Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

ted jsem mluvil s kámošem z Moravy a ten je taky očkován už asi týden. Prý šel náhodou k obvodní a ta se zeptala jestli chce naočkovat tak souhlasil... AZ bodlo a za 12 týdnu druhé...jo a je o pár let mladší než já 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Drda napsal:

ted jsem mluvil s kámošem z Moravy a ten je taky očkován už asi týden. Prý šel náhodou k obvodní a ta se zeptala jestli chce naočkovat tak souhlasil... AZ bodlo a za 12 týdnu druhé...jo a je o pár let mladší než já 🙂

A dle mého tě pěkně krmí, doktorka známá, nahráli rizikovou skupinu a je to tam...a není to upřímně moc složité, co tak slýchám, ale nejsme přeci hovada, že kluci :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně se nepředbíhejte. To se nedělá. Za chvíli je duben, to se bude očkovat 100.000 lidí za den, a v létě bude vakcíny tolik že ji budou dostávat i děcka.

Nyní zcela vážně, nevíte někdo zda jsou k dispozici data o očkování ve smyslu počty ospb spadajících do jednotlivých skupin a % kolik z nich je v jednotlivých skupinách naočkováno?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D dobře, no :D

mířím teda na to, že úmrtnost je největší a vytížení nemocnic má velké zastoupení mezi seniory, ale očkování je dobrovolné -> např. naočkování třeba pouze 30% lidí z rizikových skupin = 1/3 zlepšení = normální život v nedohlednu? 

jooo, a data jsem našel, na webu MZ, ale jaksi se mi rozdělení dle věku nenačítá ;) asi přetížení nějakého modulu :) koho by to zajímalo tak zde:  https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/vakcinace-cr

Upraveno uživatelem Tom4
Typo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Duke650 napsal:

Dpč už fakt stačilo :-( šmejde čínskej

Třetí úmrtí za pět týdnů ...sestřenice mojí mámy 

Mám také v rodině úmrtí, mé mámy manžel. Máma se z toho dostala jen taktak, 81 let, několik závažných nemocí.. Stihla se naočkovat jen první dávkou, v době druhé už byla v nemocnici ale nejspíš jí i ta první pomohla přežít. Dnes už je doma a na svůj věk relativně v pohodě. Jiní, i mladší se z toho dostávají déle a s horšími následky. A bohužel přibývají i další mrtví, které jsem znal a nebo rodinní příslušníci a známí přátel, je toho hodně, často mladí a zdraví lidé, vím i o několika aktivních sportovcích, kteří to "nedali". A ještě víc je těch, které znám a nemoc už prodělali, často celé rodiny, dokonce mi přijde že každý druhý koho potkám to má za sebou a půlka jejich blízkých a známých také. To je asi blbost, ale je možná pravdivý názor, který jsem někde zaznamenal, že na snad již klesajících číslech nárůstu nakažených se kromě opatření a očkování podílí i promořenost.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad očkování, MZ prodloužilo dobu mezi 1. a 2. dávkou na 6 týdnů. Znamená to, že při zachování doby 14 dnů po 2. očkování pro získání potvrzení např. pro cestování bude potřeba počítat s dobou dva měsíce od první dávky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...