zajistit hygienické limity v obytných místnostech novostavby jak akustické, tak minimální výměnu vzduchu v obytných místnostech.

(Zjednodušeně - když bys otevřel okno, máš v chráněné místnosti - obytné místnosti - hluk, který překračuje hygienický limit - a musíš najít řešení, jak bez nadměrného hluku vyměnit v těchto místnostech vzduch = nucené větrání. To je legislativa a je na každém uživateli, jak bude tyto prostory užívat - někdo vypne nucené větrání a otevře okno aji přes hluk z venku, někdo využije nucené větrání...)

A stejně tak musíš splnit energetické požadavky, které hodnotí PENB (průkaz energetické náročnosti budovy) - dle zvoleného zdroje tepla, kvality obálky... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Libor_OV napsal:

Máte, prosím, někdo pozitivní zkušenost s firmou, která umí zrealizovat základovou desku na RD a působí na Plzeňsku/Přešticku? (Jestli ano, budu rád.)

Děkuji.

Mohl bych se zeptat známýho, kterej to dělá, jestli má volno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Hasňa napsal:

Jen si tady tak po obědě u kafe čtu v časáku rozhovor s architektem, tak to sem plácnu, bo zme tu o tom pindali. be287a2f3de27b9982aa4160cfebb4df.jpg
 

Vyzdvihnul bych tu větu " A potřebujeme odvětrat výpary z nábytku ".

To až někdo bude pořizovat "Nový" nábytek, aby popřemýšlel kam jdou těkavé složky použité při výrobě.

A není to jen nábytek, prostě výrobky vyrobené za použití ropných produktů (fenoly, formaldehyd etc.).  viz např. Poznáte, jestli je vaše domácnost zdravá? Arnika vyškolila první ambasadory  

Nikdo se nebo svoji rodinu nechce vystavovat zbytečné zátěži a zvlášť u dětí je prostě nebezpečí že se jim "rozjede" alergie nebo exém. A když se někdo zasní jak " to voní novotou"  tak já tam vidím těkavé aromatické uhlovodíky 😄

Takže za mě , jo, větrat co to jde 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vyresit pristup v prudkem svahu?

Z cesty najedu na pozemek v dolni casti, zaparkuji a pak travnaty pekne prudky pozemek k chate. Schody asi blbost, nějaké slapaky?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...