Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, odjinud napsal:

Tak mam dilema. Nasi chytli covid, otec ho ma potvrzeny uz par dni, mama se chysta na testy (ale jednoznacne ho ma - jasne priznaky a spolecna domacnost v panelaku) a rada by, abych ji tam odvezl. Je to cca kilak a nevi, jestli by to pesky dala. Jaky je v tomhle pripade nejlepsi reseni? Popravde se mi do toho moc nechce (i kdybych bral jejich auto), ale zase aby sla pesky (je ji 71) mi taky prijde blby. Nebo s respiratorama a otevrenymi okynky je to bezpecne? Sanitku uz jsme resili pro otce (jel do Motola na Regeneron, btw moc si ho chvalil), a byl to docela proces. 

Pokud musíš jet, tak pro tebe FFP3 a máma pokud to udýchá FFP2 na zadním sedadle. Přesně jak ti radí safi. Otevřené okno teď v této době asi nebude to nej. Ten kilometr nemusí být pro expozici nijak kritický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, odjinud napsal:

Tak mam dilema. Nasi chytli covid, otec ho ma potvrzeny uz par dni, mama se chysta na testy (ale jednoznacne ho ma - jasne priznaky a spolecna domacnost v panelaku) a rada by, abych ji tam odvezl. Je to cca kilak a nevi, jestli by to pesky dala. Jaky je v tomhle pripade nejlepsi reseni? Popravde se mi do toho moc nechce (i kdybych bral jejich auto), ale zase aby sla pesky (je ji 71) mi taky prijde blby. Nebo s respiratorama a otevrenymi okynky je to bezpecne? Sanitku uz jsme resili pro otce (jel do Motola na Regeneron, btw moc si ho chvalil), a byl to docela proces. 

Proč jde Tvá máma na testy, když (jak sám píšeš) covid jednoznačně má?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam ze bez oficialniho testu nejses oficialne Covid pozitivni, cimztopadem te nemuzou zahrnout do statistiky. 
edit: a platilo ze te na ten test posila hygiena povinne, pod pohruzkou sankce. Pokud se nepletu. Tobe, potazmo mati, je ten test vicemene k nicemu. 

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, geometr napsal:

Přesně. K čemu je test dobrej...

Že by ji zdravotnický systém ČR zatím považoval bez ofiko potvrzeního testu za zdravou a tím pádem vše co s tím souvisí? Píše, že otec dostal po potvrzení koktejl, asi bude chtít totéž pro mámu. Zřejmě jsou oba rizikovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze ji tam poslala hygiena, jelikoz byla v kontaktu (spol. domacnosti) s nakazenou osobou, tj. otcem. To neni povinne jit na test? Ted je v karantene. A asi taky chce na 100% vedet, jestli to ma, pripadne byt lecena, dojde-li ke zhorseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tady si prave myslim, ze ten test bude potreba. Bez oficialniho potvrzeni pozitivity ji asi zadny koktejl nikdo neda. 
Vubec bych nepremyslel a odvezl ji. Dva respiky na tlamu a jedem. Taky jsem tak vozil rodinu. Kdo uz taky jiny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, milda21 napsal:

Jestli je to kilák, tak bych vzal nové respirátory, mámu posadil co nejdál a jel s pootevřenými okny.

Nebo ji rovnou vrazit do kufru….  Neblbnete proboha, ja mel dneska v ordinaci treba     ctyri Covid positivni decka a taky ziju……pouzivam FFP2 respiratory a ruce si myju nez jdu na zachod a ne cestou ze zachoda :-). Zachovat si zdravy rozum a nechat se ockovat… tot vse… 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, mtruelle napsal:

Nebo ji rovnou vrazit do kufru….  Neblbnete proboha, ja mel dneska v ordinaci treba     ctyri Covid positivni decka a taky ziju……pouzivam FFP2 respiratory a ruce si myju nez jdu na zachod a ne cestou ze zachoda :-). Zachovat si zdravy rozum a nechat se ockovat… tot vse… 🙂

Myslim ze jsme se v zacatcich pandemie parkrat nazorove minuli, ale tenhle post me fakt potesil. Diky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zmena planu, mama ma uz 39C horecku, takze jsem ji rozmluvil "nezbytnost" testu (neschopenku jako duchodce nepotrebuje, na kapacku s protilatkama pry nechce). Presto nejak lpi na tom testu (boji se zrejme, ze ji propadne voucher na test od hygieny(!?!)), tak me napadlo objednat tu odberovou sanitku - nevite, kam zavolat? Treba hygiena? Rikal jsem, at zavolaji sve obvodacce, ale nejak se s ni nasi pohadali nebo co, proste ji volat nechteji... chjo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@odjinud Než na Tvoje asociální tendence cokoliv kolem koronaviru ojebat dojede i Tvoje vlastní máma (po někom to holt mít musíš), ať si ve svém věku bez výčitek zavolá 158 - a pokud nebude machrovat že to zas tak zlé není, věř že ti už jí vybavenou sanitku pro odvoz na příslušně vybavené oddělení pošlou na počkání sami. Tohle fakt není jen o nějakém pitomém glejtu - mladších a hubenějších hrdinů co mysleli že “to zvládnou” a pak jim nestačil kyslík jsem v té nemocnici na jaře pár potkal, tak ať to s ní kvůli těžkému zápalu plic a babským radám “z internetu” (viz nápady s jízdou s otevřenými okýnky - ji chceš rovnou zabít?) neskončí ještě hůř  :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych nevolal 158, ale sanitku bych si klidně zavolal kdybych to zase chytil. V březnu jsem se jim jel i s dětma testovat 25km autem do Berouna, bylo mi zle jak prase, dozvěděl jsem se že jsme všichni pozitivní, což mi bylo samotnému úplně jasné i bez testu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...