Přejít na obsah

Hodinarstvi Bechyne


INA

Doporučené příspěvky

Chumpus : Co tě vede k tak pevnému přesvědčení?

Jak jsem psal, o firmu se nestará. Na existenci Chronomagu by si možná vzpomněla, ale nemyslím si, že ho někdy navštívila.

 

Chumpusi, poslední dobou zjišťuji, že Tvé příspěvky jsou opravdu vo ničem. Hraješ si na pana chytrého, ale konkretních a fér odpovědi se od Tebe tak nějak nemohu dočkat. Kdyby tohle dělal nováček, mávnu rukou. Ale Ty jsi mazák, a navíc s určitým postavením v hodinářské branži. Pokusím se to napsat jednoduše: tak trochu mně štveš.

Jestli tě furt štve ta Chronotechna, tak to mě mrzí, ale to si teď už snad dokážeš vyřešit sám.

A jinak nevím, co ti na tohle napsat. Nemusíš moje příspěvky číst, já to tady u spousty členů taky nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 380
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dnes mě kontaktovalo telefonicky vedení společnosti Bechyně, vysvětlili jsme si to, myslím že pochopili, že můj záměr nebyl zištný ani zlý, já jsem si vyslechl vysvětlení, které chápu a respektuji a byl jsme ujištěn, že jejich rozhodnutí nebylo osobní ale koncepční. Za kontakt ode mě mají určitě palec nahoru, i přesto že výsledek to nezměnilo. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato story opravdu pobavila....

 

Já jsem s nimi skončil ve chvíli, kdy jsem si chtěl nechat zkrátit tah u LV, který byly původně koupeny u nich. Prodavačka chtěla vidět záruční kartu, protože jinak by prý stálo zkrácení několik stovek (přesnou částku už si nepamatuji). Na můj argument, že kartu u sebe nemám, ale že si může ověřit že byly koupeny u nich z výrobního číslo z rehautu, nereagovala. Tak jsem odešel o pár set metrů dál ke konkurenci, kde tah zkrátili zadarmo a s úsměvem. Od té doby kupuji a servisuji hodinky už jenom u konkurence. Tomu se říká prozákaznický přístup a to jsou přesně takové ty maličkosti, který dělají rozdíl, ale nakonec na tom  prodejce "vydělá".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to trapný, tyhle jejich kecy... Osobně jsem tam seděl, když tam přišla slečna s papirkem, kde měla napsané 3 referenční čísla hodinek, které má koupit. Nadiktovala je obsluze a říká, že chce 16% slevu jako na minulý podobný nákup :D pak někomu volala, mluvila s ním italsky, a ten ji říkal referencky těch kusů, co už brali, ať ten nákup může obsluha dohledat. Tobě budou říkat předkupník?? Předpokládám, že 6 kusů hodinek během 6 měsíců si tam běžný fanoušek nekoupí, a ještě jim pro jistotu dají 16% slevu. S těma jsem skončil dávno, tam si nekoupím nikdy nic už.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Timhle bojuji proti prekupnikum a sedemu trhu? Tvl. nevim jestli se smat, nebo brecet. Rolexy jsou urcite, po vsech smerech, vyborne hodinky, ale tyhlety prostocviky (at uz AD nebo Rolexu samotneho) prece musi kazdeho normalniho cloveka odradit...jestli mu teda zbyla aspon troska dustojnosti. Ano, mit na ne, urcite nad nema uvazuju, ale neumim si predstavit jak lezu AD takhle do prdele. Ale nam chudobnym se to moralizuje ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já hlavně myslím, že Rolex proti šedýmu trhu vůbec nebojuje. Vždyť mu to naopak velice pomáhá a může si pak diktovat hovadiny typu- chceš Suby nebo GMT, tak si u nás kup další troje DJ a možná se pak na tebe dostane. Už dávno to přelezlo nějakou přijatelnou hranici. Značku mám vcelku rád, ale nikdy bych dobrovolně nepodstupoval tuhle komedii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Včera jeden R nákup. Obsluha byla příjemná, probrali jsme pár věcí o hodinkách a celkově nákup v pohodě. Podle instrukcí od Rolexu muselo dojít k sundání fólií a nemohl jsem dostat vnější papírový obal. Hodně mě překvapilo, že v butiku na Václavském náměstí neumí zkrátit tah a protože ve Štěpánské bylo po zavíračce, odnesl jsem si hodniky bez upraveného tahu (mě je to celkem fuk, doma jsem to napravil:-)). Od nákupu jsem nic extra nečekal, ale pro někoho, kdo by bral úplně poprvé Rolexy, tak by to asi nebyl žádný speciální zážitek. Třeba nákup v Pařížské u LV nebo Burberry za daleko menší částky pro mně osobně měl nádech větší "speciálnosti". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Bechyně jako synonymum pro Rolex v ČR, záruka korektního jednání a spolehlivosti.... Bývávalo, že bývali vstřícní a ochotní. Nedávná zkušenost:

Jak mi bylo řečeno v prodejně na VN, zavedli službu přeprodeje hodinek Rolex (možná i jiných značek, nevím). Bližší informace, prý, poskytnou ve Štěpánské. Po nějaké době jsem se tam zastavil, abych ty informace dostal. Slečna byla příjemná, dvakrát se byla zeptat "manažerky" někde vzadu (která ovšem neměla momentálně čas přijít mi věc osobně objasnit), ale stejně jsem se nedozvěděl, co jsem chtěl. Pouze to, že  když jim dám hodinky k prodeji, nemohu si je jen tak vzít zase zpátky, jak je to běžné např. u pánů Matouše a Laina. .... Když jsem pak ještě podotkl, že by se jednalo o přeprodej 116610 v tom nejpůvodnějším stavu, tedy ještě s fóliemi (a koupené právě u nich ve Štěpánské), slečna byla pomalu na omdlení a já čekal, že mne půjde udat, protože mám něco zcela nelegálního a zakázaného. ... Napsal jsem tedy paní majitelce mail se žádostí o kompletní obchodní podmínky. Je to asi měsíc, ale žádná odpověď nedorazila. 

Závěrem: Bechyně už nikdy více a Rolex s jeho manýry taky ne.   

Upraveno uživatelem ZdenekP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Sice se nejedná o recenzi přímo obchodu, ale servisu ve Štěpánské .... ale firma je to stejná :)

U svých oblekových Longinesek mi došla baterka. Kupoval jsem je sice v Koscomu, takže bych měl výměnu baterky zdarma, ale protože Koscom beru jako masovku a u Bechyněho dělají i servis Rolexek, tak jsem se rozhodl pro Bechyněho. Výměna proběhla na počkání (cca 15 min) za 390 Kč včetně tlakovky. Když jsem se usadil v tramvaji, tak jsem si začal hodinky prohlížet a zjistil jsem, že je dýnko škráblé. To mě celkem naštvalo, protože hodinky jsem měl do té doby na sobě cca 10x, takže stav v podstatě nových. Tak jsem si začal dýnko prohlížet detailněji a zjistil jsem, že s ním můžu rukou volně točit. To už mě vytočilo a vrátil jsem se zpět. Prodavač si vzal hodinky vedle a po cca 5 min se vrátil s tím, že tam dotyčný hodinář aktuálně není a ze si hodinky vezmou a zavolají mi co dál. Takže aktuální zkušenost rozporuplná - hodinář musel vidět, že to škrábnul, navíc jak mohl zapomenout dýnko utáhnout a pak dělat tlakovku s pozitivním výsledkem, to je mi záhadou. Nicméně prodavač naprosto nic nenamítal (měl jsem si teoreticky vše prohlédnout a zjistit při předání) a řekl, že buď to půjde rozleštit nebo objednají nové dýnko ....

Upraveno uživatelem svobod3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dýnko přeleštěno a poznat nic není. Jen výrobní číslo je poměrně slabě k přečtení, ale nevím, jestli je to leštěním nebo to tak už bylo.

BTW Teď jsem chytřejší, ale původně jsem si fakt myslel, že Bechyně bude řádově výš než Koscom. Holt poučení pro příště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to má pokračování :) Doma jsem porovnáním s jinými Longineskami zjistil, že se nejednalo jen o drobné přeleštění, ale o přeleštění poměrně výrazné, protože je nyní skoro nečitelné výrobní číslo. V přílože posílám pro info fotku jiných Hydroconquestů, kde je výr. číslo bez problémů čitelné, a pak fotku Conquestů, u kterých se měnila baterka a kde je číslo téměř neviditelné. U hodinek, které jsem měl za celou dobu od koupě na ruce cca 10x a které jsou jinak ve stavu v podstatě nových (což ostatně zmínil i prodavač), to je podle mě celkem problém, protože to pak snižuje jejich hodnotu (navíc už to podrhé přeleštit nepůjde, to by to číslo pak zmizelo úplně). Tak jsem jim napsal, že bych to chtěl řešit výměnou dýnka ... tak uvidíme.

post-37739-0-45681200-1563433412_thumb.jpeg

post-37739-0-20638800-1563433418_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem svobod3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...