Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Sphinxx napsal:

Mluvil tam zástupce jednoho velkého dopravce a taky to vnímá, jako problém, protože ten kdo se nenechá očkovat, toho nedonutí ani práce, respektive vyhazov. A popravdě si to nedokážu představit ani legislativně, tohle jestli projde, to zas bude kočkopes tvl ...

Píšou, že tripartita tomu zatím není nakloněna, a Hamoun je s tím debilním nápadem sám, jak Milouš v plotě 🙂

 

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel farmaceutický a chemický průmysl je jeden z nejmocnějších, hodně mne vytáčí reklamy Lysol, Savo apod. (desinfikujte každej den několikrát domácnost)... kurva a kde ty děcka pak maj nabrat přirozenou imunitu? Lidi bohužel strašně zpohodlněli a při každým "píchnutí" do sebe perou výdobytky typu coldrex, paralen, ibalgin atd. a pak se divěj, že jde jejich imunita do kopru... fakt je mi z dnešního světa na blití... možná mne někdo bude mít za magora, nebo za sluníčkáře (to snad ne, tohle je pro mne sprostý slovo) ... já jsem jen starej tramp, kterej nevotravuje doktory, protože jsou potřebnější, a běžný rýmičky a chřipečky léčí medem, česnekem, zázvorem ... na chřipku jsem se vočkovat bedal a nemám s ní problém a stejně nahlížím i na covid, mám ho za sebou, 5 dní zimnice a rýmy, tak jsem zalez na ty dny do postele a hotovo... a jelikož jsem odjakživa rebel, tak když mi někdo něco násilně vnucuje, tak mne akorát donutí to odmítat (i přes to, že zvažuju všechna pro i proti - pokud usoudím, že má hlavu i patu, tak do toho klidně půjdu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel farmaceutický a chemický průmysl je jeden z nejmocnějších, hodně mne vytáčí reklamy Lysol, Savo apod. (desinfikujte každej den několikrát domácnost)... kurva a kde ty děcka pak maj nabrat přirozenou imunitu? Lidi bohužel strašně zpohodlněli a při každým "píchnutí" do sebe perou výdobytky typu coldrex, paralen, ibalgin atd. a pak se divěj, že jde jejich imunita do kopru... fakt je mi z dnešního světa na blití... možná mne někdo bude mít za magora, nebo za sluníčkáře (to snad ne, tohle je pro mne sprostý slovo) ... já jsem jen starej tramp, kterej nevotravuje doktory, protože jsou potřebnější, a běžný rýmičky a chřipečky léčí medem, česnekem, zázvorem ... na chřipku jsem se vočkovat bedal a nemám s ní problém a stejně nahlížím i na covid, mám ho za sebou, 5 dní zimnice a rýmy, tak jsem zalez na ty dny do postele a hotovo... a jelikož jsem odjakživa rebel, tak když mi někdo něco násilně vnucuje, tak mne akorát donutí to odmítat (i přes to, že zvažuju všechna pro i proti - pokud usoudím, že má hlavu i patu, tak do toho klidně půjdu)

Není Pharma jako Pharma, milý kočičáku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě udivuje, že i tady se šíří konspirace a odmítači očkování vymýšlejí spiklenecké teorie. Šíří se tady utajované materiály a trousí se tady zaručené informace o škodlivosti vakcín proti Covid 19

Covid jsem chytil 1.2 letos a za deset dní byl pryč. Paráda! Vlastně ne 😞. Potom jsem nemohl dýchat a to třeba 4 měsíce, regulérně jsem se dusil. Roentgen, sono a ostatní vyšetření jsem absolovoval asi dvacetkrát.  Časově, fyzicky i finančně náročné. Pro mne i pro stát !

Na letišti cca po půl roce od ukončené vakcinace nepípám a třetí koule mi taky nevyrostla.

Neslouží náhodou ta vakcína k tomu, aby byl u toho očkovaného jedince ten průběh velice mírný ? 

 

Kluci poza je jedna věc, ale život je druhá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi vymýšlajů teorie, protože chování mocností tomu krásně nahrává. Zvyšování tlaku na roušky, očkování, atd.,

tam je evidentní, že nás chcou donutit ke vpichu za každou cenu. Samozřejmě nikdo normální nezpochybňuje

že tu respirační onemocnění je a s někým to umí i nepěkně zamávat. Já sám jsem to měl skoro před rokem, telefonicky

neschopenku u obvoďačky, dva dny divný pocit v nose, pak ztráta chuti, čichu. I jal jsem se pomoct sousedovi rubat

dřevo v lese. Za 14 dní prima práce jsem měl 5kg dole, po kovidu ani památka. Ale fakt záleží kus od kusu, jaký má

člověk orgasmus a jak se s tím popere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A regulérní chřipku jsem měl jednou, jako děcko. A to jsem byl týden úplně hotový, bolelo všecko, hlava,

kosti, svaly, jo a čuch jsem mimochodem taky neměl. Takže covid19 v mém případě byl fakt úplně o něčem

jiném. Na závažnější chřipku jsem sa nikdy neočkoval, nevidím důvod proč sa očkovat proti tomuto covidu. A co

psal lynx nahoře, s tím souhlasím bez výhrad, lidi do sebe (i kolem sebe) cpou zbytečně sračky, pak nemá být

tolik nemocí a alergií. Nejhorší je, že už pomalu přestáváme mít na výběr a chtě nechtě dostáváme ty hnusy

přes potravu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarja lidi, věnujte jedno odpoledne tomu, že se kouknete na něco o chybách logického úsudku, argumentačních klamech, kognitivních zkresleních, předsudcích a taky o tom jak si utvořit rozumnej názor na základě dat.

Některý věci tady je fakt hrozně bolestivý číst, nehledě na to jestli s nima názorově souhlasím nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem prodělal covid začátkem tohoto roku. Můj táta dělá ve školství a má vakcínu od té doby jak to šlo, takže mezi prvními.  V červenci jsme byli společně na protilátkách a měl jsem jich 2x tolik než on. Proč já bych měl být společností znevýhodňován? To je to co mě na tom sere. Zdravý rozum. Tlačme na ty, kdo nemá protilátky a ne na ty kdo jich má víc než očkovaní a pouze mu chybí razítko. Nic, jdu něco dělat, než mi to zakážou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, ragu napsal:

Šmarja lidi, věnujte jedno odpoledne tomu, že se kouknete na něco o chybách logického úsudku, argumentačních klamech, kognitivních zkresleních, předsudcích a taky o tom jak si utvořit rozumnej názor na základě dat.

Některý věci tady je fakt hrozně bolestivý číst, nehledě na to jestli s nima názorově souhlasím nebo ne.

 

2018-09-11 19.50.34.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je ale všechno složité. ;) Na mozkovnu.

Například jedna příbuzná, bydlí daleko, ale vím přesně kdy má volno. To je totiž vylepená na sociálních sítích a agituje proti očkování. Těžko říct co ji k tomu vede, nicméně vytapetuje co může kde může kdejakou hloupostí a nakonec přidá Landu nebo podobného zmateného jantara. :)

U lidí z opačné strany názorového spektra na očkování tuto taktiku nepozoruji. Divné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, se zvýšenou pozorností jsem několik dní sledoval Vaši debatu v tomto vlákně. Situace venku i zde, ve virtuálním prostoru, se stává závažnou. Vzhledem k tomu, že ani já nechci zůstat pozadu, dovolím si vydat následující varování: popírání potřebnosti očkování způsobuje dlouhodobou nepřítomnost na Chronomagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tvl tlak na rousky. Jako diskuse a polemika ok, ale tlak na rousky fakt nedavam. Mozna, kdyby si cast spolecnosti z rousek neudelala symbol radobysvobody, nemuseli jsme si zazivat jeji opravdovy omezovani a lockdowny. Nebo treba ne v takovy mire.

Mame ve firme nekolik stovek prodelanych kovidu a za celou sezonu jen jednotky internich prenosu. Mame zavedenych nekolik zakladnich pravidel a opatreni, ktery se za celou dobu de facto nezmenily. Mezi nimi i (nano)rousky uvnitr. Takze to jde a funguje to. Narozdil od kolotoce, co delala vlada. Ale neschopna vlada a funkcnost rousek spolu opravdu nesouvisi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na respirátor nedám dopustit. O víkendu jsem vymetal po 2 letech kotelnu a toho prachu! Normálně jsem to dřív nepoužíval, max. mokrou hadru na čuňu, ale stejně jsem pak dva dny smrkal hovna. A po resp nosík čistý jak lilie.

Upraveno uživatelem miccalek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, skalis napsal:

tvl tlak na rousky. Jako diskuse a polemika ok, ale tlak na rousky fakt nedavam. Mozna, kdyby si cast spolecnosti z rousek neudelala symbol radobysvobody, nemuseli jsme si zazivat jeji opravdovy omezovani a lockdowny. Nebo treba ne v takovy mire.

Mame ve firme nekolik stovek prodelanych kovidu a za celou sezonu jen jednotky internich prenosu. Mame zavedenych nekolik zakladnich pravidel a opatreni, ktery se za celou dobu de facto nezmenily. Mezi nimi i (nano)rousky uvnitr. Takze to jde a funguje to. Narozdil od kolotoce, co delala vlada. Ale neschopna vlada a funkcnost rousek spolu opravdu nesouvisi.

Asi tak. My jsme jeli docela přísný pravidla nošení roušek uvnitř firmy od začátku, skoro sto případ pozitivních od začátku pandemie (půlka závodu), nějaký smrťáky, ale interních přenos máme asi 10, takže 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, aaaa napsal:

A dlouhodobé účinky té vakcíny? Jsou známé?

A covidu jsou?

Teď mimo vaši poslední debatu, nečetl jsem ji a nebudu, ale jestli mě něco poslední dobou štve, tak jsou to lidi, kteří mně a vůbec svému okolí cpou, že nejsou očkovaní a proč (a teď nemám na mysli diskuzi tady, kde je na to prostor, aby se to tu někoho náhodou nedotklo). Nechápu tuhle potřebu, asi si to potřebují nahlas dokola zdůvodňovat, nevím a otravujou s tím okolí. Já taky nikomu neustále dokola necpu, že jsem. Co se mě týká, tak tohle ať si každej srovná v makovici sám a už s tím přestane otravovat.

A další věc se možná ukazuje. Tohle "rebelství" a asi někdy plané výkřiky zdá se u některých lidí končí s přicházejícími omezenimi (vstup do hospody, omezení v zaměstnání, možná omezení v lyžařské sezóně...). Takže to u některých nebylo tak horké. No a možná, že část se začala teprve teď bát, když nám to zas začíná naskakovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se jen necítím ohrožen, to je celé. Vadí mi, že najednou by jsme neměli mít v demokratické společnosti všichni stejná práva. Já nejsem odpírač, ani o tom vášnivě nedebatuji, stejně jako o politice, protože tomu prd rozumím. Babičku jsem na očkování osobně vezl i registroval, takže mě do té škatulky nezařazujte prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...